Інформаційне повідомлення про результати реалізації проектів неурядовими організаціями за 2015 рік

результатами конкурсуз відбору соціальних проектів неурядових організаційу 2015 році переможцями було визнано 14 проектів неурядових організацій, на реалізацію яких фінансову підтримку з обласного бюджету отримали 13 неурядових організацій.

  1. „Облаштування фестивального містечка при Просвітницько-розважальному етнографічному комплексі „Зерноленд“, організація–виконавець – Черкаська обласна громадська організація „Українська млинологічна асоціація“, обсяг коштів обласного бюджету – 20 000,00 грн.

В результаті проекту проведено закупку та доставку насосного обладнання до Просвітницько-розважального етнографічного комплексу „Зерноленд“. У співпраці з партнерськими організаціями проведено очищення ствола свердловини, розпочато земляні роботи для прокладання водопроводу. Забезпечено водою процес будівництва фестивальної інфраструктури та поліпшено санітарний стан фестивального містечка.

Інформацію про проект розміщено на веб-сторінці www.mills.com.uaта на сторінках «Млини України» та «Зерноленд» у соціальній мережі Facebook.

Всього на реалізацію проекту спрямовано 31 640,00 грн., у т.ч. коштів обласного бюджету –20 000,00 грн.

  1. „Турбуйся про інших – дихай вільно!“, організація–виконавець – Черкаська благодійна організація людей, що живуть з ВІЛ „Від серця до серця“, обсяг коштів обласного бюджету – 19 550,00 грн.

Соціальними працівниками ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» проведено ряд заходів, а саме: з 28.12.2016 по 29.01.2016 на аут річ маршрутах, соціальних патрулюваннях міста Черкаси та серед осіб, які звернулися за допомогою до центру реінтеграції безпритульних, було проведено мотиваційне консультування  з метою подальшого виявлення ТБ серед груп ризику, а саме: серед безпритульних та людей, які опинилися в складних життєвих обставинах. В рамках проекту було придбано 85 продуктових наборів, 85 наборів гігієнічних засобів та 85 рентгенівських плівок. В результаті проведеної консультаційної роботи було мотивовано для проходження діагностування на ТБ 85 осіб, з числа яких у 5 осіб було виявлено ТБ і госпіталізовано для подальшого лікування. В процесі консультацій, в якості мотивації для подальшого проходження діагностування ТБ, було роздано 85 продуктових наборів, 85 наборів гігієнічних засобів та 85 рентгенівських плівок.

Всього на реалізацію проекту спрямовано 19 539,80 грн. бюджетних коштів.

  1. „Знання і відповідальність: профілактика соціально-небезпечних захворювань серед молоді“, організація–виконавець – Черкаська обласна громадська організація „Центр європейської та євроатлантичної інтеграції“, обсяг коштів обласного бюджету – 18 039,00 грн.

Проект передбачав проведення тренінгів із 18 по 21 грудня 2015 року в гуртожитках Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Цільовою аудиторією проекту були студенти, які приїхали на навчання до м. Черкаси. Безпосереднє планування проекту та розробка тренінгів відбулася в приміщенні Черкаського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. На жаль, провести тренінги у Черкаському комерційному технікумі не вдалося через раннє закінчення навчання студентів та закриття технікуму «на зиму». Тому було прийнято рішення провести тренінги в Черкаському національному університеті для двох груп студентів. Загалом було проведено шістнадцять 2-годинних тренінгів (вісім тренінгів для кожної із групи) по два тренінги на день за такими напрямками:

  1. Цінності здоров’я. Профілактика туберкульозу.
  2. Алкоголь – якою є реальність?
  3. Здоров’я тат і мам: теперішніх і майбутніх.
  4. Наркотики: як уникнути.
  5. ВІЛ-захисти себе.
  6. Попередити насильство.
  7. Людська та особиста гідність.
  8. Громадські ініціативи.

Тренінги проводили досвідчені тренери к.пед.наук Інна Ченбай та к.філ.наук ВікторВелівченко. Метоцичну та експертну допомогу у проведенні тренінгів надававЧеркаський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Під час тренінгівучасники опанували навички відповідальної поведінки, уміння протистояти соціальнимризикам, які в майбутньому вбережуть їх від необдуманих вчинків, особливо в контекстіпоширення ВІЛ-інфекції, вживання наркотиків. По завершенню реалізації проектів,учасники домовились провести ряд студентських соціальних ініціатив весною 2016 року в університеті. Також HHI педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаськогонаціонального університету отримало методичні рекомендації та буклети для проведенняпрофілактичних тренінгів з молоддю, які будуть використані при навчанні студентівсоціальній роботі та волонтерству.

Проект висвітлено в соціальних мережах та на сайті Черкаськогонаціонального університету – http://www.cdu.edu.ua/news/1329-cherkasku-molod-navchaly-vіdроvidаty-zа-оsоbyste-zhyttіа.html

Всього на реалізацію проекту спрямовано 18 039,00 грн. бюджетних коштів, власний внесок – 4 528,70 грн.

  1. „Рух – це життя! Фізична реабілітація онкохворих дітей“, організація–виконавець – Благодійний дитячий фонд „Подаруй дитині світ“, обсяг коштів обласного бюджету – 20 000,00 грн.

У процесі реалізації проекту досягнуто основної мети та виконано всі завдання проекту, а саме:

Оздоровчо-реабілітаційно-ігровий комплекс для пацієнтів Черкаського обласного Дитячого Центру онкології та гематології (у тому числі паліативних пацієнтів) було оснащено спортивним інвентарем та тренажерами для забезпечення високих результатів лікування онкологічних хвороб – обладнання придбане та передане на баланс Черкаського обласного Дитячого Центру онкології та гематології при КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» ЧОР.

