Важливою є відповідальність кожного з нас, – Дмитро Ляшов про боротьбу з COVID-19
Боротьба з коронавірусом насамперед починається не на первинній чи вторинній ланці системи охорони здоров’я. Багато залежить саме від відповідальності кожного з нас – щодо дотримання правил у карантинний період. Про це сказав на брифінгу в ОДА перший заступник очільника області Дмитро Ляшов. Сьогодні під час спілкування з журналістами він окреслив ситуацію з поширенням коронавірусу на території області, захворювання за останню добу. Спільно з фахівцями Держпродспоживслужби в області та Нацполіції повідомили журналістів про результати перевірок дотримання санітарних норм на об’єктах області в карантинний період.
Так, на сьогодні в регіоні – 1200 випадків захворювання коронавірусом. За останню добу додалося 25 нових лабораторно підтверджених випадків:
9 – м. Черкаси;
1 – Городищенський р-н;
1 – Звенигородський р-н;
7–К.-Шевченківський р-н;
1 – Лисянський р-н;
1 – Маньківський р-н;
1 – Смілянський р-н;
1 – Тальнівський р-н;
1 – Уманський р-н;
1 – Черкаський р-н.
Як повідомили з закладах охорони здоров’я області, понад 200 осіб наразі лікуються: 44 – на стаціонарному лікуванні, 170 – на амбулаторному – під наглядом лікарів первинної ланки в умовах самоізоляції.
18 осіб подолали хворобу за останню добу. Загалом таких на Черкащині вже 950. На жаль, маємо 36 летальних випадків.
Пан Дмитро зазначив, що Черкащина наразі перебуває в безпечній «зеленій» зоні. Про це свідчать останні показники для послаблення протиепідемічних заходів:
- завантаженість ліжок у медзакладах (20% за сотанні 5 днів);
- середня кількість тестувань (53,7 на 100 тис. населення);
- показник захворюваності, нові випадки (18,2 на 100 тис. населення за останні 14 діб).
На сьогодні заповненість ліжок в обласних закладах охорони здоров’я, визначених в області для госпіталізації хворих із підтвердженим випадком COVID-19, сягає 20,4%. Також на Черкащині провели в цілому 56 352 ПЛР-тестувань. За останню добу – 780.
– Дотримання норм безпеки, зокрема правил особистої гігієни, маскового режиму, дезінфекції рук, дистанції в 1,5-2 метри, допоможуть в боротьбі з поширенням коронавірусу, – сказав Дмитро Ляшов. – Ця боротьба починається з кожного з нас, від нашої з вами відповідальності. Від цього залежить і те, як ми долатимемо в подальшому недуг. Загалом у регіоні від початку карантину вжили необхідні обмежувальні заходи, які убезпечили нас від стрімкого зростання захворювання. Утім останніми днями спостерігаємо збільшення кількості хворих. Це пов’язано з багатьма чинниками. Ймовірно один із них – послаблення карантинних заходів, недотримання протиепідемічних правил у громадських місцях. Тому в межах рішення регіональної комісії з ТЕБ та НС ми надали відповідні доручення профільним службам області щодо контролю роботи підприємств у час карантину. На сьогодні вони чітко прописані, не потребують від підприємств значних фінансових потреб. Йдеться, здебільшого, про організацію роботи та поведінку працівників і відвідувачів.
Водночас начальник Управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в області Володимир Папач зазначив, що з початку впровадження карантинних заходів в області провели близько тисячі перевірок, моніторингових обстежень соціально значущих об’єктів. Це: дошкільні навчальні, лікувально-профілактичні заклади, продовольчої, непродовольчої торгівлі, громадського харчування, агропродовольчі ринки, об’єкти водопостачання та водовідведення тощо:
– Порушення вимог санітарного законодавства, протиепідемічних заходів виявили в 31 % випадків. Це – 3107 об’єктів. Найбільш характерними з них є недотримання дезінфекційного, маскового режиму, відсутність температурного скринінгу працівників, відповідного маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами, не організовано централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, з подальшою утилізацією та ін.
Додамо також, за результатами перевірок склали понад 400 протоколів про адмінправопорушення у сфері санітарного законодавства, винесли до 4 сотень постанов про накладання штрафів, керівникам суб’єктів господарювання направили майже 3,5 тис. приписів, пропозицій щодо усунення виявлених порушень.
