Кам’янська міська територіальна громада (Черкаський район)
Територія Кам’янської міської територіальної громади згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Черкаського району Черкаської області та розташована в місті Кам’янка. Об’єднує такі населені пункти: м. Кам’янка, с. Юрчиха, с. Тимошівка, с. Баландине, с. Коханівка, с. Радиванівка, с. Олянине, с. Вербівка, с. Лебедівка, с. Лузанівка, селище Копійчана, селище Калинівка, селище. Богданівське, с. Телепине, с. Катеринівка, с. Косарі, с. Грушківка.
Загальна площа Кам’янської громади – 416,2 км2. Населення (станом на 01.01.2020 р.) складає 20772 особи, з них, в м. Кам’янка – 11501 чол., с. Тимошівка – 665 чол., с. Юрчиха – 1075 чол., с. Баландине – 702 чол., с. Коханівка – 197 чол., с. Радиванівка – 366 ос., с. Телепине – 1246 чол., с. Катеринівка – 380 чол., с. Лузанівка – 674 ос., с. Лебедівка – 488 ос., с. Вербівка – 485 чол., с. Копійчана – 40 ос., с. Косарі – 2007 чол., с. Грушківка – 946 осіб.
Адміністративний центр – місто Кам’янка розташоване в південно-східній частині Черкаської області на річці Тясмин — правій притоці Дніпра. Кам’янка заснована на початку ХVІІ століття, статус міста має з 1956 року.
Економічному розвитку міста сприяло його зручне географічне розташування. Кам’янка знаходиться за 65 км.від обласного центру, на автотрасі Київ-Донецьк. В місті є однойменна вантажно-пасажирська залізнична станція Шевченківської дирекції Одеської залізниці.
Територія Кам’янської громади межує на півночі та сході з селами однойменного району Черкаської області, на заході та півдні — з населеними пунктами Олександрівського району Кропивницької області.
Вигідне географічне розташування, наряду з унікальною природою і історичною спадщиною роблять місто привабливим як для туристичних відвідувань так і для ведення бізнесу.
Площа зелених насаджень міста 553,4 га, у тому числі пам’ятка садово-паркового мистецтва національного значення — парк Декабристів, пам’ятки природи місцевого значення — скеля Пушкіна, урочище Тростянка та Тясминський каньйон. В с. Косарі – урочище Базарева балка, майдани.
-
15:51Причини та протидія: Антон Плахотній про пожежі екосистемах Черкащини
Понад 320 пожеж в екосистемах Черкащини виникло від початку року. Про причини виникнення загорянь на території регіону на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління…
15:51 -
15:36Сергій Озеран про роботу пунктів незламності на Черкащині
З 1 жовтня в області поновлюють роботу пункти незламності. Загалом планують запустити 201 такий осередкок. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та…
15:36 -
15:27«Освіта під час війни – складне випробування, яке ми разом долаємо», – Ігор Табурець
Черкащина – місце сильних. Сильних освітян. Напередодні Дня працівників освіти очільник області Ігор Табурець зустрівся з представниками цієї галузі Черкащини. За професійні надбання та здобутки…
15:27 -
15:18Для Черкащини розподілять лінійний прискорювач
Українські лікарні отримають 15 лінійних прискорювачів, аби ще якісніше лікувати пацієнтів з онкологією. Лінійні прискорювачі будуть розподілені між медзакладами у Сумській, Рівненській, Чернівецькій, Тернопільській, Хмельницькій,…
15:18 -
14:30#Черкащина_місце_сили. Тепер – офіційно
Черкащина офіційно зареєструвала свій слоган як торговельну марку. Про це повідомляють у Департаменті регіонального розвитку ОДА. Свідоцтво надає виключне право використовувати Черкаською областю слоган #Черкащина_місце_сили…
14:30 -
13:44Черкащанка виборола бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової
Анастасія Теліженко здобула бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової. Змагання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату проходили з 21 до 28 вересня в м. Ліма…
13:44 -
13:41Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних
Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Відтепер журналісти, активісти та будь-хто охочий може легко перевіряти, чи причетна людина або бізнес…
13:41 -
13:38Денис Шмигаль: Наша мета — очистити Україну від російського мінного сміття за найближчі роки
Сьогодні потенційно замінованими в Україні залишається близько 174 тисяч кв. км. Це величезна територія, розмінування якої може зайняти десятиліття. Україна збирається це зробити за найближчі…
13:38 -
10:16У Міносвіти розповіли, яким буде національний мультипредметний тест 2024
2024-ий буде вже третім роком, в який Україна через повномасштабне вторгнення не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. Український центр оцінювання якості освіти вже…
10:16 -
10:08Медична евакуація: як потрапити на лікування за кордон військовим?
Вже понад півтора роки повномасштабної війни в Україні триває евакуація постраждалих громадян до закордонних клінік, де вони отримують необхідне лікування та реабілітацію. На сьогодні завдяки…
10:08 -
09:56Пліч-о-пліч: черкаські будівельники продовжують відновлювати херсонську Іванівку
Черкаські будівельники працюють на Херсонщини. Тут вони допомагають жителям деокупованих сіл відновлювати житла. Так, в Іванівці, одному із сіл, над якими область взяла шефство, вже…
09:56 -
09:25Штучний інтелект для роботи та бізнесу: Google перезапустив курс «Основи АІ»
Google перезапускає безоплатний онлайн-курс «Основи АІ». Відтепер у програмі ще більше практичної інформації. Вона стане в пригоді людям, які чули про штучний інтелект, але ще…
09:25