Організовано доступ пацієнтів Черкаського обласного Дитячого Центру онкології та гематології до сучасних методів оздоровлення та відновної реабілітації (у тому числі паліативних пацієнтів).

Діяльність проекту поширилася на дітей, які страждають на онкологічні захворювання (у тому числі дітей, які знаходяться на паліативному лікуванні) – пацієнтів Черкаського обласного Дитячого Центру онкології та гематології. Стаціонар Черкаського обласного дитячого онкологічного Центру онкології та гематології розраховано на 30 ліжок, тобто одночасно на лікуванні може перебувати 30 маленьких пацієнтів зі своїми батьками (переважно, це мами дітей). Щорічно у Черкаському обласному Центрі дитячої онкології та гематології проходять лікування понад 600 маленьких пацієнтів. Створення сучасної оздоровчо-реабілітаційно-ігрової зони дасть можливість цим пацієнтам отримати більш високі та якісні результати лікування онкологічних хвороб, що дасть можливість підвищити рівень виліковності та виживання маленьких пацієнтів від онкологічних хвороб та зменшить рівень смертності від них.

Для пацієнтів, що потребують паліативного лікування з’явиться можливість підвищити якість та тривалість життя (таких пацієнтів у Черкаському обласному Центрі дитячої онкології та гематології щорічно з’являється до 5!).

Щодо довгострокового впливу проекту – він є частиною створення якісної, ефективної та доступної системи лікування, оздоровлення та реабілітації дітей, що страждають на онкологічні захворювання в Черкаському регіоні у тому числі паліативні пацієнти).

Цей проект є частиною заходів,  направлених на створення сучасної системи фізичної реабілітації для маленьких пацієнтів Черкаського обласного Дитячого Центру онкології та гематології, який включає в себе переобладнання приміщення колишнього архіву Черкаського обласного онкодиспансеру (який межує з ігровою кімнатою дитячого онкоцентру) та створення суцільної оздоровчо-реабілітаційно-ігрової зони з цих двох приміщень та великої площі коридору, який прилягає до дійсної ігрової кімнати та колишнього архіву. Завдяки переплануванню приміщення, об’єднавши ці площі та оснастивши їх сучасними тренажерами та спортивним інвентарем для реабілітації, отримаємо сучасну оздоровчо-реабілітаційно-ігрову зону для маленьких пацієнтів дитячого онкоцентру.

Частину робіт вже виконано поза рамками цього проекту,  а саме: проектною компанією ТОВ «Цетус» на благодійній основі розроблений проект перепланування приміщення під оздоровчо-реабілітаційно-ігрову зону (проект розроблено), досягнуто домовленості зі студентськими радами черкаських ВУЗів про допомогу у проведенні ремонтних робіт у якості волонтерів, ведуться переговори з будівельними компаніями про надання будівельних матеріалів та проведення професійних будівельних робіт на благодійній основі.

З моменту початку проекту вже зроблено перепланування та проведення нових вентиляційних шляхів приміщення майбутньої оздоровчо-реабілітаційно-ігрової зони.

В приміщені Черкаського національного універститетуім.Б.Хмельницького експонувалася  фотовиставка «Ми разом» з метою привернення уваги до проблем онкохворих малюків, зібрання коштів, щоб допомогти придбати ліки для Центру дитячої онкології та гематології Черкаського обласного онкологічного диспансеру.

Інформацію про реалізацію проекту висвітлено в ЗМІ:

Сюжет ТРК “ВІККА” – http://vikka.ua/news/17934-cherkaski-volonteri-oblashtovuyut-sportivnij-kutochok-dlya-onkohvorih-ditok-video.htm;

публікація на сайті Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького – http://www.cdu.edu.ua/news/1301-vystavka-my-razom-zibrala-u-chnu-koshty-dlia-onkokhvorykh-ditei.html

Всього на реалізацію проекту спрямовано 20 000,00 грн. бюджетних коштів.

  1. „Емоційне здоров’я – успіх у лікуванні онкологічних хвороб у дітей“, організація–виконавець – Благодійний дитячий фонд „Подаруй дитині світ“, обсяг коштів обласного бюджету – 20 000,00 грн.

У процесі реалізації проекту досягнуто основної мети та виконано всі завдання проекту, а саме:

Мета проекту – допомогаонкохворим дітям та членам їх родин (найчастіше мамам) пройти через випробування при лікуванні онкологічної хвороби не поодинці, а отримуючи кваліфіковану психологічну допомогу і людську підтримку. Така допомога була надана батькам цих дітей шляхом проведення циклу занять з їх психологічної підтримки – групових та індивідуальних (під час проведення групових занять кілька мам дітей виявили бажання попрацювати з психологом індивідуально, а не в групі, і ця можливість була надана їм.)

Завдання проекту – був проведений цикл заходів, направлених на надання психологічної допомоги пацієнтам Черкаського обласного Центру дитячої онкології та гематології, членам їх родин (найчастіше мамам) та лікарям Центру задля досягнення максимального ефекту лікування, а саме – одужання маленьких пацієнтів.

На жаль, за час реалізації проекту не всі батьки змогли отримати таку підтримку – психологічна підтримка батькам онкохворих дітей необхідна постійно, а не періодично, термін реалізації цього проекту був дуже коротким та не дозволив надавати таку підтримку на постійній основі.

Діяльність проекту поширилася на такі категорії людей:

  • онкохворі діти – пацієнти Черкаськогообласного Центру дитячої онкології та гематології з дітьми було проведено цикл заходів з арт-терапії;
  • мами або інші родичі цих дітей (діти у онкологічному центрі на лікуванні знаходяться завжди разом мамами або іншими родичами) – для родичів дітей, які проходять лікування від онкологічних хвороб, було проведено цикл психотерапевтична сесій;
  • лікарі Черкаського обласного Центру дитячої онкології та гематології.

