Руськополянська сільська територіальна громада (Черкаський район)

Руськополянська територіальна громада (далі – Руськополянська ТГ) утворена 23 грудня 2018 року внаслідок об’єднання Руськополянської сільської ради та Геронимівської сільської ради з адміністративним центром у селі Руська Поляна. У 2020 році до Руськополянської ОТГ приєдналася Дубіївська сільська рада.  Діюча Руськополянська територіальна громада включає населені пункти: с. Руська Поляна, с. Геронимівка, с. Дубіївка.

Територія населених пунктів розташована в південно-західному напрямку від м. Черкас. Межує Руськополянська ТГ на півночі з Будищенською територіальною громадою, на сході – з містом Черкаси, на півдні – з Степанківською громадою і на заході – з Білозірською територіальною громадою. Адміністративний центр громади (село Руська Поляна), знаходиться за 12 км від обласного центру.

Станом на 01.01.2021 року площа адміністративної території Руськополянської сільської ради становить 27 480,4 га або 274,8 км2.

Населення громади налічує 15 345 осіб, в тому числі с. Руська Поляна – 8409 осіб, с. Геронимівка – 3472 осіб, с. Дубіївка – 3464 осіб

Загальна протяжність вулиць і доріг населених пунктів Руськополянської громади становить 167,52 км, у т. ч. протяжність доріг з твердим покриттям, 122,87 км

На території Руськополянської територіальної громади працює 4 комунальних підприємства «Поляна», «Господар 2017», «Благоустрій» та «Геронимівка»,  які надають послуги з водопостачання, водовідведення,  вивезення ТПВ, обслуговування мереж вуличного освітлення, благоустрою населених пунктів громади.

З 2019 року на території громади функціонує Комунальна організація «Місцева пожежна охорона» (МПО), яка обслуговує всі населені пункти громади.

У громаді функціонує 8 закладів освіти: 4 заклади дошкільної освіти та 4 заклади загальної середньої освіти. В закладах загальної середньої освіти здобувають освіту 1496 учні та в дошкільних навчальних закладах – 427 дітей.

У громаді створено та утримується  комунальний заклад «Центр культури та дозвілля» до складу якого входять 3 клубних заклади (Геронимівський, Дубіївський, Руськополянський будинки культури), 4 бібліотечні установи та музей. У громаді забезпечено доступність позашкільної мистецької освіти, функціонує філіал дитячої музичної школи.

Розвиток масової фізичної культури та спорту в Руськополянській ТГ забезпечується комунальним закладом «Спорт для всіх», в якому працює 9 інструкторів з фізичної культури.

Мережа закладів охорони здоров’я на території Руськополянської ТГ представлена 3 амбулаторіями загальної практики сімейної медицини (Дубіївська, Геронимівська, Руськополянська), які знаходяться в підпорядкуванні КНП «Черкаський районний центр ПМСД Червонослобідської сільської ради».

Для забезпечення соціального захисту населення та підтримки сімей, дітей та молоді створено комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг Руськополянської сільської ради».

Промисловість громади представлена підприємствами, зорієнтованими на деревообробну галузь (виробництво дерев’яних конструкцій і столярних виробів) та харчову промисловість.

Економічною основою розвитку громади залишається сільське господарство. Основними напрямками розвитку аграрного комплексу є вирощування зернових і технічних культур, виробництва та застосування біологічних препаратів захисту рослин.

На території Руськополянської ТГ також досить добре розвинута мережа побутового обслуговування населення. Дана мережа повністю забезпечує потреби мешканців громади.