Це було системне знищення народу. І наше завдання – зберегти пам’ять поколінь про геноцид українців, – Сергій Сергійчук
Сьогодні між Черкаською обласною державною адміністрацією та Національним музеєм Голодомору-геноциду підписали Меморандум про взаємодію та співробітництво. До Черкащини з цієї нагоди завітала директорка закладу Олеся Стасюк. Долучилися до заходу також місцеві владці, науковці, фахівці держархіву.
– Це справді символічна подія напередодні вшанування пам’яті жертв Голодомору. Завтра, як відомо, відзначаємо 87-мі роковини, зауважив очільник області. Голодомор 1932-33 років забрав життя мільйонів закатованих голодом людей. Це було системне знищення народу. І нині наше завдання – зберегти пам’ять про геноцид українців тодішнім комуністичним режимом. Бо лише та нація, яка знає історію, може далі розвиватись, враховуючи помилки минулого. Відтак маємо виховувати покоління, яке б усвідомлювало та знало про тодішні історичні події та пам’ятало про це.
За словами Олесі Стецюк, голодомор-геноцид – це не лише трагедія українського народу. Насамперед, це міжнародний злочин, скоєний комуністичним тоталітарним режимом. Визнання голодомору-геноциду автоматично є визнанням російської агресії і війни на сході України.
«50 років тривала інформаційна блокада про голодомор-геноцид. За часів Незалежності ми по частинках збирали цю інформацію правди і розповідали людям. Завдяки тому, що були розсекречені архіви, з кожним роком ми знаємо все більше інформації. І намагаємося зробити її якомога доступнішою. Зокрема, завдяки ініціативам підписання меморандуму про налагодження співпраці по областях», – сказала Олеся Стецюк.
У межах меморандуму планують втілити низку важливих проєктів. На Черкащині планують поповнити фонди наукових бібліотек сучасними науково-популярними виданнями з історії України ХХ століття, зокрема й про геноцид української нації, проводити екскурсії, виставки, уроки та семінарі, зокрема й в онлайн-форматі, та багато іншого.
Як зазначив Сергій Сергійчук, а невдовзі планують спільно створити окремий тематичний музей Голодомору на Черкащині, що надасть змогу поширити більше правдивої інформації про геноцид українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом. Тому, якщо хтось має власні історії трагедії, їх можна буде надавати для цього музею. Щоб люди могли дізнатися правду не тільки загальну, а й кожної окремої сім’ї.
Керівниця музею подякувала голові Черкаської ОДА за співпрацю та передала міським бібліотекам та музеям комплекти книг, які розповідають про геноцид українського району.
«Пам’ять має проявлятися в конкретних діях. Переконаний, наша подальша комунікація з Національним музеєм Голодомору-геноциду, спільна діяльність у межах підписаного меморандуму сприятиме цьому, – додав Сергій Сергійчук.
28 листопада в Україні відзначають 87-і роковини Голодомору, який у 1932-33 роках забрав життя 300 тисяч жителів Черкаської області. Тоді найбільше постраждали черкащани з Корсунь-Шевченківського, Лисянського та Тальнівського району.
В Україні від Голодомору 1932-33 років за офіційною інформацією загинуло більше 10 мільйонів.
-
09:22ЄІБ виділяє 300 млн євро для відновлення енергетики та інфраструктури України
Україна отримає 300 млн євро від Європейського інвестиційного банку для відновлення енергетики та критичної інфраструктури. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Відповідні угоди підписані…
09:22 -
09:17Україна виконала 81% зобовʼязань за Угодою про асоціацію
За 2014-2024 роки Україна виконала 81% всіх зобовʼязань за Угодою про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. Про це свідчить Звіт про виконання Угоди про…
09:17 -
08:58Загальні бойові втрати ворога станом на 10 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 10.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 929000 (+1420) осіб, танків ‒ 10579 (+3) од, бойових броньованих машин…
08:58 -
08:51Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! Головне за цей день. Був військовий кабінет: ґрунтовні доповіді – Сирський, Гнатов, Драпатий. Усі напрямки, усі частини фронту. Наші позиції, необхідне постачання,…
08:51 -
08:13Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 10 квітня
Уночі на Черкащині працювали сили та засоби ППО. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У межах області успішно знищили 12 російських БпЛА. - Потерпілих…
08:13 -
17:50На Черкащині відбулася регіональна конференція рад ВПО
Про інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у громади йшлось на регіональній конференції рад ВПО. Про це повідомляють у департаменті соціального захисту населення Черкаської ОВА. Захід відбувся…
17:50 -
17:36Юні волейболістки змагались за право представляти область
Спортсменки школи №10 з Черкас здобули перемогу в обласному етапі шкільної ліги "Пліч-о-пліч". Про це повідомляють в управлінні у справах сім'ї, молоді та спорту ОВА.…
17:36 -
14:23До уваги освітян області: субвенція на STEM-обладнання
З 8 до 18 квітня 2025 року Міністерство освіти і науки України прийматиме заявки на отримання освітньої субвенції в частині створення сучасного освітнього простору. Її розмір становить 499,4 млн грн.…
14:23 -
13:59«Барнахус»: як допомагають на Черкащині дітям, які постраждали від насильства
В Україні більшає центрів захисту дітей, що працюють за моделлю «Барнахус». Зараз діють 14 таких центрів, серед них – один у Черкасах. Про це інформують…
13:59 -
13:39Пліч-о-пліч: згуртовані громади: на Черкащині +2 меморандуми про співпрацю
Підписання дев’яти меморандумів про співпрацю між громадами в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» відбулось 8 квітня у Мінрозвитку. До столиці приїхали представники семи тилових громад…
13:39 -
11:52МОЗ про доступність ліків у сільській місцевості та у прифронтових зонах
У Міністерстві охорони здоров’я України відбулася нарада, присвячена питанням функціонування аптек на прифронтових територіях та в сільській місцевості. За даними реєстру Держлікслужби нині у селах…
11:52 -
10:27«Мрія» доступна кожній школі: як школи підʼєднуватимуть до екосистеми?
Тисячі українських шкіл підʼєднають до застосунку «Мрія» вже цього року. В оновленій освітній екосистемі для дітей передбачено застосунок із гейміфікацією та бонусами для мотивації до…
10:27