Під час реалізації проекту проведено цикл заходів, направлених на надання психологічної допомоги пацієнтам Черкаського обласного Центру дитячої онкології та гематології, членам їх родин (найчастіше мамам) та лікарям Центру:

  • арт-терапевтичні сесії для дітей – 6 занять;
  • психотерапевтичні сесії для членів родин дітей – 4 психотерапевтичних сесії (по 2 години кожна) та 2 сесії супервізії (по 2 години кожна) за результатами проведених психотерапевтичних сесій;
  • психотерапевтичний семінар по професійному вигоранню для лікарів Центру задля досягнення максимального ефекту лікування, а саме: одужання маленьких пацієнтів – 1 заняття.

Арт-терапевтичні заняття для дітей проводилися в окремому приміщенні під час проведення психотерапевтичних сесій для мам. В них брали участь всі діти за бажанням та можливістю. Таких занять проведено 6.

Психотерапевтичні сесії для членів родин дітей проводилися психологом та його помічником. Заплановано 4 психотерапевтичних сесії (по 2 години кожна) та 2 сесії супервізії за результатами психотерапевтичних сесій (по 2 години кожна). Як і планувалося, у кожній сесії прийняло участь до 10 мам дітей, що лікуються в дитячому онкоцентрі.

Як і планувалося, заняття з арт-терапії для дітей та психотерапевтичні сесії для родичів дітей проходили одночасно – таким чином ми виключили момент, коли родич дитини не зможе прийняти участь у психотерапевтичній сесії тільки тому, що не зможе залишити дитину без нагляду.

Психотерапевтичний семінар по професійному вигоранню для лікарів дитячого онкоцентру–участь у семінарі прийняли 6 лікарів та 6 медичних сестер.

         Довгостроковим впливом та результатом діяльності проекту стало створене підґрунтя для подальшої організації професійної служби психологічної допомоги у Черкаському обласному Центрі дитячої онкології та гематології, результатом роботи якої буде підвищення показників якості виліковності пацієнтів та підвищення якості життя родини під час лікування та подальшої реабілітації, що є безперечно корисним та соціально важливим.

         Під час реалізації проекту до нього залучено:

  • більше 30 онкохворих дітей (саме стільки одночасно перебуваєв стаціонарі Черкаського обласного Центру дитячої онкології та гематології);
  • до 30 родичів онкохворих дітей;
  • 6 лікарів та 6 медичних сестер.

Якісним показником реалізації проекту стало пом’якшення та покращення психологічного стану пацієнтів Черкаського обласного Центру дитячої онкології та гематології та членів їх родин, що у свою чергу позитивно вплине на лікувальний процес та покращення його результатів.

Всього на реалізацію проекту спрямовано 20 000,00 грн. бюджетних коштів.

  1. „Неформальна освіта для пацієнтів Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру“, організація–виконавець – Черкаське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації „Всеукраїнська мережа ЛЖВ“, обсяг коштів обласного бюджету – 19 832,00 грн.

Завдяки реалізації проекту в дитячому відділенні Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру з’явились обладнані місця для навчання (парти, дошка, стільці), закуплені навчально-освітні матеріали (атласи, географічні карти, глобуси, зошити прописи, розвиваючі книги, хімічні експерименти, енциклопедії, розвиваючі настільні ігри для дітей різного віку),  матеріали для арт-терапевтичних занять (фарби, кольорові олівці, альбоми для малювання, пензлі, кольоровий папір та картон, пластилін, глина для ліпки).

Проведено 10 навчально-освітніх та 6 арт-терапевтичних занять для дітей. Завдяки арт-терапевтичним заняттям діти зняли емоційну напругу, вчилися виражати свої емоції та почуття за допомогою кольорів та форм різними методиками. Під час навчально-освітніх занять підлітки дізнавалися про нові факти з історії, географії та хімії. Маленькі учасники надолужували пропущену шкільну програму та отримували нові знання.  Більшість вільного часу діти проводили в палатах та не знали чим себе зайняти. Завдяки вперше проведеному конкурсу соціальних проектів та отриманню фінансування в рамках реалізації проекту було облаштоване місце для  проведення занять в дитячому відділенні на постійній основі. Діти дуже зацікавлені та з нетерпінням чекають наступних заходів, навіть інколи беруть на себе ініціативу і виступають в ролі ведучого проводячи творче заняття та продумують теми наступних занять.

Також був проведений психотерапевтичний семінар для медичних працівників: «Профілактика професійного вигорання при роботі з родинами в кризі. Толерантність до пацієнтів, що живуть з ВІЛ», в якому взяло участь 12 медичних працівників дитячого відділення. Завдяки проведеному семінару медичні працівники змогли поділитись своїми проблемами та переживаннями з якими вони стикаються в роботі з кризовими сім’ями. Розглянули різні методи та власні ресурси  подолання стресових ситуацій та своєчасній профілактиці професійного вигорання. На семінарі розглядались питання по роботі з ВІЛ позитивними клієнтами та ризики інфікування на робочому місці. Завдяки наданій інформації у медичного персоналу знизився рівень страху та дискримінації стосовно роботи з ВІЛ інфікованими людьми.

В рамках проекту ресурсами ЧОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»в дитячому відділенні Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру було проведено свято Св. Миколая, на якому всі діти змогли отримати індивідуальні подарунки завдяки партнерам: компанії SPD – Ukraine, клубу день народження тощо.

Всього на реалізацію проекту спрямовано 19 832,00 грн. бюджетних коштів.

  1. „Сприяння соціально-економічної адаптації внутрішньо переміщених осіб шляхом допомоги створення сімейних ферм та фермерських господарств“,організація–виконавець – громадська організація „Черкаська обласна сільськогосподарська дорадча служба“, обсяг коштів обласного бюджету – 19 950,00 грн.

