«Проблем із вакцинацією черкащан не виникає жодних», – медсестра мобільної бригади Наталія Завірюха

Наталія Завірюха – медична сестра зі Звенигородки, яка перша в Україні вакцинувала людину від COVID-19. 24 лютого в Черкаській обласній лікарні вона щепила лікаря-реаніматолога Євгена Горенка.

Наталія працює медиком вже 25 років. У 1996 році вона закінчила медичне училище і влаштувалася у дитяче відділення Звенигородської районної лікарні. Там жінка працювала статистиком, черговою медсестрою. Потім працювала дільничною медсестрою. З травня 2020 року Наталію Завірюху призначили на посаду головної медичної сестри Звенигородського центру первинної медико-санітарної допомоги.

«У зв’язку з COVID-19  потрапила в круговерть подій, тому доводилося працювати, вчитися і пізнавати особливості роботи одночасно», – говорить Наталія.

Жінка постійно спілкується з хворими на коронавірус, бо допомагає виявляти його в організмі людини – бере ПЛР-зразки, відправляє їх в Черкаський обласний лабораторний центр.

Наразі Наталія Завірюха – у резерві Звенигородської мобільної бригади. Виїжджає вакцинувати людей, коли треба замінити медсестру бригади. Щодня вона з іншими медиками вакцинує 100 людей. На початку вакцинації щеплювали й 140 людей.

Наталія не хворіла на COVID-19, але вакцинувалася від коронавірусу. Перенесла щеплення добре, без ускладнень. Жінка говорить, що всі медики мобільних бригад повинні вакцинуватися.

«Я вважаю, що кожен має бути щеплений, щоб був загальний імунітет, щоб вірус не розсіювався. Я розумію, що коронавірус – це щось нове і невідоме, тому ми боїмося. Але раніше так само була дифтерія, кір, поліомієліт. Але ми завжди вакцинувалися від цих хвороб і завдяки цьому нам вдавалося уникати масового поширення вірусу», – говорить жінка.

Крім Черкаської обласної лікарні Наталія Завірюха вакцинувала людей в Черкаській міській інфекційній лікарні. Так в Черкаському обласному онкодиспансері щеплювала заступницю голови Черкаської ОДА Ларису Кошову, народну депутатку Роксолану Підласу й інших публічних людей області.

Працювати у мобільній бригаді не складно, говорить Наталія. Робота дуже злагоджена та організована.

«Лікар оглядає людину, медсестра вводить дані в комп’ютер про щеплення, я вакциную людину. Усе відпрацьовано, домовлено, узгоджено. Проблем із вакцинацією черкащан не виникає жодних», – каже Наталія Завірюха.

Стрічка новин