На брифінгу розповіли про ситуацію із захворюваністю на вірусні гепатити в області
Як вберегтись від гепатитів. Шляхи їхньої передачі й профілактика захворювання. Про це йшлося сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Як розповіла заступниця генерального директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Ольга Мізінова, наразі епідситуація з вірусних гепатитів у регіоні нестійка.
– Загалом захворюваність у цілому зросла на понад 30%, – додала вона. – Із початку року маємо зареєстрованих 175 випадків. Зокрема, це вірусні гепатити А, В, С.
За словами завідувача приймально-діагностичного відділення Черкаської міської інфекційної лікарні Богдана Тищука, на сьогодні в обласному реєстрі хворих на хронічні вірусні гепатити В і С перебувають понад 2 тисячі осіб. Із них 35 – діти.
– Під динамічним спостереженням амбулаторного лікування маємо загалом 1010 осіб, – додав він. – Зокрема, три дитини. 315 пацієнтів продовжують лікування.
Богдан Тищук також розповів про алгоритм дій при виявленні підозри чи підтвердження захворювання.
– При підозрі на вірусний гепатит чи отриманні позитивного результату швидкого тесту необхідно звернутися до сімейного лікаря, – зауважив він. – Далі – отримати направлення на консультацію до лікаря-інфекціоніста. Також можна самостійно звернутися до приймально-діагностичного відділення Черкаської міської інфекційної лікарні. Зробити тестування можна, зокрема, на базі медзакладу.
Принагідно черкащанам нагадали, як відбувається інфікування на гепатит та як запобігти недузі.
Зокрема, віруси гепатиту А та Е передаються, коли неінфікована людина вживає продукти або воду, забруднені фекаліями інфікованої. Щоб уникнути інфікування, потрібно дотримуватися правил особистої гігієни, споживати термічно оброблену їжу, не вживати воду з відкритих джерел тощо. Найкращою профілактикою гепатиту А є вакцинація. Для забезпечення тривалого захисту впродовж 5-8 років потрібні дві дози вакцини. Але ця вакцина не входить до переліку обов’язкових, які забезпечуються державою.
Інфікування вірусами гепатиту В, С і D відбувається через контакт слизових оболонок або пошкодженої шкіри з рідинами організму інфікованої людини. Головний спосіб профілактики вірусного гепатиту В – вакцинація. Відповідно до національного календаря профілактичних щеплень, усі діти мають отримати цю вакцину в першу добу після народження. Наступні дві дози – у 2 і 6 місяців. Безкоштовну вакцинацію дітей від гепатиту в Україні запровадили у 2002 році. Також вакцинація від гепатиту В захищає людину і від вірусного гепатиту D, оскільки він розвивається тільки у пацієнтів із вірусним гепатитом В. Вакцини проти вірусного гепатиту С не існує.
До профілактичних заходів належить тестування. Скринінг і діагностика на вірусні гепатити передбачені програмою медичних гарантій. Лікарні забезпечені експрес-тестами, кожен пацієнт має можливість зробити тест.
Докладніше у відео:
-
08:56Загальні бойові втрати ворога станом на 2 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 02.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 743920 (+1790) осіб,танків ‒ 9478 (+9) од,бойових броньованих машин ‒ 19397 (+28)…
08:56 -
08:49Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні в нас активний дипломатичний день: в Україні з візитом – Президент Європейської ради Антоніу Кошта, також – Кая Каллас,…
08:49 -
08:46Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 2 грудня
Уночі на Черкащині працювали сили ППО. Вони захищали наші громади від ворожих БпЛА. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У підсумку на рахунку наших…
08:46 -
10:551 000 грн Зимової єПідтримки: відсьогодні українці можуть подавати заявки
Відсьогодні українці можуть подавати заявки, щоб отримати 1 тисячу гривень від держави за програмою «Зимова єПідтримка». Це один з елементів комплексного пакета «Зимової підтримки» для…
10:55 -
08:56Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 1 грудня
Тривоги в області лунали з ночі. Минулось без наслідків завдяки нашим оборонцям, повідомляє начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табунець. - У межах нашої території…
08:56 -
08:27Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! Зараз на Дніпровщині рятувальна операція після ракетного удару. Пошкоджена звичайна цивільна забудова: житловий будинок, магазин у селищі Царичанка. На цей час відомо:…
08:27 -
08:20Загальні бойові втрати противника станом на 1 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.12.24 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 742130 (+1730) осіб, танків ‒ 9469 (+6) од, бойових броньованих машин…
08:20 -
16:57Економіка відновлення: на Черкащині відбувся міжнародний економічний форум
«Діалог влади та бізнесу» в офлайні. В області відбулась наймасштабніша бізнес-подія року - Черкаський міжнародний економічний форум-2024. Захід зібрав близько 200 учасників. Серед них -…
16:57 -
15:52Синоптики попереджають про туман та низьку видимість на дорогах
Із зимовими антициклонами, на відміну від літніх, які завжди формують погоду «мільйон на мільйон», тісно пов’язані тривалі тумани та ожеледні явища. Тому на 30 листопада…
15:52 -
15:37В Україні створять мережу центрів ментального здоровʼя
На третьому дні Форуму ментального здоров’я «Стійкість людини – стійкість системи» заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін розповів про кроки, що впроваджує МОЗ у сфері…
15:37 -
14:55Понад 100 підприємств отримали пільгові кредити на розвиток енергоефективності на суму 300 млн грн
28 листопада відбулася презентація результатів програми пільгового кредитування енергоефективності малого і середнього підприємництва України «Додай енергії твоєму бізнесу» за рахунок позики від Уряду Німеччини на…
14:55 -
14:46Енергетична система після масованого ракетно-дронового удару зберігає цілісність
Ситуація в енергетиці контрольована, робота з подолання наслідків атаки росією на енергооб'єктах триває, Уряд активно працює з міжнародними партнерами щодо допомоги енергетичному сектору. Про це…
14:46