Міністерство соціальної політики розпочало опитування користувачів відкритих даних

Міністерство соціальної політики України оголошує про початок опитування користувачів відкритих даних. Це опитування спрямоване на з’ясування потреб і запитів громадян, які використовують публічну інформацію у формі відкритих даних. Мета опитування – поліпшення якості соціальних сервісів та послуг.

«Ми прагнемо зробити наші соціальні сервіси більш ефективними та орієнтованими на потреби громадян. Наразі Міністерство оприлюднило 8 наборів даних. Однак потенціал нашого Міністерства значно більший. Щоб його максимально розкрити, необхідно провести всебічний аудит наявної інформації. Минулого року набори даних Міністерства соціальної політики України були переглянуті на порталі  data.gov.ua понад 20 тисяч разів і завантажені понад 4 тисячі разів. Опитування допоможе нам виявити проблеми з доступністю та актуальністю даних, а також визначити найбільш важливі набори даних для громадськості», – зазначив заступник міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко.

Для збору інформації розроблено спеціальну форму, яка доступна для всіх охочих. Дані, надані користувачами, будуть використовуватись для визначення пріоритетів Міністерства цифрової трансформації у сфері відкритих даних. Ця платформа об’єднує для співпраці всіх стейкхолдерів сфери відкритих даних:  представників державних органів, бізнесу, медіа, експертів і громадських активістів.

Опитування користувачів сприяє залученню громадськості до процесу вдосконалення системи відкритих даних, підвищенню прозорості та довіри до уряду.  Міністерство проводить аудит спільно з ДП «ІОЦ Мінсоцполітики України». Анкета доступна за посиланням. 

Аудит триватиме до 40 днів і включатиме оцінку наявних наборів даних, вебінструментів і сервісів, розвиток інклюзивності наборів даних, імплементації гендерного підходу до аналізу наборів відкритих даних  і сприятиме підвищенню прозорості та підзвітності в процесах соціального захисту  Після буде проведено звіт і публічну презентацію результатів. Наступним етапом стане серія консультацій з громадськістю, щоб забезпечити максимально відкритий та прозорий процес поліпшення соціальних послуг та сервісів в Україні.

Довідково:

проєкт впроваджується Міністерством соціальної політики спільно з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проекту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev.

За інформацією Міністерства соціальної політики України

Стрічка новин