В ході реалізації проекту по області проведено семінари серед внутрішньо переміщених осіб, індивідуальні консультації для 20 сімей, з яких 3 сім’ї визначилися та будуть займатися сільським господарством (1 сім’я в Смілянському районі вирощуватиме свиней, 1 сім’я з Макіївки  в Драбівському районі розводитимекролів, 1 сім’я  в Черкаському районі вирощуватиме птицю), розроблено бізнес-плани, проведено екскурсію до фермерського господарства ВАТ НВО «Прогрес» в с. Геронимівка Черкаського району, вДрабівськомурайоні, м. Золотоноша, видано буклет «Україна. Життя з нової сторінки». Загалом залучено до 190 осіб.Оплачено заробітну плату 5 експертам-дорадникам.

На виконання завдань проекту спрямовано19 950,00 грн.коштів обласного бюджету.

Головний розпорядник бюджетних коштів – Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації.

  1. „Різдвяна зірка“, організація–виконавець – громадська організація „Українська творча спілка „Три крапки“, обсяг коштів обласного бюджету – 20 000,00 грн.

Соціально-мистецький захід «Різдвяна зірка» було проведено                     26 грудня 2015 року з 10.00 до 17.00, а 27 грудня 2015 року з 11.00 до 14.00.

У зв’язку з тим, що новорічні мистецькі заходи відвідали діти віком від 4 до 14 років, проведення театралізованої екскурсії-бесіди не було актуальним. Замість цього було проведено додаткову мистецьку гру «Прикрась ялинку» та квест «Різдвяна зірка».

Для більш якісної організації соціально-мистецького заходу «Різдвяна зірка» було залучено волонтерів із ГО «Центр забезпечення військових в зоні АТО» та ГО «Самооборона майдану в Черкаській області». Оскільки списки учасників АТО відсутні у відкритому доступі, волонтери допомогли в організації 250 дітей, батьки яких є учасниками проведення антитерористичної операції на Сході України. Також до організації новорічного заходу долучилася ГО «Спільнота біженців з Донецька та Сходу України». Організація надала списки дітей у кількості 50-ти осіб із сімей, переміщених із тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції.

Для того аби охопити якомога більше дітей було організовано два додаткові майстер-класи: «Аква-розпис» та виготовлення прикрас в національному стилі зі стрічок.

Що було зроблено стосовно кожного із запланованих завдань.

  • Налагодити культурний діалог із представниками Східних регіонів України крізь призму національних традицій.

Для дітей із сімей, переміщених із тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції, було проведено квест «Різдвяна зірка». Квест передбачав тематичну екскурсію музеєм з акцентом на національні традиції та особливості відзначення зимових свят як в Україні взагалі, так і в Центральній Україні зокрема. Відрадно, що до участі у квесті долучилися й дорослі, з якими прийшли діти. Фактично квест став своєрідним єднанням поколінь. У ході тематичної екскурсії представники родин жваво обговорювали звичаї та традиції проведення зимових свят із екскурсоводом.

У ході організації соціально-мистецького заходу «Різдвяна зірка» ГО «Українська творча спілка «Три крапки» налагодила діалог по співпраці із ГО «Спільнота біженців з Донецька та Сходу України».

  • Сприяти формуванню позитивного сприйняття дійсності через колективну творчу працю.

Проведення майстер-класів, таких як: керамічна іграшка «Керамічний янгол»;лялька-мотанка «Різдвяний янгол»; друге життя старим речам: ялинкова прикраса з лампочок «Сніговик»; розпис виробів з солоного тіста; новорічна листівка (скрапбукінг);святкова листівка (витинанка); святкові прикраси з природних матеріалів; новорічна кулька (декупаж); новорічна маска; виготовлення прикрас в національному стилі із стрічок сприяли позитивному новорічному настрою у дітей та їх батьків, які також долучалися до спільної роботи з дітьми.

  • Організувати й провести соціально-мистецькі заходи – мистецьку гру, квест, театралізовану екскурсію-бесіду та тематичні майстер-класи на базі Черкаського обласного художнього музею.

26 грудня 2015 року у Черкаському обласному художньому музеї для дітей героїв АТО було організовано та проведено мистецьку гру «Прикрась ялинку» (діти віком 4-10 років); квест «Різдвяна зірка» (діти віком 11-14 років) та тематичні майстер-класи, перелік яких зазначений вище.

27 грудня 2015 року у Черкаському обласному художньому музеї для дітей із сімей, переміщених із тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції, було проведено ті ж самі розважальні заходи.

По завершенню новорічного свята усі діти отримали подарунки.

  • Ознайомити з традиціями та особливостями святкування українських зимових свят та сприяти накопиченню знань у дітей та молоді в галузі української культури.

У ході мистецької гри «Прикрась ялинку» для дітей віком від 4 до 10 років у розважальній формі розповідали про зимові свята (Новий рік, Різдво, Щедрий вечір), про колядки та щедрівки, про український оберіг – ляльку-мотанку, про звичаї «водити козу» та плести Різдвяних павуків. Також діти відгадували загадки, присвячені зимовим святам. По завершенні гри малечі було запропоновано перегляд мультфільму на різдвяну тематику.

Перед проведенням квесту «Різдвяна зірка» для дітей віком від 11 до 14 років та дорослим проводили тематичну екскурсію музеєм, де знайомили не лише з експонатами, але й робили акцент на традиційних атрибутах зимових свят та особливостях проведення Різдва та Щедрого вечора. Увазі гостей музею були представлені вироби декоративно-прикладного мистецтва: рушники, виткані килими, керамічний посуд та керамічні статуетки, свистунці, витинанки, а також ікони, зокрема ікона Святої Варвари, та зали живопису, де основну увагу привертала зимова тематика. Для наочного прикладу, розповідаючи про колядки та щедрівки, гостям музею демонстрували роботи Д.Нарбута «Масляна», «Колядки», «Щедрий вечір».    