📌Наступного тижня, із 17 серпня, починає діяти нове епідемічне зонування щодо поширення коронавірусу.Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.☑️Якщо показник інфікування перевищений, то район/місто переводитимуть на новий рівень епідемічної небезпеки. Рішення про послаблення “червоного”, “помаранчевого” та “жовтого” рівнів переглядатимуть не раніше 1️⃣4️⃣ діб.🟢Наразі Черкащина перебуває в найбезпечнішій “зеленій” зоні. Однак ситуація може змінюватися. І варто розуміти, що її покращення залежить від нас самих❗️ Тому вкотре закликаю не нехтувати карантинними вимогами, користуватися засобами захисту, берегти себе та своїх близьких! 📎Про нові критеріїВідтепер рівень загрози визначатимуть за 3️⃣ показниками (раніше було 4️⃣): заповненість ліжок у медзакладах, кількість тестувань та показник захворюваності в регіонах. Останній об’єднав два показники: коефіцієнт виявлення та показник динаміки зростання випадків інфікування. 1 – заповненість ліжок (якщо в медичних закладах впродовж 5 днів заповненість ліжок перевищує 50%, це розглядається, як перехід до іншої зони). 2 – рівень тестувань (середня кількість тестувань методами ПЛР та ІФА має бути не менше 24 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів). 3 – рівень захворюваності в регіоні (базовий рівень захворюваності на COVID-19 зараз – 40 випадків на 100 тисяч населення за 14 днів).І хоч рівень охоплення тестуванням людей достатньо високий, порівняно з іншими областями в країні, він сягає майже 60 на 100 тис.населення, утім кількість виявлених позитивних випадків інфікування коронавірусом щодня – значна – у середньому до 20 осіб. Тому послаблювати карантинні обмеження на Черкащині не можемо! 📎Ситуація з інфікуванням на Черкащині На сьогодні в області фіксують 1092 випадки інфікування COVID-19. Фахівці обласного лабораторного центру провели за останню добу 859 обстежень зразків. У результаті виявили 25 нових випадків:м. Черкаси-7; м. Сміла – 7; Черкаський район – 6; Драбівський район – 2; Жашківський р-н – 1; Тальнівський район – 2.38 хворих лікується наразі стаціонарно, 125 – під амбулаторним наглядом лікарів в умовах самоізоляції. Динаміка одужань – досить непогана – 893 черкащанини вже подолали хворобу. Лише 10 – за останню добу. Водночас 36 осіб в області, на жаль, померли – здебільшого від ускладнень, спричинених вірусом. 📎Щодо випадків захворювання в Черкаській ОДА та обласній радіНаразі стан хворих – стабільний. Коло контактних осіб встановлене. Нині їх обстежують. ❗️Звертаюсь до жителів області: зберігайте спокій та дотримуйтесь карантинних обмежень, елементарних правил гігієни. Це убезпечить Вас та Ваші родини.Будьте здорові й бережіть себе!
Опубліковано Роман Боднар Пʼятниця, 14 серпня 2020 р.
-
15:21Економіка війни: кожна гривня податків піде на армію
У 2024 році Україна планує витратити на армію, оборону та безпеку майже 1,7 трлн грн. Усі 1,575 трлн грн податків, які заплатять в бюджет українці…
15:21 -
14:51Безпековий компонент – пріоритет №1, – Ігор Табурець
На Черкащині продовжують розширювати безпекову інфраструктуру в закладах освіти. Про це повідомив очільник області Ігор Табурець. Як він зауважив, ОВА спільно з громадами постійно шукає…
14:51 -
13:36В Україні створять регіональні координаційні ради з питань громадського здоровʼя
Координаційні ради працюватимуть на громадських засадах як консультативно-дорадчі органи. Вони здійснюватимуть координацію виконання програм та проведення заходів у сфері громадського здоров'я на загальнодержавному та регіональному…
13:36 -
11:11Жнива-2023: В Україні зібрано майже 78 млн тонн нового врожаю
10 регіонів України вже повністю завершили жнива. У решті областей аграрії ще закінчують збір кукурудзи, соняшнику та цукрових буряків. Станом на перший тиждень грудня вже…
11:11 -
09:58Навчання з реалізації ветеранської політики провели в області
Інтенсивні зустрічі, плідні дискусії, обмін досвідом. На Черкащині завершилася серія тренінгів «Реалізація ветеранської політики. Реінтеграція ветеранів у громади». Залучили до навчань представників органів місцевого самоврядування,…
09:58 -
09:16Олена Зеленська: Разом маємо віднайти справедливість та шлях до дому й до безпеки для наших дітей
Перша леді України Олена Зеленська провела зустріч із баронесою Геленою Кеннеді – британською правозахисницею, яка прибула до Києва. Гелена Кеннеді є головою Justice – організації…
09:16 -
09:13Загальні бойові втрати противника станом на 08 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 08 грудня 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 337220 (+990) осіб /…
09:13 -
09:10Звернення Президента Володимира Зеленського
https://youtu.be/xIOV5E8bi28 Бажаю здоровʼя, шановні українці, українки! Кілька підсумків за цей день. Перше – хочу подякувати Японії за дуже вчасне й потрібне рішення щодо підтримки України.…
09:10 -
18:17Черговий транш допомоги від Черкащини спрямували захисникам
Нове автопідсилення від області передали нашим захисникам і захисницям із різних підрозділів. Цього разу це 3 швидкі, 2 автівки, вантажівка з підйомником. Про це повідомив…
18:17 -
16:34Робоча група «Прозорість та підзвітність» при ОВА продовжує діяльність
Контроль і моніторинг за витратами бюджетних коштів продовжують здійснювати на Черкащині. Держаудитори та правоохоронні органи мають дієві інструменти для виявлення імовірних порушень у сфері публічних…
16:34 -
13:10Антон Царюк про контроль за витрачанням бюджетних коштів на Черкащині
https://youtu.be/Roe7E8rFlSQ Закупівлю на 38 млн грн з утеплення колегіуму «Берегиня», що у м. Черкаси, скасували. Все через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель.…
13:10 -
13:03Активну молодь Черкащини відзначили обласними преміями
Десятьох представників активної молоді Черкащини відзначено обласною премією за особливі заслуги в розбудові молодіжної політики. Серед напрямів їхньої діяльності – реалізація ініціатив для підтримки ЗСУ,…
13:03