Армія відновлення: 462 млн грн заробили залучені до суспільно корисних робіт українці
Понад 70 тисяч безробітних було залучено до виконання суспільно корисних робіт в рамках проекту “Армія відновлення” від його старту. Вони заробили вже 462 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.
“Проект “Армія відновлення” працює вже рік і за цей час до нього було залучено 70 700 безробітних. За виконання суспільно корисних робіт вони заробили загалом 462 млн грн. На сьогодні такі роботи здійснюються у 19 регіонах країни. Лідером є Харківська область, де суспільно корисні роботи виконують понад 13 тисяч безробітних. Нагадаю, що цей проект Уряд запустив для того, щоб фінансово підтримати людей, які тимчасово втратили роботу. Ми надаємо їм можливість долучитись до виконання суспільно корисних робіт та отримувати за це оплату від держави. В жовтні цього року оплату за такі роботи було збільшено в півтора рази – до 10 050 грн за відпрацьований повний місяць”, – зазначила Тетяна Бережна.
Види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону. Керівництво областей визначає, які роботи потрібні в регіоні, повідомляє про це Центр зайнятості, який пропонує безробітним, що стоять на обліку в центрі, долучитись до виконання таких робіт. З цими людьми укладається строковий трудовий договір на період виконання робіт. Оплата здійснюється відповідно до відпрацьованого часу в розмірі щонайменше 10 050 грн в разі роботи повний місяць. З 1 січня 2024 року оплата зросте до 10 650 грн, з 1 квітня 2024 року – до 12 000 грн.
Найчастіше безробітних залучають до:
- робіт з забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій;
- розвантаження, фасування та доставки гуманітарної допомоги;
- надання громадянам соціальних послуг в місцях зосередження внутрішньо переміщених осіб;
- плетіння маскувальних сіток, консервування продукції для потреб ЗСУ, пошиття одягу та ремонту військової амуніції;
- допомоги з догляду за пораненими військовослужбовцями в медзакладах;
- розбору завалів, відновлення житлових будинків та приміщень, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг, які пошкоджені в результаті бойових дій;
- облаштування та укріплення блокпостів, підвальних приміщень під укриття;
- будівництва захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб;
- робіт із заготівлі дров для потреб військових та населення.
За інформацією Міністерства економіки України
-
14:56Спорт сильних: на Черкащині борці виборюють всеукраїнську першість
Сьогодні Черкащина приймає Кубок України з греко-римської боротьби. Першість виборюють понад 140 спортсменів із 14 областей України. Зокрема, й нашої. Учасників та їхніх тренерів привітав…
14:56 -
17:56«В агро треба прибирати перепони, а не вибудовувати їх», – Ігор Табурець
День дискусій і пошуків оптимальних шляхів упровадження реформи з меліорації. На Черкащині триває ІІІ Меліоративний форум і виїзні комітетські слухання Комітету Верховної Ради України з…
17:56 -
16:49Версія 2.0: в Україні посилюють регіональну координацію Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Оновлена. Масштабована. Людиноцентрична. Поле присутності Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» посилюють в Україні через рік після створення Регіональної координації. Про це інформують в координаційному…
16:49 -
16:36В області прогнозують зниження температур
Гігантський блокуючий антициклон-довгожитель, який у метеорології називають «парниковим котлом», тривалий час не допускав у наш регіон свіже повітря Атлантики. Проте вчора він все ж дозволив…
16:36 -
16:10На Черкащині триває жнивна кампанія
Майже 800 тис.тонн збіжжя та зернобобових вже зібрали на Черкащині. Аграрії обробили 138,6 тис. га. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку ОВА. Середня урожайність…
16:10 -
15:53Каталог “Українська техніка для громад” презентували на Черкащині
У межах президентської політики “Зроблено в Україні” в Черкасах відбулась нарада щодо всеукраїнського роуд-шоу “Українська техніка для громад”. У Черкаській обласній військовій адміністрації керівникам громад…
15:53 -
12:42Прозорість і підзвітність: щотижневий моніторинг публічних закупівель на Черкащині
На Черкащині продовжують відстежувати публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Проводять моніторинг у межах діяльності робочої групи «Прозорість та підзвітність». Так, з 11 по 19…
12:42 -
12:35Жнива-2024: в Україні вже намолочено понад 15 млн тонн зернових та олійних
Аграрії всіх областей збирають ранні зернові культури. Загалом обмолочено 4 403, 25 тис. га зернових і олійних, намолочено 15,7 млн тонн нового врожаю. Про це…
12:35 -
11:21На порталі Дія доступний сервіс електронного бронювання військовозобовʼязаних працівників
Ключова мета запровадження бронювання через портал Дія – максимально пришвидшити процес, зробивши його автоматизованим й наскільки це можливо скоротити час очікування. Керівники критично важливих для…
11:21 -
10:34Влада зобовʼязала мобільних операторів забезпечити 10 годин роботи мережі без світла
Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій оновив вимоги щодо роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану. Тепер під час відключень електроенергії мобільний зв’язок…
10:34 -
09:08Ігор Табурець зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН в Україні
З надійними партнерами пліч-о-пліч. Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні пан Мартін Єґер під час візиту на Черкащину зустрівся з очільником області…
09:08 -
08:56Урядовці, представники місцевої влади та міжнародні партнери проводитимуть спільні брифінги щодо подолання енергетичних викликів
Представники Офісу Президента України, уряду, обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування та дипломатичних установ започаткували проведення спільних брифінгів. Вони відбуватимуться що два тижні та будуть…
08:56