Кам’янська міська територіальна громада (Черкаський район)

Територія Кам’янської міської територіальної громади згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Черкаського району Черкаської області та  розташована в  місті Кам’янка. Об’єднує такі населені пункти: м. Кам’янка, с. Юрчиха, с. Тимошівка, с. Баландине, с. Коханівка, с. Радиванівка, с. Олянине, с. Вербівка, с. Лебедівка, с. Лузанівка, селище Копійчана, селище Калинівка, селище. Богданівське, с. Телепине, с. Катеринівка, с. Косарі, с. Грушківка.

Загальна площа Кам’янської  громади – 416,2 км2. Населення (станом на 01.01.2020 р.) складає 20772 особи, з них, в м. Кам’янка – 11501 чол., с. Тимошівка – 665 чол., с. Юрчиха – 1075 чол., с. Баландине – 702 чол., с. Коханівка – 197 чол., с. Радиванівка – 366 ос., с. Телепине – 1246 чол., с. Катеринівка – 380 чол., с. Лузанівка – 674 ос., с. Лебедівка – 488 ос., с. Вербівка – 485 чол., с. Копійчана – 40 ос., с. Косарі – 2007 чол., с. Грушківка – 946 осіб.

Адміністративний центр – місто Кам’янка розташоване в південно-східній частині Черкаської області на річці Тясмин — правій притоці Дніпра. Кам’янка  заснована на початку ХVІІ століття, статус міста має з 1956 року.

Економічному розвитку міста сприяло його зручне географічне розташування. Кам’янка знаходиться за 65 км.від обласного центру, на автотрасі Київ-Донецьк. В місті є однойменна вантажно-пасажирська залізнична станція Шевченківської дирекції Одеської залізниці.

Територія Кам’янської  громади межує на півночі та сході з селами однойменного  району Черкаської області, на заході та півдні — з населеними пунктами Олександрівського району Кропивницької області.

Вигідне географічне розташування, наряду з унікальною природою і історичною спадщиною роблять місто привабливим як для туристичних відвідувань так і для ведення бізнесу.

Площа зелених насаджень міста 553,4 га, у тому числі пам’ятка садово-паркового мистецтва національного значення — парк Декабристів, пам’ятки природи місцевого значення — скеля Пушкіна, урочище Тростянка та Тясминський каньйон. В с. Косарі – урочище Базарева балка, майдани.