4 культурні об’єкти з Канівщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація»
4 об’єкти культурних пам’яток з Шевченківського національного заповідника зареєстрували на конкурс «Велика реставрація». Ці об’єкти візьмуть участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини у рамках програми «Велике будівництво».
- Реставрація будинку-музею Т. Г. Шевченка
Пам’ятка місцевого значення, взята на державний облік рішенням Черк. обл.ради нар. депут. № 76 від 19.04.1990 державний реєстраційний № 89
Приміщення музею Шевченка будовали в 1935–1937 роках за проєктом архітектора Василя Кричевського. Серед найбільших проблем будівлі – неякісно виконана гідроізоляція в цокольній частині музею Тараса Шевченка. В приміщеннях виставкових залів № 1 та № 2, приміщенні кав’ярні, підземних технологічних приміщеннях теплопункту та холодильних машин інтенсивно проникають поверхневі води через стелю та стіни, тому відшаровується штукатурне покриття, накопичується вода на підлозі.
Роботи: влаштування гідроізоляції підземних споруд будинку музею, капітальний ремонт та реставрація піддашшя будівлі (відновлення кесонованого піддашшя та його художніх розписів); оформлення фасаду – фронтона, глухих площин ризалітів та підвіконня майоліковим орнаментом згідно із задумом архітекторів-авторів первісного проекту 1930-х років; заміна сіро-чорної гранітної підлоги у вестибюлі на орнаментовану, а в експозиційних залах і на балконі – на дубовий паркет; відновлення художніх розписів в експозиційних залах, зокрема орнаментів на колонах та стелях.
- Реставрація пам’ятки історії та монументального мистецтва національного значення «Могила поета Т. Г. Шевченка (1861 р.)»
Пам’ятка історії та монументального мистецтва національного значення. Внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (Ох. №230013-Н); з 1989 року перебуває у попередньому списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, об’єкт історико-культурного призначення; державна власність.
Часткове просідання ґрунтів курганної частини, відокремлення їх від бордюрного каменю верхнього та нижнього майданчиків. Особливо ці процеси поглибилися після проведених ремонтно-реставраційних робіт.
Роботи: виготовлення науково-проєктної документації; дослідження неінвазивними (неруйнівними) методами параметрів надмогильного кургану та його внутрішньої частини (цегляного склепу поета), встановлення природи пошкоджень; ремонтно-реставраційні, науково-дослідні роботи з метою попередження подальшої руйнації та запобігання деформаційних процесів пам’ятки.
- Реставрація пам’ятки історії «Будинок базиліанського училища. 1784 р.»
Відповідно до рішення Черкаського облвиконкому від 27.12.1991 № 270 будівля є пам’яткою історії місцевого значення.
Будівля, в якій 1784р. розміщувалось базиліанське училище. Наразі це будинок музею народного декоративного мистецтва. Внаслідок непродуманої сучасної добудови з усіх чотирьох сторін будівлі пішли тріщини.
Роботи: капітальний ремонту підземних приміщень, внутрішні опоряджувальні роботи, влаштування гідроізоляції, відведення поверхневої води та благоустрій прилеглої території; ремонт підвальних приміщень, протиаварійні заходи прибудов протипожежних сходів на бокових фасадах (тріщини по стінах, вивали цегляного мурування, корозія металу); ремонт дерев’яних конструкцій даху та вікон мансарди, фондових приміщень.
- Реставрація пам’ятки архітектури «Будівля, в якій розміщувалась крамниця єврейських торгових рядів. 1898р.»
Пам’ятка місцевого значення, взята на державний облік наказом Міністерства культури і туризму України №45 від 20.01.2012, державний реєстраційний № 4535-чк.
Будівля, в якій у 1898 р. розміщувалась крамниця єврейських торгових рядів. Наразі тут історичний музей Шевченківського національного заповідника. Цінність будівлі полягає в тому, що вона збереглася в автентичному вигляді, тобто не зазнала кардинальних змін і перебудов (надбудов).
Роботи: ремонтно-реставраційні роботи та пристосування під музей: перепланування, зміцнення фундаментів і перекриттів, влаштування гідроізоляції, заміни віконних та дверних блоків, підлоги, влаштування нової покрівлі, санації стін та стелі в місцях, уражених грибком, встановлення інженерного обладнання – вентиляції, опалення, освітлення, створення умов для прийому відвідувачів, у тім числі і з особливими потребами.
-
17:23У кожній громаді: Ігор Табурець про розширення мережі ветеранських просторів на Черкащині
Мережу ветеранських просторів розбудовують на Черкащині. Такі осередки мають функціонувати в усіх тергромадах області. На цьому наголосив очільник області Ігор Табурець. – Наші захисники, захисниці,…
17:23 -
17:08Сім’ї полонених або зниклих безвісти ветеранів можуть отримати відомості з ЄДРВВ через ЦНАП
Продовжуємо впроваджувати послуги у Центрах надання адміністративних послуг для Захисників та Захисниць та їхніх родин. Відтепер родини полонених та зниклих безвісти ветеранів війни зможуть отримати відомості…
17:08 -
15:33Діалог влади та бізнесу: зміни в податковому законодавстві (АНОНС)
Черкаська ОВА запрошує на онлайн-зустріч підприємців області. Захід відбудеться в межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”. Цього разу учасники обговорять зміни та чинні норми…
15:33 -
13:04Реформа меліорації на Черкащині: 17 організацій водокористувачів та відновлення зрошення на площі понад 10 тис. га
У зв’язку з кліматичними змінами частина Черкаської області поступово перейшла до степової зони. Підвищення температури повітря та зменшення кількості опадів спонукали аграріїв не лише збільшувати…
13:04 -
11:48Як отримати допомогу на проживання ВПО?
Уряд продовжив виплати для внутрішньо переміщених осіб ще на 6 місяців. Призначення відбувається автоматично, із новою заявою звертатися не потрібно. Це частина Зимової підтримки –…
11:48 -
11:29Гранти для молоді: 12 млн грн на започаткування власної справи
Ще 23 українці віком до 25 років стали переможцями молодіжної складової грантової програми «Власна справа» за результатами чергової хвилі. Вони отримають 3 млн грн на…
11:29 -
11:03Епідситуація щодо грипу та ГРВІ на Черкащині
Циркуляція вірусів грипу, що встановлена у 12 (48%) регіонах, свідчить про регіональне географічне поширення вірусів грипу в Україні. У Черкаській області, за попередній тиждень, із 6…
11:03 -
10:44Триває прийом заявок від громад на встановлення когенераційних установок
Міністерство розвитку громад та територій України запрошує громади долучитися до програми підтримки «Програма відновлення України III», реалізованої у співпраці з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Одним…
10:44 -
10:22Гранти на власну справу, садівництво та тепличне господарство: відновлено подання заявок
На порталі Дія відновлено можливість отримати гранти на власну справу, садівництво та тепличне господарство. Про це інформують у Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Грант…
10:22 -
09:54Відтепер оформлення ДТП можливе без виклику поліції
Новий Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» дещо змінив і розширив умови, за якими можна складати європротокол і виклик поліції…
09:54 -
09:36В Україні затвердили базові кваліфікаційні рівні операторів безпілотних літальних апаратів
Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Система складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР), кожен з яких визначає можливості та…
09:36 -
08:41Загальні бойові втрати противника станом на 14 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 14.01.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 811090 (+1330) осіб, танків ‒ 9767 (+3) од, бойових броньованих машин…
08:41