На брифінгу розповіли про ситуацію із захворюваністю на вірусні гепатити в області
Як вберегтись від гепатитів. Шляхи їхньої передачі й профілактика захворювання. Про це йшлося сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Як розповіла заступниця генерального директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Ольга Мізінова, наразі епідситуація з вірусних гепатитів у регіоні нестійка.
– Загалом захворюваність у цілому зросла на понад 30%, – додала вона. – Із початку року маємо зареєстрованих 175 випадків. Зокрема, це вірусні гепатити А, В, С.
За словами завідувача приймально-діагностичного відділення Черкаської міської інфекційної лікарні Богдана Тищука, на сьогодні в обласному реєстрі хворих на хронічні вірусні гепатити В і С перебувають понад 2 тисячі осіб. Із них 35 – діти.
– Під динамічним спостереженням амбулаторного лікування маємо загалом 1010 осіб, – додав він. – Зокрема, три дитини. 315 пацієнтів продовжують лікування.
Богдан Тищук також розповів про алгоритм дій при виявленні підозри чи підтвердження захворювання.
– При підозрі на вірусний гепатит чи отриманні позитивного результату швидкого тесту необхідно звернутися до сімейного лікаря, – зауважив він. – Далі – отримати направлення на консультацію до лікаря-інфекціоніста. Також можна самостійно звернутися до приймально-діагностичного відділення Черкаської міської інфекційної лікарні. Зробити тестування можна, зокрема, на базі медзакладу.
Принагідно черкащанам нагадали, як відбувається інфікування на гепатит та як запобігти недузі.
Зокрема, віруси гепатиту А та Е передаються, коли неінфікована людина вживає продукти або воду, забруднені фекаліями інфікованої. Щоб уникнути інфікування, потрібно дотримуватися правил особистої гігієни, споживати термічно оброблену їжу, не вживати воду з відкритих джерел тощо. Найкращою профілактикою гепатиту А є вакцинація. Для забезпечення тривалого захисту впродовж 5-8 років потрібні дві дози вакцини. Але ця вакцина не входить до переліку обов’язкових, які забезпечуються державою.
Інфікування вірусами гепатиту В, С і D відбувається через контакт слизових оболонок або пошкодженої шкіри з рідинами організму інфікованої людини. Головний спосіб профілактики вірусного гепатиту В – вакцинація. Відповідно до національного календаря профілактичних щеплень, усі діти мають отримати цю вакцину в першу добу після народження. Наступні дві дози – у 2 і 6 місяців. Безкоштовну вакцинацію дітей від гепатиту в Україні запровадили у 2002 році. Також вакцинація від гепатиту В захищає людину і від вірусного гепатиту D, оскільки він розвивається тільки у пацієнтів із вірусним гепатитом В. Вакцини проти вірусного гепатиту С не існує.
До профілактичних заходів належить тестування. Скринінг і діагностика на вірусні гепатити передбачені програмою медичних гарантій. Лікарні забезпечені експрес-тестами, кожен пацієнт має можливість зробити тест.
Докладніше у відео:
-
17:48Ветерани з Черкащини вибороли золото всеукраїнських змагань
Перемогу у фіналі першості “Ігри ветеранів” здобули ветерани з Черкащини Євгеній Дорошко та Максим Дмитраш. Вони здобули “золото” у дисципліні “Кросфіт”. Про це інформують у…
17:48 -
16:39Доступні ліки: виписано понад 80 млн е-рецептів
Програма реімбурсації «Доступні ліки» почала працювати з 1 квітня 2019 року. Відпуск лікарських засобів у межах програми здійснюється за електронним рецептом, за цей період їх…
16:39 -
14:44«Укренерго» про нову уніфіковану схему відключень
Встановити однакові принципи застосування графіків погодинних відключень для населення в усіх областях. Таку мету має оновлена «Інструкція про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії»,…
14:44 -
14:06Як бізнесу стати постачальником ЗСУ: освітній серіал для українських компаній
Державний оператор тилу (ДОТ) створив освітній серіал «Дотичні. Як бізнесу стати постачальником ЗСУ». Це покроковий гід для українських підприємців, які хочуть долучитися до забезпечення армії.…
14:06 -
14:00На Черкащині затверджено перші місцеві бюджети на 2025 рік
В області стартував процес ухвалення місцевих бюджетів на наступний рік. Про це повідомляють у департаменті фінансів Черкаської ОВА. Першими стартували районні ради. Сьогодні, 12…
14:00 -
12:07В Україні розпочали роботу фахівці з супроводу ветеранів
Зокрема, в громадах області працюють 34 фахівці із супроводу ветеранів, які допомагають у вирішенні питань соціального характеру. Загалом відбірковими комісіями рекомендовано до працевлаштування на посади…
12:07 -
11:41Уряд продовжив програму підтримки малих аграріїв
Уряд продовжив фінансування державної програми з підтримки аграріїв, які обробляють до 120 га угідь або утримують до 100 корів, 500 кіз та овець. Про це…
11:41 -
11:29Інформаційна безбар’єрність: в ОВА навчали принципів доступної комунікації
Інструктаж для структурних підрозділів адміністрації провели фахівці відділу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Він стосувався забезпечення актуальності та безбар’єрності в поданні інформації…
11:29 -
11:17Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 05 грудня по 12 грудня у…
11:17 -
10:26«Успішні разом-2024»: громада Черкащини перемогла у всеукраїнському конкурсі
Буцька селищна тергромада здобула звання «Успішна громада» за результатами всеукраїнського конкурсу «Успішні разом-2024». Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. Участь в конкурсі…
10:26 -
10:24Укрпошта випускає поштову марку «Usyk. Світ любить сильних»
16 грудня Укрпошта відкриває нову сторінку в історії української філателії, презентуючи благодійну поштову марку «USYK. Світ любить сильних». Про це інформуютьть на головній пошті країни.…
10:24 -
09:32Податок на нерухомість: бюджети громад Черкащини отримали додаткові 279 млн грн
Бюджети громад Черкащини отримали додаткові 279 млн грн від податку на нерухомість. Про це інформують в ГУ ДПС області. Такі результати фіксують за результатами 11…
09:32