Це було системне знищення народу. І наше завдання – зберегти пам’ять поколінь про геноцид українців, – Сергій Сергійчук
Сьогодні між Черкаською обласною державною адміністрацією та Національним музеєм Голодомору-геноциду підписали Меморандум про взаємодію та співробітництво. До Черкащини з цієї нагоди завітала директорка закладу Олеся Стасюк. Долучилися до заходу також місцеві владці, науковці, фахівці держархіву.
– Це справді символічна подія напередодні вшанування пам’яті жертв Голодомору. Завтра, як відомо, відзначаємо 87-мі роковини, зауважив очільник області. Голодомор 1932-33 років забрав життя мільйонів закатованих голодом людей. Це було системне знищення народу. І нині наше завдання – зберегти пам’ять про геноцид українців тодішнім комуністичним режимом. Бо лише та нація, яка знає історію, може далі розвиватись, враховуючи помилки минулого. Відтак маємо виховувати покоління, яке б усвідомлювало та знало про тодішні історичні події та пам’ятало про це.
За словами Олесі Стецюк, голодомор-геноцид – це не лише трагедія українського народу. Насамперед, це міжнародний злочин, скоєний комуністичним тоталітарним режимом. Визнання голодомору-геноциду автоматично є визнанням російської агресії і війни на сході України.
«50 років тривала інформаційна блокада про голодомор-геноцид. За часів Незалежності ми по частинках збирали цю інформацію правди і розповідали людям. Завдяки тому, що були розсекречені архіви, з кожним роком ми знаємо все більше інформації. І намагаємося зробити її якомога доступнішою. Зокрема, завдяки ініціативам підписання меморандуму про налагодження співпраці по областях», – сказала Олеся Стецюк.
У межах меморандуму планують втілити низку важливих проєктів. На Черкащині планують поповнити фонди наукових бібліотек сучасними науково-популярними виданнями з історії України ХХ століття, зокрема й про геноцид української нації, проводити екскурсії, виставки, уроки та семінарі, зокрема й в онлайн-форматі, та багато іншого.
Як зазначив Сергій Сергійчук, а невдовзі планують спільно створити окремий тематичний музей Голодомору на Черкащині, що надасть змогу поширити більше правдивої інформації про геноцид українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом. Тому, якщо хтось має власні історії трагедії, їх можна буде надавати для цього музею. Щоб люди могли дізнатися правду не тільки загальну, а й кожної окремої сім’ї.
Керівниця музею подякувала голові Черкаської ОДА за співпрацю та передала міським бібліотекам та музеям комплекти книг, які розповідають про геноцид українського району.
«Пам’ять має проявлятися в конкретних діях. Переконаний, наша подальша комунікація з Національним музеєм Голодомору-геноциду, спільна діяльність у межах підписаного меморандуму сприятиме цьому, – додав Сергій Сергійчук.
28 листопада в Україні відзначають 87-і роковини Голодомору, який у 1932-33 роках забрав життя 300 тисяч жителів Черкаської області. Тоді найбільше постраждали черкащани з Корсунь-Шевченківського, Лисянського та Тальнівського району.
В Україні від Голодомору 1932-33 років за офіційною інформацією загинуло більше 10 мільйонів.
-
16:51Зроблено в Україні: в Золотоноші відкрили офіс підтримки бізнесу
Державна допомога місцевим виробникам продовжує масштабуватися. Четвертий за рахунком офіс «Зроблено в Україні» з підтримки регіонального бізнесу запрацював на Черкащині. Про це повідомляє начальник ОВА…
16:51 -
15:58Житло для захисників: Черкащина реалізує «Політику Героїв»
Цього року 200 родин ветеранів отримають житло за державними програмами на Черкащині. Зокрема, йдеться про такі категорії: люди з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни та…
15:58 -
14:08«Наїв вільний»: в Українському домі презентували колекцію черкаського художника
Понад 300 робіт українського наївного мистецтва склали експозицію проєкту «Наїв вільний». Це картини із приватної колекції Миколи Бабака – народного художника України, відомого черкаського культурного…
14:08 -
13:36«Збережи свою ідентичність»: безоплатний онлайн-курс з дослідження родоводу
Громадська організація «Українська Античність» запустила освітній відеокурс «Збережи свою ідентичність», який стане у пригоді тим, хто хоче дослідити свою сімейну історію. Курс включає дев’ять відеолекцій,…
13:36 -
13:28Український молодіжний фонд провів тренінг для молоді Черкащини
Основи написання грантових заявок опановувала молодь Черкащини. Для них провели навчання фахівці Українського молодіжного фонду. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та…
13:28 -
13:23В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
У рамках місяця цифрової трансформації Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок — автоматизовано надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують…
13:23 -
12:45На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України, коли ми віддаємо шану ліквідаторам наслідків…
12:45 -
11:53Сонце, мороз та відлига: синоптики прогнозують нетривале зниження температури
На Черкащині відмічаються сонце та морози до 5º у повітрі та до 8º на земній поверхні. Сніговий покрив місцями досягає 5-8 см, грунт промерз на…
11:53 -
11:38Ситуація в області на ранок 13 грудня
Тривога на Черкащині тривала понад 16 годин. Усе через масований російський обстріл України ударними дронами, крилатими ракетами та балістикою. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
11:38 -
09:33Діалог влади та бізнесу: підготовка фахівців
Співпраця влади, бізнесу та освітніх закладів є ключовою для підготовки кваліфікованих кадрів. Про це йшлось на черговій онлайн-зустрічі в ОВА в межах комунікаційної платформи “Діалог…
09:33 -
09:12Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні – Запоріжжя, область. День Сухопутних військ – привітав наших воїнів, відзначив нагородами. 65-та окрема механізована бригада, 27-ма ракетна артилерійська.…
09:12 -
09:09Загальні бойові втрати ворога станом на 13 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 760120 (+1390) осіб, танків ‒ 9537 (+5) од, бойових броньованих машин…
09:09