Чигиринська міська територіальна громада (Черкаського району)

Чигиринська об’єднана територіальна громада створена відповідно до рішення Чигиринської міської ради №445-47/VII від 13.08.2018 року. Центром міської територіальної громади є місто Чигирин, розташоване в центрі громад, що об’єднались.

У 2020 році продовжено реформу децентралізації, 25 жовтня відбулися місцеві вибори на новій територіальній основі. Наразі до складу Чигиринської міської територіальної громади (далі – Чигиринська міська ТГ) входить 25 населених пунктів, в тому числі: 1 місто Чигирин та 24 села та селища – Чернече, Суботів, Стецівка, Галаганівка, Красносілля, Погорільці, Розсошинці, Тіньки, Матвіївка, Скаржинка, Вершаці, Тарасо-Григорівка, Кудашеве, Іванівка, Вдовичине, Бурякове, Гненне, Новоселиця, Рублівка, Чмирівка, Полуднівка, Рацеве, Вітове та Трушівці.

Територія Чигиринської міської ТГ складає 887,012 км2 та є найбільшою з 26 громад Черкаського району. Представницьким органом Чигиринської міської ТГ є Чигиринська міська рада.

Межує з Медведівською та Сагунівською територіальними громадами Черкаської області та Дмитрівською,  Великоандрусівською, Олександрівською територіальними громадами Кіровоградської області.

Східна частина громади лежить на березі Кременчуцького водосховища.

Станом на 01.01.2021 року чисельність населення Чигиринської міської територіальної громади складає 19946 осіб. Працездатне населення становило 9551 особу, з них працевлаштованих – 3101 особа.

Сучасна демографічна ситуація, що склалась в громаді характеризується збереженням тенденції скорочення чисельності населення.  Протягом 2020 року на території Чигиринської міської територіальної громади народилася 110 дітей, а померло 433 особи. Коефіцієнт співвідношення новонароджених до померлих становить 2,54. Станом на 01.01.2021 на пенсійному обліку знаходилося 7201  пенсіонер.

Робота міської ради спрямована на зростання добробуту і підвищення якості життя населення за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці міста та сіл громади.
Економічна база Чигиринської міської територіальної громади формується за рахунок підприємств, що представляють переважно такі види економічної діяльності, як сільське господарство та промисловість.

Аграрний сектор громади спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур, лише два підприємства СТОВ «Красносільське» та СТОВ «Тясмин» займаються тваринництвом.

Основну частину сільськогосподарських земель громади обробляють 9 підприємств, що здійснюють діяльність на території громади: ТОВ «Райз-Схід», ТОВ «СП НІБУЛОН», СТОВ «Тясмин», СТОВ «Красносільське», ТОВ «Суботів», ТОВ «Матвій-Агро», ТОВ «Продагроінвест», ТОВ «Чигиринська аграрна компанія», ТОВ «Господарочка».

У 2020 році 4 промисловими підприємствами реалізовано продукції на суму 128,7 млн. грн, в т.ч. харчової продукції – 5,5 млн. грн. Порівняно до 2019 року обсяги реалізації продукції збільшились на 43,4 млн.грн. У загальних обсягах виробництва найбільшу питому вагу (84,3% ) склала продукція ТОВ «АнВа».

Серед платників податків місцевого бюджету налічується 624 суб’єктів малого та середнього підприємництва: 140 юридичних, 484 фізичних осіб-підприємців.

В населених пунктах громади функціонує 161 заклад торгівлі, 13 аптек, 19 об’єктів громадського харчування, 7 АЗС, 4 ветеринарні аптеки, один ринок та один заготівельний пункт.

Основними бюджетоутворюючими підприємствами є: ДП «Чигиринське лісове господарство», ТОВ СП «НІБУЛОН», ТОВ «Райз-Схід», Чигиринський РЕМ, СТОВ «Красносільське», ТОВ «Суботів», ТОВ «АнВа», ТОВ “АТБ-МАРКЕТ”, ТОВ “МАТВIЙ-АГРО”. Сумарно, вони забезпечили надходження до 43,1 % податків та зборів у доходах бюджету за 2020 рік.

Зазначені підприємства є основними роботодавцями населення громади.