При проведенні кожного майстер-класу усім учасникам розповідали:

  • про традиції виготовлення ляльки-мотанки, походження назви і її призначення. По завершенні майстер-класу малеча охоче нашіптувала бажання кожен своїй ляльці;
  • про особливості роботи з глиною, традиції гончарства в Україні і на Черкащині та магічне значення глини для наших предків;
  • про традиції розпису виробів та значення символів-візерунків на них;
  • про походження одного із давніх видів народного декоративного мистецтва – витинанки, яка виникла ще у давні часи в Китаї та набула популярності в Україні у ХІХ ст.;
  • про правила виготовлення прикрас із природних матеріалів.
  • Залучити до участі у заходах творчо обдаровану молодь, розкрити творчий потенціал учасників проекту.

Для проведення розважальної акції – аква-розпису були запрошені учні Art-студії «Глорія», які на замовлення малечі розмальовували їх обличчя візерунками.

Усі відвідувачі новорічного свята взяли участь у майстер-класах і змогли забрати собі на згадку виготовленні власноруч прикраси та вироби. Діти познайомилися із техніками декупажу, витинанки, розпису, виготовлення ляльки-мотанки, ліпки з глини, виготовлення виробів зі стрічок  тощо.

  • Надати проекту максимального розголосу в засобах масової інформації та інтернет мережі.

За результатами проведення соціально-мистецького заходу «Різдвяна зірка», що проходив 20 – 17 грудня 2015 року, розміщувалася інформація у соцмережахVK (Вконтакт), Facebook, Однокласники, на сторінці Музеюhttp://vk.com/id177206621, https://www.facebook.com/Музей-Черкаський-Художній-861404560647408/?ref=aymt_homepage_panel,http://ok.ru/profile/569631610077, http://www.museum.ck.ua/новорічне-свято-для-дітей-героїв-ато/, а також робилась розсилка на сайти Черкаських ЗМІ та Музейний простір:http://procherk.info/news/7-cherkassy/38991-dlja-ditej-uchasnikiv-ato-vlashtuvali-novorichne-svjato-v-muzeyi; http://prostir.museum/ua/post/36320.

Протягом 26 – 27 грудня 2015 року соціально-мистецький захід «Різдвяна зірка» відвідало близько 1000 осіб, з них:

26 грудня

  • дітей учасників заходу віком від 4 до 15 років – 250 осіб;
  • батьків та супроводжуючих – близько 500 – 600 осіб.

27 грудня

  • дітей учасників заходу – 50 осіб;
  • батьків та супроводжуючих – близько 100 осіб.

У ході підготовки до соціально-мистецького заходу «Різдвяна зірка» з метою максимального розповсюдження інформації було розроблено та виготовлено п’ять афіш.

В результаті у рамках соціально-мистецького заходу «Різдвяна зірка» 26 – 27 грудня було проведено:

  1. Чотири мистецькі гри «Прикрась ялинку» для дітей віком від 4 до 10 років. Разом із дітьми часто участь у грі приймали й їхні батьки, дідусі й бабусі. Усі учасники розподілялися на дві команди. Діти відгадували загадки на зимову та новорічну тематику. За кожну правильну відповідь команда отримувала новорічну кульку й учасники прикрашали нею ялинку. У перерві між загадками для малечі влаштовувались конкурси та змагання:
  • конкурс на кращий командний малюнок сніговичка;
  • змагання, чия команда назбирає більше сніжків;
  • змагання, хто більше закине сніжків до кошика.

По завершенню мистецької гри дітям пропонувався перегляд мультфільму «Різдвяне лихо Мог».

  1. Чотири квести «Різдвяна зірка» для дітей віком від 11 до 14 років. Перед початком гри для дітей провели тематичну екскурсію, в ході якої розповіли про особливості та національні традиції відзначення зимових свят в Україні, ознайомили із музейними експонатами, які мають безпосереднє відношення до Різдва та Щедрого вечора, а також ознайомили із творчою спадщиною художника Данила Нарбута, 100-річчя від Дня народження якого відзначатимуть у січні 2016 року. По завершенні екскурсії команди отримували конверти із завданнями й розпочинали гру у квест. За кожну правильно відшукану відповідь команда отримувала один елемент пазла. Давши правильно відповіді на 12 запитань і вірно зібравши пазл із 12 елементів – команда перемагала.

На другий день заходів (27 грудня) у квесті прийняли участь не лише діти, але й дорослі.

  1. Майстер-класи під керівництвом досвідчених майстринь міста, випускників художніх шкіл та наукових співробітників Черкаського обласного художнього музею:
  • Керамічна іграшка «Керамічний янгол» – майстер Тимошенко Галина;
  • Лялька-мотанка «Різдвяний янгол» – майстер Колесник Лідія;
  • Друге життя старим речам: ялинкова прикраса з лампочок «Сніговик» – майстер Курська Ольга;
  • Розпис виробів з солоного тіста: ялинка, пряничний хлопчик, сердечко, зірочка –проводила Клименко Ксенія;
  • Новорічна листівка (скрапбукінг) – проводилаАлєксанова Анжела;
  • Святкова листівка (витинанка) – майстер Урбан Наталія;
  • Святкові прикраси з природних матеріалів – майстерГруздєва Надія;
  • Новорічна кулька (декупаж) – проводилаСавісько Світлана;
  • Новорічна маска – майстерЧуприна Анна;
  • Виготовлення прикрас в національному стилі із стрічок – проводила Почтарьова Олена;
  • Аква-розпис – проводила Art-Студія «Глорія»

Майстер-класи діяли протягом усього часу проведення соціально-мистецького заходу «Різдвяна зірка». Діти мали можливість прийняти участь у двох та більше майстер-класах за бажанням. Усі виготовлені вироби у якості сувенірів залишилися дітям на згадку про Новорічне свято.

