4 культурні об’єкти з Канівщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація»
4 об’єкти культурних пам’яток з Шевченківського національного заповідника зареєстрували на конкурс «Велика реставрація». Ці об’єкти візьмуть участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини у рамках програми «Велике будівництво».
- Реставрація будинку-музею Т. Г. Шевченка
Пам’ятка місцевого значення, взята на державний облік рішенням Черк. обл.ради нар. депут. № 76 від 19.04.1990 державний реєстраційний № 89
Приміщення музею Шевченка будовали в 1935–1937 роках за проєктом архітектора Василя Кричевського. Серед найбільших проблем будівлі – неякісно виконана гідроізоляція в цокольній частині музею Тараса Шевченка. В приміщеннях виставкових залів № 1 та № 2, приміщенні кав’ярні, підземних технологічних приміщеннях теплопункту та холодильних машин інтенсивно проникають поверхневі води через стелю та стіни, тому відшаровується штукатурне покриття, накопичується вода на підлозі.
Роботи: влаштування гідроізоляції підземних споруд будинку музею, капітальний ремонт та реставрація піддашшя будівлі (відновлення кесонованого піддашшя та його художніх розписів); оформлення фасаду – фронтона, глухих площин ризалітів та підвіконня майоліковим орнаментом згідно із задумом архітекторів-авторів первісного проекту 1930-х років; заміна сіро-чорної гранітної підлоги у вестибюлі на орнаментовану, а в експозиційних залах і на балконі – на дубовий паркет; відновлення художніх розписів в експозиційних залах, зокрема орнаментів на колонах та стелях.
- Реставрація пам’ятки історії та монументального мистецтва національного значення «Могила поета Т. Г. Шевченка (1861 р.)»
Пам’ятка історії та монументального мистецтва національного значення. Внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (Ох. №230013-Н); з 1989 року перебуває у попередньому списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, об’єкт історико-культурного призначення; державна власність.
Часткове просідання ґрунтів курганної частини, відокремлення їх від бордюрного каменю верхнього та нижнього майданчиків. Особливо ці процеси поглибилися після проведених ремонтно-реставраційних робіт.
Роботи: виготовлення науково-проєктної документації; дослідження неінвазивними (неруйнівними) методами параметрів надмогильного кургану та його внутрішньої частини (цегляного склепу поета), встановлення природи пошкоджень; ремонтно-реставраційні, науково-дослідні роботи з метою попередження подальшої руйнації та запобігання деформаційних процесів пам’ятки.
- Реставрація пам’ятки історії «Будинок базиліанського училища. 1784 р.»
Відповідно до рішення Черкаського облвиконкому від 27.12.1991 № 270 будівля є пам’яткою історії місцевого значення.
Будівля, в якій 1784р. розміщувалось базиліанське училище. Наразі це будинок музею народного декоративного мистецтва. Внаслідок непродуманої сучасної добудови з усіх чотирьох сторін будівлі пішли тріщини.
Роботи: капітальний ремонту підземних приміщень, внутрішні опоряджувальні роботи, влаштування гідроізоляції, відведення поверхневої води та благоустрій прилеглої території; ремонт підвальних приміщень, протиаварійні заходи прибудов протипожежних сходів на бокових фасадах (тріщини по стінах, вивали цегляного мурування, корозія металу); ремонт дерев’яних конструкцій даху та вікон мансарди, фондових приміщень.
- Реставрація пам’ятки архітектури «Будівля, в якій розміщувалась крамниця єврейських торгових рядів. 1898р.»
Пам’ятка місцевого значення, взята на державний облік наказом Міністерства культури і туризму України №45 від 20.01.2012, державний реєстраційний № 4535-чк.
Будівля, в якій у 1898 р. розміщувалась крамниця єврейських торгових рядів. Наразі тут історичний музей Шевченківського національного заповідника. Цінність будівлі полягає в тому, що вона збереглася в автентичному вигляді, тобто не зазнала кардинальних змін і перебудов (надбудов).
Роботи: ремонтно-реставраційні роботи та пристосування під музей: перепланування, зміцнення фундаментів і перекриттів, влаштування гідроізоляції, заміни віконних та дверних блоків, підлоги, влаштування нової покрівлі, санації стін та стелі в місцях, уражених грибком, встановлення інженерного обладнання – вентиляції, опалення, освітлення, створення умов для прийому відвідувачів, у тім числі і з особливими потребами.
-
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15 -
09:09Загальні бойові втрати противника станом на 3 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 03.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 919570 (+1390) осіб, танків ‒ 10521 (+6) од, бойових броньованих машин …
09:09 -
09:05Звернення Президента України
https://youtu.be/Mjj0znNgCmM?si=9EFG4zSRXL0UtZ22 Бажаю здоров’я! Сьогодні – Дніпро. Робоча поїздка, багато різних важливих зустрічей. Дуже змістовно. Відвідав наших воїнів, які відновлюються після поранень. Я хочу подякувати нашим…
09:05 -
16:31700 жінок та 100 ветеранів зможуть безоплатно здобути нову професію у 2025 році
Проєкт Reskilling Ukraine у партнерстві з Міністерством економіки України відкриває реєстрацію на безоплатні курси перекваліфікації для жінок та ветеранів. Цього року опанувати професію водійки вантажного…
16:31 -
15:51Діалог влади та бізнесу: підприємців запрошують на онлайн-зустріч
Представників локального бізнесу запрошують на онлайн-зустріч у межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”, що діє при Черкаській ОВА. Темою цього заходу стане організація цивільного…
15:51 -
15:06Черкаський параатлет здобув «золото» чемпіонату Європи
Параатлет Максим Коваль став чемпіоном Європи зі штовхання ядра. Про це інформують у відділенні НОК України у Черкаській області. Чемпіонат Європи у приміщенні з пара…
15:06 -
14:55Ігор Табурець про сесію обласної ради (ПРЯМА МОВА)
Сесія обласної ради З кворумом і важливими управлінськими рішеннями. Для нашої Черкащини. Депутати нарешті поставили крапку в історії з МСЕК. Вони підтримали проєкт, напрацьований у…
14:55 -
11:20На запит волонтерів: Уряд врегулював перерозподіл та повернення гуманітарної допомоги
Кабінет Міністрів України підтримав постанову Мінсоцполітики, яка вперше регулює порядок перерозподілу гуманітарної допомоги між набувачами-юридичними особами, а також її повернення донору, якщо вона не може…
11:20