«Черкащина має стати центром трансплантації в Україні», – Олександр Скічко
Розробити чітку систему процесу трансплантації в області. Таке доручення дав на сьогоднішній нараді медикам, правоохоронцям, керівникам профільних департаментів Черкаської ОДА очільник області Олександр Скічко.
Медики лікарень області, правоохоронці, представники ДСНС, управління охорони здоров’я Черкаської ОДА, управління юстиції на чолі з головою Черкаської ОДА зібралися за круглим столом, щоб обговорити, як розвивати трансплантацію в області.
«Зараз в Україні діє проект з розвитку трансплантації. У минулому році депутати Верховної ради України ухвалили відповідний закон, який відкрив шлях до порятунку тисяч життів. Проте, на жаль, сьогодні всі необхідні механізми не працюють на 100 %. Це пов’язано з незлагодженістю в роботі, із неналагодженою комунікацією між усіма ланками – пацієнтами та їхніми родичами, медиками, правоохоронцями», – каже Олександр Скічко.
На Черкащині діють три заклади, які можуть проводити і вже проводять операції з трансплантації органів. Це Черкаська обласна лікарня, Черкаський обласний кардіологічний центр та Черкаський обласний онкологічний диспансер. Держава покриває видатки за кожну трансплантацію.
«Ми маємо підготувати чітку дорожню карту і чітко за нею рухатися. Потрібно розробити механізм та порядок між усіма учасниками процесу з розвитку трансплантації в області. Я хочу, щоб ми поставили амбітну ціль: зробили найбільший центр із трансплантації на Черкащині. Щоб ми були першими. Я вважаю, що цю ціль ми можемо реалізувати, адже маємо потужних талановитих спеціалістів і лікарняну базу», – говорить Олександр Скічко.
За круглим столом присутні обговорили:
– юридичні аспекти плану дій трансплантації від донора до пацієнта;
– юридичний захист медиків;
– процес виплат за трансплантацію органів;
– транспортування органів, зокрема використовуючи гвинтокрили ДСНС;
– зберігання органів до трансплантації;
– налагодження співпраці медиків між лікарнями для постачання органів;
– взаємодію між медиками та пацієнтами.
Директор спеціалізованої державної установи український центр трансплантації Дмитро Коваль назвав основні проблеми, з якими стикається кожен регіон, який працює у цій сфері. Насамперед це проблема донорства і налагодження механізму комунікації між усіма задіяними службами.
«Щоб створити найбільший центр з трансплантації на Черкащині, треба діяти злагоджено в одному напрямі. Усі процеси, які стосуються трансплантації органів, мають бути узгоджені між керівництвом області, медиками, правоохоронцями, судово-медичні експертами, родичами донора», – каже Дмитро Коваль.
-
16:23Ветерани війни з Черкащини – з нагородами всеукраїнських змагань
Ветерани війни з Черкас Євген Дорошко та Роман Романенко здобули призові місця на всеукраїнських адаптивних змаганнях «Be strong games», що відбулися на Львівщині. Вони є…
16:23 -
15:48Армія відновлення: з початку року вже видано 10 тисяч направлень в рамках проекту
Цьогоріч вже видано 10 тисяч направлень для тимчасово безробітних українців і незайнятих ВПО, які долучаються до робіт з відбудови країни в рамках проекту «Армія відновлення».…
15:48 -
14:47Загиблому захиснику з Золотоніщини присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”
Він міг відступити. Але залишився, щоб прикрити побратимів. Він міг врятувати себе, але обрав порятунок інших. Сергій Юрчик – молодший лейтенант, командир механізованого взводу 13…
14:47 -
13:37Волонтерам спростили можливість гуманітарної підтримки військових та ВПО
Кабінет Міністрів України розширив можливості для надання благодійної допомоги, оновивши перелік товарів і послуг, що звільняються від оподаткування. Відповідні зміни підготувало Мінсоцполітики за участі волонтерів…
13:37 -
12:17Понад 4,3 млрд грн спрямовано на компенсації за знищене житло для ВПО
У грудні 2024 року Уряд ухвалив постанову, розроблену Мінсоцполітики спільно з Мінрозвитку та Мінфіном, завдяки якій внутрішньо переміщені особи, котрі очікують на компенсацію за знищене…
12:17 -
10:03За січень платники Черкащини спрямували до зведеного бюджету на 712 млн грн більше, ніж торік
За січень 2025 року платники Черкаської області до бюджетів усіх рівнів сплатили 2 667,5 млн грн податків, зборів та платежів. Порівняно з фактом січня…
10:03 -
09:52Програма «Кусаноне»: громади Черкащини навчали, як залучати ресурси
Як подати заявку для участі у програмі «Кусаноне», які зміни та новації. Для сотні фахівців територіальних громад, районних державних адміністрацій, а також представників закладів охорони…
09:52 -
09:22Як бізнесу отримати кредит від держави на придбання енергообладнання?
Український бізнес може отримати кредит від держави на придбання енергообладнання. Це частина Зимової підтримки – ініціативи Президента України Володимира Зеленського й Уряду, спрямованої на допомогу…
09:22 -
08:25Загальні бойові втрати ворога станом на 5 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 05.02.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 844070 (+1140) осіб,танків ‒ 9947 (+9) од,бойових броньованих машин ‒ 20721 (+12)…
08:25 -
08:22Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Провів сьогодні РНБО. Урядовці – прем’єр-міністр Шмигаль, перша віцепрем’єр Свириденко – доповіли щодо програм підтримки наших людей – громадян України…
08:22 -
08:19Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 5 лютого
Ніч в області минула з тривогами в усіх районах. Про це інформує очільник Черкащини Ігор Табурець. У цей час по ворожих повітряних цілях працювали сили…
08:19 -
16:21Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” Черкаської ОВА продовжує роботу. На новій онлайн-зустрічі йтиметься про дотримання норм законодавства у сфері ринкового нагляду та регулювання цін.…
16:21