  1. По завершенні Новорічного свята діти отримали солодкі подарунки.
  2. У ході організації та проведення соціально-мистецького заходу «Різдвяна зірка» між Черкаським обласним художнім музеєм, ГО «Українська творча спілка «Три крапки», ГО «Центр забезпечення військових в зоні АТО», ГО «Самооборона майдану в Черкаській області» та ГО «Спільнота біженців з Донецька та Сходу України» встановилися тісні партнерські стосунки і було закладено фундамент для подальшої співпраці.

Всього на реалізацію проекту спрямовано 20 000,00 грн. бюджетних коштів.

  1. „Міська інтеграційна спартакіада з рекреаційних ігор, організація–виконавець – громадська організація „Спілка батьків дітей-інвалідів оновлена“, обсяг коштів обласного бюджету – 19 828,00 грн.

Міська інтеграційна спартакіада з рекреаційних ігор проводилася 25грудня 2016 року у спортивній залі Черкаської загальноосвітньої школи № 26імені І.Ф.Момота. Змагання проводилися з метою інтеграції молоді зособливими потребами в суспільство та створення ситуації успіху, засобами їхучасті у змаганнях з рекреаційних ігор. Залучення молоді з інвалідністю доучасті у масовому інтеграційному заході сприяв створенню нових контактів заінтересами, надав змогу спробувати власні можливості y змаганні з іншими,ствердитися у наявності власних вмінь і можливостей. Змагальний характерзаходу посприяв формуванню в учасників прагнення до прояву наполегливості,спортивного азарту, волі до перемоги.

Для участі у спартакіаді були запрошені молодь з особливимипотребами і члени їх сімей, які обслуговуються у Територіальному центріСоснівського району міста, Центрі зайнятості та громадському Центрісоціальної реабілітації «Перспектива». Всього у спартакіаді взяли участь 50осіб молоді з інвалідністю та близько 20 членів їх родин.

До підготовки спартакіади залучалися викладачі фізичного виховання (ЗОШ № 26), реабілітолог та інструктор ЛФК (Центр «Перспектива»), волонтеригромадських організацій. Під час проведення заходу ці фахівці надавалидопомогу учасникам і були суддями у змаганнях.

Інформація про спартакіаду була розміщена у соціальних мережахФейсбук, Вконтакті.

У рамках спартакіади проходили змагання з таких видів: кидки баскетбольного м’яча у кільце; шашки; боулінг; дартс; арм-реслінг; загальна естафета.

Усі учасники спартакіади були забезпечені харчуванням та питною водою. Зарезультатами участі кожен отримав диплом учасника та цінний приз.

Всього на реалізацію проекту спрямовано 19 628,00 грн. бюджетних коштів.

  1. „Центр соціальної активності „Bezмеж“, організація–виконавець – громадська організація „Бюро соціальних послуг“, обсяг коштів обласного бюджету – 17 295,00 грн.

Проект реалізовувався з метою проведення соціально-психологічної реабілітації дітей з особливими потребами шляхом формування творчого підходу до життя за допомогою  арт-терапевтичних заходів, ігор, конкурсів та майстер-класів.

Для реалізації проекту проведено роботу:

сформовано цільову групу – діти з особливими потребами із різних районів та міст Черкаської області – 132 дитини (60 діток з м. Черкаси, 10 діток з м. Золотоноша, 62 дитини з Черкаського району) та 50 батьків (законних представників), які виховують дитину з особливими потребами;

укладено договори про надання послуг із спеціалістами, укладено договори на закупівлю товарів та матеріалів для проведення занять (канцтовари, солодощі, продукти);

спеціалістами проведено оцінку потреб дітей з особливими потребами у сфері соціальної інтеграції та соціалізації;

спеціалістами проекту, по кожному з напрямків, розроблено програми проведення заходів для дітей з особливими потребами, та заходи на подолання бар’єрів спілкування, створення позитивного середовища і покращення емоційного стану;

проведено презентацію Центру; розпочато роботу Клубів (кожен Клуб провів свої заходи); підведено підсумки.

Послуги які надавалися в Центрі соціальної активності «Bezмеж»:психологічна діагностика особистості дитини з особливими потребами;виявлення та розвиток індивідуальних здібностей;педагогічна корекція;навчальні індивідуальні та групові заняття;арт-терапевтичні заняття;формування навичок міжособистісного спілкування;надання консультативної допомоги сім’ям, які мають дитину з особливими потребами.

Залучені фахівці: соціальний працівник;соціальний працівник ІІ категорії; практичний психолог.

За час реалізації проекту проведено низку заходів:

  1. В клубі творчої майстерності «Я вмію! Я зможу!» в грудні проведено майстер-клас «Крила янгола» для 20 дітей віком від 6 до 14 років (організатор та відповідальний за захід – соціальний працівник ІІ категорії, додатково залучений практичний психолог).

Досягнуті завдання заходу:Розвиток індивідуальних творчих здібностей учасників, формування навичок міжособистісного спілкування, патріотичне виховання, подолання бар’єрів спілкування. По завершенню заходу організовано Виставку «Янгол в небі», за задумом якої всі найпотаємніші бажання дитини Янгол (зроблений власноруч) донесе до Всевишнього та кожне бажання виконає, за умови, що кожна дитина буде поводити себе чемно із знайомими, друзями, батьками та близькими.

