Кампанію зі щеплення проти поліомієліту продовжать щонайменше на два тижні – Ігор Кузін
Кампанію зі щеплення проти поліомієліту дітей віком від 6 місяців до 6 років, які мають порушення Національного календаря, продовжать щонайменше на два тижні. Про це під час селекторної наради розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Перший етап кампанії розпочався 1 лютого цього року. Упродовж трьох тижнів планували щепити 144 тисяч дітей. Станом на 18 лютого щеплення отримали 40 026 дітей, що становить майже 28% від запланованої кількості.
За даними Центру громадського здоров’я, найвищі показники охоплення щепленнями в Дніпропетровській (92%), Кіровоградській (42%), Вінницькій (41%) та Луганській (41%) областях. Найнижчі – у Полтавській (22%), Черкаській (22%), Київській (22%), Сумській (22%), Запорізькій (22%) та Львівській (19%) областях.
«Темпи вакцинації залишаються недостатніми. Водночас високе охоплення щепленнями на першому етапі — ключова складова для подолання спалаху поліомієліту. Сьогодні діти, які не мають всіх необхідних щеплень проти поліо, у небезпеці. Проте результати перших трьох тижнів кампанії довели, що потрібен додатковий час на завершення кампанії форсованої імунізації», – заявив Ігор Кузін.
За його словами, є низка додаткових факторів, які впливають на ефективність цієї кампанії: велика кількість неохочих вакцинуватися (у т.ч. ромське населення, представники деяких релігійних об’єднань та ін.); значне навантаження на медичну систему через COVID-19 під час проведення кампанії, адже раунд збігався у часі з піковими рівнями захворюваності на коронавірусну інфекцію; деякі неточності в мікроплануванні на попередньому етапі тощо.
«Наше завдання – виявити якомога більше дітей, які мають порушення Національного календаря щеплень, або не мають їх взагалі, і вакцинувати. Адже тільки це допоможе нам здолати поліомієліт – страшну хворобу, яка повернулася в Україну», – додав головний санлікар.
Кампанію зі щеплення проти поліомієліту розпочали у відповідь на повернення вірусу в Україну. Вона відбудеться у два етапи:
Етап 1. Кампанія щеплення інактивованою поліовакциною (ІПВ) дітей віком до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень.
Етап 2. Щеплення оральною поліовакциною (ОПВ) усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря.
Рішення про початок другого етапу має бути прийняте лише після успішного завершення першого етапу кампанії.
Обидві вакцини, ІПВ і ОПВ, формують імунітет до поліомієліту. ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу. ОПВ формує імунітет в кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу.
Закликаємо батьків перевірити вакцинальний статус своїх дітей. Якщо ваша дитина не має достатньої кількості щеплень відповідно до віку, якомога швидше зверніться до сімейного лікаря чи педіатра.
-
16:12Ветеранський спорт: Розширено мережу закладів
За ініціативи Мінветеранів, Уряд прийняв зміни до постанови, що розширюють можливості програми «Ветеранський спорт». Відтепер до участі долучаються всі заклади сфери фізичної культури і спорту, що…
16:12 -
16:03Моніторте прозорість та якість відновлення України разом із Дія.Освіта та Big Recovery Portal
У новому серіалі «Моніторинг відновлення для громадськості» на платформі Дія.Освіта експерти ГО «Технології прогресу» розповідають, як активні громадяни та організації можуть впливати на прозорість і…
16:03 -
14:53Доступні кредити 5-7-9: З початку року 244 агрогосподарства отримали 724,6 млн грн
З початку 2025 року 431 агрогосподарство отримало більше 2 млрд грн банківських кредитів на розвиток. З них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» – 244…
14:53 -
11:41Хто може отримати субсидію на оплату житлово-комунальних послуг?
Цієї зими Уряд розширює програму субсидій, щоб кожен міг отримати допомогу з оплатою комунальних послуг. Це частина Зимової підтримки – ініціативи Президента України Володимира Зеленського…
11:41 -
11:39Як отримати безплатні ліки Укрпоштою?
Жителі віддалених сіл та прифронтових територій можуть отримувати ліки Укрпоштою. Доставка безоплатна – як у стаціонарні відділення, так і до мобільних пунктів видачі. Це частина…
11:39 -
11:27Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
В регіоні із 20 по 26 січня захворіли 4 252 особи на ГРВІ, включно із COVID-19. Серед них 2 388 дітей. Про це повідомлється в…
11:27 -
11:14Майже весна: тепла погода на Черкащині утримається
Синоптичну ситуацію нашого регіону формує теплий сектор північного циклону. З рвучкими вітрами південних румбів на Черкащину надходить тепле повітря з Європи. Про це повідомляється в…
11:14 -
10:36Президент ушанував пам’ять жертв Голокосту
Вчора, напередодні Міжнародного дня памʼяті жертв Голокосту та 80-річчя визволення нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау, Президент України Володимир Зеленський узяв участь у вшануванні пам’яті жертв Голокосту. Глава…
10:36 -
09:19Топ-5 аукціонів приватизації держмайна цього тижня
З 27 по 31 січня Фонд державного майна України планує провести 20 онлайн-аукціонів з приватизації державного майна. Серед найцікавіших пропозицій - об'єкт на Черкащині. Про…
09:19 -
09:16Психологічна підтримка для всіх: контакти служб для цивільних, ветеранів, дітей і переселенців
Починаючи з 2025 року кожен громадянин України може безоплатно отримати послуги з охорони психічного здоровʼя за базовим пакетом Програми медичних гарантій «Первинна медична допомога». Для…
09:16 -
08:58Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні було багато військових доповідей із командувачами, була також розмова з міністром оборони України про ситуацію на фронті, ключові наші…
08:58 -
08:55Загальні бойові втрати ворога станом на 27 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 27.01.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 831620 (+1430) осіб, танків ‒ 9871 (+3) од, бойових броньованих машин…
08:55