Важливою є відповідальність кожного з нас, – Дмитро Ляшов про боротьбу з COVID-19
Боротьба з коронавірусом насамперед починається не на первинній чи вторинній ланці системи охорони здоров’я. Багато залежить саме від відповідальності кожного з нас – щодо дотримання правил у карантинний період. Про це сказав на брифінгу в ОДА перший заступник очільника області Дмитро Ляшов. Сьогодні під час спілкування з журналістами він окреслив ситуацію з поширенням коронавірусу на території області, захворювання за останню добу. Спільно з фахівцями Держпродспоживслужби в області та Нацполіції повідомили журналістів про результати перевірок дотримання санітарних норм на об’єктах області в карантинний період.
Так, на сьогодні в регіоні – 1200 випадків захворювання коронавірусом. За останню добу додалося 25 нових лабораторно підтверджених випадків:
9 – м. Черкаси;
1 – Городищенський р-н;
1 – Звенигородський р-н;
7–К.-Шевченківський р-н;
1 – Лисянський р-н;
1 – Маньківський р-н;
1 – Смілянський р-н;
1 – Тальнівський р-н;
1 – Уманський р-н;
1 – Черкаський р-н.
Як повідомили з закладах охорони здоров’я області, понад 200 осіб наразі лікуються: 44 – на стаціонарному лікуванні, 170 – на амбулаторному – під наглядом лікарів первинної ланки в умовах самоізоляції.
18 осіб подолали хворобу за останню добу. Загалом таких на Черкащині вже 950. На жаль, маємо 36 летальних випадків.
Пан Дмитро зазначив, що Черкащина наразі перебуває в безпечній «зеленій» зоні. Про це свідчать останні показники для послаблення протиепідемічних заходів:
- завантаженість ліжок у медзакладах (20% за сотанні 5 днів);
- середня кількість тестувань (53,7 на 100 тис. населення);
- показник захворюваності, нові випадки (18,2 на 100 тис. населення за останні 14 діб).
На сьогодні заповненість ліжок в обласних закладах охорони здоров’я, визначених в області для госпіталізації хворих із підтвердженим випадком COVID-19, сягає 20,4%. Також на Черкащині провели в цілому 56 352 ПЛР-тестувань. За останню добу – 780.
– Дотримання норм безпеки, зокрема правил особистої гігієни, маскового режиму, дезінфекції рук, дистанції в 1,5-2 метри, допоможуть в боротьбі з поширенням коронавірусу, – сказав Дмитро Ляшов. – Ця боротьба починається з кожного з нас, від нашої з вами відповідальності. Від цього залежить і те, як ми долатимемо в подальшому недуг. Загалом у регіоні від початку карантину вжили необхідні обмежувальні заходи, які убезпечили нас від стрімкого зростання захворювання. Утім останніми днями спостерігаємо збільшення кількості хворих. Це пов’язано з багатьма чинниками. Ймовірно один із них – послаблення карантинних заходів, недотримання протиепідемічних правил у громадських місцях. Тому в межах рішення регіональної комісії з ТЕБ та НС ми надали відповідні доручення профільним службам області щодо контролю роботи підприємств у час карантину. На сьогодні вони чітко прописані, не потребують від підприємств значних фінансових потреб. Йдеться, здебільшого, про організацію роботи та поведінку працівників і відвідувачів.
Водночас начальник Управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в області Володимир Папач зазначив, що з початку впровадження карантинних заходів в області провели близько тисячі перевірок, моніторингових обстежень соціально значущих об’єктів. Це: дошкільні навчальні, лікувально-профілактичні заклади, продовольчої, непродовольчої торгівлі, громадського харчування, агропродовольчі ринки, об’єкти водопостачання та водовідведення тощо:
– Порушення вимог санітарного законодавства, протиепідемічних заходів виявили в 31 % випадків. Це – 3107 об’єктів. Найбільш характерними з них є недотримання дезінфекційного, маскового режиму, відсутність температурного скринінгу працівників, відповідного маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами, не організовано централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, з подальшою утилізацією та ін.
Додамо також, за результатами перевірок склали понад 400 протоколів про адмінправопорушення у сфері санітарного законодавства, винесли до 4 сотень постанов про накладання штрафів, керівникам суб’єктів господарювання направили майже 3,5 тис. приписів, пропозицій щодо усунення виявлених порушень.
https://www.facebook.com/BodnarRomanCheODA/videos/708428056376557/
-
15:30У Ватикані Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу
Президент України Володимир Зеленський у Ватикані провів зустріч із Державним секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном і секретарем з відносин між державами та міжнародними організаціями…
15:30 -
15:18Пільгові кредити, гранти, стимулювання попиту – прем’єр-міністр озвучив переваги програми політики «Зроблено в Україні»
Держава допомагає українським виробникам, інвестує кошти в їхню підтримку, оскільки такі інвестиції примножуються та повертаються назад — у вигляді податків, нових робочих місць, нових технологій,…
15:18 -
14:16Пряма комунікація: Наталія Кравченко зустрілася з керівниками громад Черкаського району
Розширення мережі ветеранських просторів. Підтримка внутрішньо переміщених людей. Дієвий та якісний медичний супровід громадян. Ці та інші питання розглянули на розширеній нараді під головуванням першої…
14:16 -
14:00На Черкащині зустріли черговий евакуаційний потяг
Уночі на Черкащині зустріли ще один евакуаційний потяг із Донеччини. Уже другий на тижні. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. Як він розповів, цього…
14:00 -
12:23З початку року держава компенсувала підприємцям 224 млн грн за працевлаштування ВПО
Йдеться про понад 8 тисяч роботодавців, які взяли на роботу 11 300 внутрішніх переселенців. Наразі за кожного працевлаштованого з-поміж ВПО, який набув цей статус після…
12:23 -
12:17Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі продовжують відслідковувати в області
Оголошені через систему Prozorro публічні закупівлі відслідковують на Черкащині. Проводять моніторинг у межах діяльності робочої групи «Прозорість і підзвітність». Так, із 3 по 11 жовтня…
12:17 -
12:12До уваги бюджетних установ: змінено порядок інформування про укладений договір
Бюджетні установи, що беруть участь у Національній програмі інформатизації, зобов'язані повідомляти про укладені договори щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, вартістю менше 500 тис. грн.…
12:12 -
12:09Ігор Табурець про ситуацію в області на 11 жовтня
Дев'ять із половиною годин поспіль Черкащина була на тривозі. Зокрема, через ворожі БпЛА, що рухалися з різних напрямків і змінювали маршрути. Про це повідомив начальник…
12:09 -
11:58Черкаській екстренці передали автопідсилення
Новий автомобіль поповнив автопарк екстреної медичної допомоги Черкащини. «Швидка» типу «С» на базі Ford Transit має все необхідне медичне устаткування. Вона готова одразу стати до…
11:58 -
11:46Робота без бар’єрів: 77 млн грн компенсувала держава роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
Держава компенсувала роботодавцям 77 млн грн за облаштування робочих місць для 1200 фахівців з інвалідністю від початку 2024 року. Про це повідомила заступник міністра економіки…
11:46 -
10:47Цифровізація медичної галузі: які цифрові послуги вже доступні для українців
Електронна система охорони здоров'я – це найбільша ІТ-система в Україні, яка зберігає інформацію про здоров'я 35 млн людей. Вона є основою цифрової трансформації медицини. Які…
10:47 -
10:22У фокусі уваги влади — підтримка родин зниклих безвісти
В Офісі Президента України відбулася зустріч із родинами осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Захід пройшов під головуванням заступника Керівника ОПУ Ірини Верещук. На запитання…
10:22