Корсунь-Шевченківська міська територіальна громада (Черкаський район)

Місто Корсунь-Шевченківський знаходиться на північному заході Черкаської області за 70 км від Черкас і за 146 км на південь від Києва по обидва боки р. Рось, яка відноситься до басейну р. Дніпро.

До складу міської ради входять також села Гарбузин, Саморідня, Моринці, Ситники, Сотники, Виграїв, Пішки Нехворощ та селища Берлютене  і Зелена Діброва. Кількість населення міста  17,6 тис.осіб., сільське  населення 3,4 тис. осіб. Площа громади   216,7 км².

Територію громади  перетинає автотраса Київ – Знам’янка – Дніпропетровськ. Місто має залізничну станцію «Корсунь» Південно-західної залізниці.

Окрасою Корсуня є палацово-парковий ансамбль, який входить до складу Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника. У 2005 році м. Корсунь-Шевченківський включено до Державної програми «Золота підкова Черкащини».

На території сучасного міста виявлено поселення трипільської культури, доби бронзи та скіфських часів, могильник і 4 поселення черняхівської культури.

На території міста діє низка об’єктів соціально-культурного призначення: ліцей, гімназія, школа-інтернат, 3 загальноосвітні школи, педагогічне училище, 4 дошкільні навчальні заклади, палац дітей та юнацтва, дитяча юнацько-спортивна школа, дитяча школа мистецтв, будинок культури, 2 бібліотеки, лікарня, територіальний центр по обслуговуванню одиноких пристарілих громадян.