В грудніпроведеноКонкурс малюнків «Новорічні пригоди мультгероїв» (організатори тавідповідальніза захід – соціальний працівник ІІ категорії та соціальний працівник) для 32 дітей віком від 6 до 14 років. Творчі завдання учасники виконували вдома разом із батьками, зображаючи на малюнках своїх улюблених героїв мультфільмів. Виставку робіт учасників в різних номінаціях оцінювали «Новорічне журі» – Сніговик та Мавпеня, які нагородили кожного учасника Новорічним набором солодощів та забавляли дітвору іграми, конкурсами, вікторинами та Новорічним квестом.

Досягнуті завдання заходу:розвиток індивідуальних творчих здібностей, формування навичок міжособистісного спілкування, формування толерантного ставлення та навчання особистісної взаємодії, подолання бар’єрів спілкування; покращення емоційного стану дітей.

В грудніпроведено майстер-клас з виготовлення вітальних новорічних листівок в стилі «Clean&Simple» «Листівка до Снігуроньки» для 15 дітей віком від 9 до 14 років(організатор тавідповідальнийза захід – соціальний працівник ІІ категорії).

Досягнуті завдання заходу:Розвиток індивідуальних творчих здібностей учасників, формування навичок міжособистісного спілкування, формування толерантного ставлення та навчання особистісної взаємодії,подолання бар’єрів спілкування. По завершенню заходу організовано Виставку листівок. В кожній листівці діти звертались до помічниці Діда Мороза – Снігуроньки  з проханням принести їм подарунки на Новий рік під ялинку. Всі листівки передано батькам, які «обіцяли» надіслати поштою до казкової країни, де живе Дід Мороз із Снігуркою.

На кожному заході, коли дітвора приймала участь у майстер-класах, батьки могли почастуватись чаєм та кавою за «Батьківським столом».

2.Робота батьківського клубу «Діалог».

В грудні практичним психологом проведено лекцію для батьків(законних представників), які виховують дитину-інваліда, на тему «Становлення особистості дитини з особливими потребами в молодшому шкільному віці».

Зустріч-лекціяскладалась із двох частин: перша – теоретичне ознайомлення учасників із тематикою, проблемами та практичними шляхами вирішення, порівняння дорослих із дітьми на практичному завданні «Ми всі родом із дитинства», друга частина – «питання – відповідь» – обговорення індивідуальних ситуацій кожного учасника. Тема зустрічі була досить актуальною, учасники запропонували продовжити низку тем щодо «Спілкування та виховання дітей молодшого шкільного віку».

Досягнуті завдання заходу:

Батьки, запрошені на захід, дізнались як змінюються взаємовідносини дитини, яка навчається, та батьків,  як покращити мотивацію дитини до учіння, як сформувати в дитині необхідні учбові дії та самоконтроль, які найтиповіші помилки у вихованні школяра.

В грудні проведено лекцію – презентацію для батьків(законних представників), які виховують дитину-інваліда, практичним психологом на тему«Емоції та почуття». Учасники ознайомились з поняттями емоції та почуття, позитивні та негативні емоції, методи контролю негативних емоцій, проведено  міні арт – тренінг «Мої емоції та моєоточення».

Досягнуті завдання заходу: ознайомились як дитина може виражати свої емоції, переживання, що може пригнічувати, гальмувати життєдіяльність, знижувати енергію дитини,та які шляхи попередження різкого вираження страху, гніву та афекту у дитини та дорослого.

  1. Клуб розваг та дозвілля «Міньйони» (організатори та відповідальні за проведені заходів– соціальний працівник та соціальний працівник ІІ категорії).

В грудні в приміщенні розважального центру «Країна свят» проведено розважальний захід для 50 дітей віком від 6 до 14 років «Резиденція Святого Миколая».http://www.rada.cherkassy.ua/ua/newsread.php?view=10520&s=1&s1=17 Запрошена дітвора розважалась на різноманітних атракціонах, лабіринтах, автодромі, аерохокеї, «Смішариках», вудили рибу, не оминули увагою надувний та механічний батут, «AngryBirds». Веселі герої мультфільмів розважали діток активними іграми та конкурсами. Кожен учасник розважального заходу отримав Набір новорічних солодощів.

Досягнуті завдання заходу:Розвиток індивідуальних творчих здібностей, виховання толерантному ставленні один до одного, подолання бар’єрів спілкування, формування навичок міжособистісного спілкування, подолання труднощів з соціалізації та інтеграції, патріотичне виховання та передусім покращення емоційного стану дітей.

В грудні в приміщенні розважального центру «Країна свят» проведено розважальний захід для 50 дітей віком від 6 до 14 років «Новий рік дарує казку».http://www.rada.cherkassy.ua/ua/newsread.php?view=10612&s=1&s1=17 Запрошену дітвору розважали Дід Мороз та вірна помічниця Снігуронька. Дітвора водила хороводи, розповідала Дідусю Морозу новорічні віршики, змагались на спритність, розгадували новорічні ребуси. Кожен учасник отримав від Діда Мороза Набір новорічних солодощів.

Досягнуті завдання заходу:Розвиток індивідуальних творчих здібностей, виховання толерантному ставленні один до одного, подолання бар’єрів спілкування та формування навичок міжособистісного спілкування, подолання труднощів з соціалізації та інтеграції, патріотичне виховання, та передусім покращення емоційного стану дітей.

Підведення підсумків.

За допомогою арт-терапевтичних занять, ігор, конкурсів та майстер-класів спеціалістами Центрупоставлені завдання досягнуто, а саме:

У дітей:

  • емоційне самопочуття значно покращилось, що полегшує їх інтеграцію та соціалізацію;
  • майстер-класи надали більшої впевненості в собі та власних силах, творчо надихали дітей для подальшої творчості;
  • знизився рівень тривожності з приводу «Я не такий» та фізичної «обмеженості», «стирались» кордони «село – місто» під час спілкування та колективних розваг дітей;
  • діти слали емоційно більш вільними;
  • на групових заняттях діти пройнялись розумінням колективу, дружби, товаришування, толерантного ставлення один до одного;
  • на заняттях спеціалісти прививали любов до батьківщини, національної самосвідомості та гідності.

