Це було системне знищення народу. І наше завдання – зберегти пам’ять поколінь про геноцид українців, – Сергій Сергійчук
Сьогодні між Черкаською обласною державною адміністрацією та Національним музеєм Голодомору-геноциду підписали Меморандум про взаємодію та співробітництво. До Черкащини з цієї нагоди завітала директорка закладу Олеся Стасюк. Долучилися до заходу також місцеві владці, науковці, фахівці держархіву.
– Це справді символічна подія напередодні вшанування пам’яті жертв Голодомору. Завтра, як відомо, відзначаємо 87-мі роковини, зауважив очільник області. Голодомор 1932-33 років забрав життя мільйонів закатованих голодом людей. Це було системне знищення народу. І нині наше завдання – зберегти пам’ять про геноцид українців тодішнім комуністичним режимом. Бо лише та нація, яка знає історію, може далі розвиватись, враховуючи помилки минулого. Відтак маємо виховувати покоління, яке б усвідомлювало та знало про тодішні історичні події та пам’ятало про це.
За словами Олесі Стецюк, голодомор-геноцид – це не лише трагедія українського народу. Насамперед, це міжнародний злочин, скоєний комуністичним тоталітарним режимом. Визнання голодомору-геноциду автоматично є визнанням російської агресії і війни на сході України.
«50 років тривала інформаційна блокада про голодомор-геноцид. За часів Незалежності ми по частинках збирали цю інформацію правди і розповідали людям. Завдяки тому, що були розсекречені архіви, з кожним роком ми знаємо все більше інформації. І намагаємося зробити її якомога доступнішою. Зокрема, завдяки ініціативам підписання меморандуму про налагодження співпраці по областях», – сказала Олеся Стецюк.
У межах меморандуму планують втілити низку важливих проєктів. На Черкащині планують поповнити фонди наукових бібліотек сучасними науково-популярними виданнями з історії України ХХ століття, зокрема й про геноцид української нації, проводити екскурсії, виставки, уроки та семінарі, зокрема й в онлайн-форматі, та багато іншого.
Як зазначив Сергій Сергійчук, а невдовзі планують спільно створити окремий тематичний музей Голодомору на Черкащині, що надасть змогу поширити більше правдивої інформації про геноцид українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом. Тому, якщо хтось має власні історії трагедії, їх можна буде надавати для цього музею. Щоб люди могли дізнатися правду не тільки загальну, а й кожної окремої сім’ї.
Керівниця музею подякувала голові Черкаської ОДА за співпрацю та передала міським бібліотекам та музеям комплекти книг, які розповідають про геноцид українського району.
«Пам’ять має проявлятися в конкретних діях. Переконаний, наша подальша комунікація з Національним музеєм Голодомору-геноциду, спільна діяльність у межах підписаного меморандуму сприятиме цьому, – додав Сергій Сергійчук.
28 листопада в Україні відзначають 87-і роковини Голодомору, який у 1932-33 роках забрав життя 300 тисяч жителів Черкаської області. Тоді найбільше постраждали черкащани з Корсунь-Шевченківського, Лисянського та Тальнівського району.
В Україні від Голодомору 1932-33 років за офіційною інформацією загинуло більше 10 мільйонів.
-
17:07Освітяни Черкащини представили свої напрацювання на Саміті шкільного харчування
Міжнародний досвід для здорового майбутнього школярів. У Києві відбувся перший Європейський регіональний саміт шкільного харчування. Черкащина на цьому заході представила власний досвід впровадження реформи шкільного…
17:07 -
16:41Уряд розширив соціальні гарантії деяким категоріям громадян
Сім’ї військових, зниклих безвісти та які згодом були оголошені померлими, зможуть отримати одноразову грошову допомогу протягом трьох років з моменту набрання чинності судового рішення. Про…
16:41 -
15:36В ДСНС області розповіли про основні причини пожеж на Черкащині
Протягом десяти місяців 2024 року на Черкащині зареєстровано 1859 пожеж. Це більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Про це повідомила речниця ГУ ДСНС України…
15:36 -
15:20Оксана Компанієць про результати оцінки якості освіти на Черкащині
Успішність учнів дещо покращилася. Такі результати другого етапу моніторингу якості освіти у закладах загальної середньої освіти. Про них на брифінгу в медіацентрі ОВА розповіла начальниця…
15:20 -
14:24Понад 11 тисяч захисників і захисниць скористалися пілотним проєктом із зубопротезування та зуболікування
Захисники і захисниці можуть отримати стоматологічну допомогу безоплатно за пілотним проєктом “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”, який реалізують…
14:24 -
14:21Google запускає платформу для вивчення штучного інтелекту — безоплатно для всіх українців
Тепер вивчати ШІ стало ще простіше — Google у співпраці з Міністерством економіки України, Міністерством цифрової трансформації та за інформаційної підтримки Дія.Освіта запускає платформу з безоплатними ресурсами…
14:21 -
11:49На Черкащині визначились, як реалізовуватимуть Концепцію розвитку охорони психічного здоров’я в Україні
Обласний план заходів із реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров'я в Україні на 2024 - 2026 роки представили в Черкаській ОВА. У заході взяли участь…
11:49 -
11:23Бюджетні установи Черкащини отримали компенсацію за розміщення ВПО
Уряд спрямував області 774 тис. грн додаткової дотації з резервного фонду державного бюджету на компенсації за безоплатне розміщення ВПО в бюджетних закладах. Як інформують у…
11:23 -
10:43Медіаграмотність для всіх: в Україні провели масштабний урок для школярів
Днями відбулася трансляція Всеукраїнського уроку медіаграмотності, організованого Міністерством культури України в межах проєкту «Фільтр» за підтримки ПРООН та фінансування уряду Японії. Урок охопив ключові питання:…
10:43 -
10:36«Енергостійкість громад – наш спільний курс», – Ігор Табурець
Ставати стійкішими, виявляти ініціативу, енергетично зміцнюватися. Громадам Черкащини представили апробовані механізми впровадження об’єктів генерації електричної енергії за рахунок природного газу, відновлювальних джерел енергії. Зустріч…
10:36 -
10:11Чому немає зв’язку під час знеструмлень — дивіться в першому випуску нового Youtube-проєкту Мінцифри
У коротких відео Станіслав Прибитько, директор Директорату електронних комунікацій Мінцифри, дасть відповіді на поширені запитання. Залишатися на зв’язку — одна з найважливіших потреб під час…
10:11 -
09:55Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 13 листопада
Шість ворожих БпЛА знищено в межах Черкаської області. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Майже дев'ять годин поспіль область була на тривозі з початку…
09:55