Економія понад 50% на платіжках. ОСББ Черкащини долучаються до програми «Енергодім»

Об’єднання співввласників багатоквартирних будинків області прагнуть до енергомодернізації. Допомагаї їм у цьому програма «Енергодім» від Фонду енергоефектианості. Подали проекти вже 16 ОСББ Черкащини, інформують у Департаменті інфраструктури та ЖКГ облдержадміністрації.

Програма «Енергодім» – це програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків. Її  запровадив Фонд енергоефективності 2019 року. Програма реалізовується через АБ «Укргазбанк», АТ «Кредобанк» та ПАТ КБ «ПриватБанк». Програма передбачає два Пакети заходів енергомодернізації багатоквартирних будинків:

Пакет «А» (Легкий) складається з відносно недорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій (перш за все модернізація інженерних систем будинку).

Пакет «Б» (Комплексний) включає в себе всі заходи Пакета ,,А“ а також теплоізоляцію будівельних конструкцій (стін, даху, горища, підвалу).

Розмір гранту для перших 500 ОСББ, заявки яких надійшли та схвалені Фондом, становить:

• 70% вартості фактично понесених прийнятних витрат на підготовку та реалізацію проектів.
  • 60% вартості фактично понесених прийнятних витрат на будівельні роботи для Пакета заходів «А» та 70% — для Пакета заходів ,,Б“.

Починаючи з 501-ї заявки гранд зменшиться на 20 %.

На сьогодні в Черкаській області вже 16 ОСББ подали заявки до Фонду, ще 4 ОСББ готують документи для подачі. Загальна вартість заявлених проектів становить 99 млн грн, з них 6 ОСББ реалізують проект «А» на загальну суму 18,1 млн грн та 10 ОСББ за проектом «Б» – 80,9 млн грн.

Чотирнадцять ОСББ отримали першу компенсацію за енергоаудит на загальну суму 245,0 тис грн і три вже отримали другу компенсацію за проектно-кошторисну документацію на суму – 52,8 тис грн.

Крім того, сім територіальних громад розробили та п’ять (Золотоніська, Уманська, Тальнівська, Шполянська міські та Драбівська селищна територіальні громади) вже затвердили програми співфінансування заходів енергоефективності, що здійснюються у багатоквартирних будинках, в яких створено ОСББ. На виконання цих заходів у 2021 році передбачено 1,6 млн грн.

Більш детальну інформацію про Програму можна дізнатись за посиланням: https://energodim.org.