Батьки:

  • на лекційних заняттях батьки (законні представники) мали змогу відкрити для себе цікаві та дієві методи з виховання дитини молодшого шкільного віку;
  • поглянути на себе очима дитини, зрозуміти свої помилки під час спілкування та виховання;
  • зрозуміти особливості становлення дитини;
  • ознайомились з найтиповішими труднощами під час міжособистісного спілкування дітей та як батьки можуть позитивно вплинути на ситуацію;
  • зрозуміли, що батьківська мудрість є духовним надбанням дітей на все подальше їх життя;
  • зрозуміли, що сімейні стосунки побудовані на взаємній відповідальності, мудрій любові й вимогливій мудрості батька й матері, а не лише взаємних претензіях та вимогах;
  • пройнялись бажанням педагогічно удосконалювати себе й надалі.

Всього на реалізацію проекту спрямовано 17 295,00 грн. бюджетних коштів.

  1. „Забезпечення водою сім’ї учасника АТО Шандренкова Олега Васильовича“, організація–виконавець – благодійна організація „Благодійний фонд „Урожай-Громаді“, обсяг коштів обласного бюджету – 19 100,00 грн.

Відповідно до проекту були проведені такі заходи:

1)про отримання гранту розповіли в газеті: «Урожай громаді» № 7, грудень 2015; 2)уклали договір на субпідрядні роботи – викопати та облаштувати криницю (субпідрядники: ТОВ «Будівельна спілка-2013»); 3) напередодні земляних робіт ініціативною групою громади села було оглянуто подвір’я сім’ї Шандренкових та попередньо вибрано місце для копання криниці; 4) 16 грудня розпочалися земляні роботи на присадибній ділянці, встановлювалися бетонні кільця; 5) 22 грудня завершилися земляні роботи, встановленні бетонні кільця,у викопаній криниці засріблилася довгоочікувана вода. Про роботу розповіли https://www.facebook.com/groups/480712965414301; 6) 20-25 грудня збір коштів громадою для підтримки проекту, а саме: длявстановлення накриття криниці; 7) 24 грудня проведено роз’яснювальні роботи про бережливе тараціональне використання криничної води представникам сільськоїгромади та членам родини Шандренкова О.В.; 8) 28 грудня проведено облаштування криниці, зокрема встановленнянакриття; 9) 28 грудня встановлено електронасос для подачі води, профінансованоза підтримки БФ «Урожай-Громаді»; 10) про свою роботу прозвітували:

https://www.facebook.com/groups/480712965414301/,

https://www.facebook.com/groups/1643646669193543,

https://vk.com/moryntsi?w=wall-48891372_6445,

https://www.facebook.com/v4asno/posts_to_page,

https://www.facebook.com/novadoba.ck/?fref=ts,

Газета «Шевченків край», № 2, 2016, «Бажання громади – велика сила!».

Завдяки даному проекту та громаді села підвищено життєвий рівень сім’ї учасника АТО Шандренкова Олега Васильовича шляхомзабезпечення якісною питною водою.

Позитивним є те, що відгукнулося багато небайдужих односельців,які з радістю сприйняли цей проект, при першій нагоді дружнодопомагали не тільки добрим словом, а й ділом. Громада згуртувалася.Навіть проявила власну ініціативу: запропонувала провести освяченняданої криниці на Водохреще.

На подвір’ї сім’ї Олега Шандренкова, функціонує криниця зелектронасосом. Отже,  досягнуто мети проекту: покращили санітарно-побутові, господарські умови сім’ї Шандренкових, а головне – забезпечилипитною водою.

А також даний проект став великою психологічною підтримкоюдля самого бійця, який нині перебуває в зоні АТО.

Благодійний фонд «Урожай громаді» отримав велике задоволеннявід виконаної роботи, набув певного практичного досвіду щодореалізації таких проектів.

Цей проект для нас став ще однією нагодою допомогти сім’ї бійцяАТО і ніколи не залишатися осторонь від важливих життєвих проблемзахисників Батьківщини. Благодійний фонд «Урожай громаді» планує інадалі брати участь у таких проектах.

Всього на реалізацію проекту спрямовано 24 030,00 грн., у т.ч. коштів обласного бюджету –19 100,00 грн.

  1. „Організація роботи в Обласному Центрі навчальної реабілітації інвалідів“, організація–виконавець – громадська організація „Черкаський обласний центр навчальної реабілітації інвалідів“, обсяг коштів обласного бюджету – 19 982,00 грн.

У ході реалізації проекту дітям-інвалідам було наданоможливість, незалежно від характеру і причини їх інвалідності, участі в соціальному і економічному житті шляхом оволодіння ними певним обсягом знань, умінь і навичок, розвитку їхньої особистості в умовах спеціально організованого навчального процесу, органічно поєднаного з іншими формами реабілітації та інтеграції в суспільство, а також впровадження в Україні сучасної системи навчальної реабілітації інвалідів.

Під час реалізації проекту було виконано його мету, а саме:

надання інвалідам можливості набути професійної підготовки за спеціальностями: секретар-керівника, перукар-модельєр, кухар;

надання можливості молодим інвалідам подолати труднощі розвитку, засвоїти побутові та соціальні навички, розвинути свої здібності, набути особистий досвід в оточуючому середовищі і досягти цього власними зусиллями; повністю або частково інтегруватись у соціальне життя суспільства;

надання можливості батькам усвідомити суть проблем своїх дітей, оволодіти методикою виконання індивідуальних реабілітаційних програм, перетворитись на активного учасника реабілітаційного процесу і на цій основі досягти прогресу в подоланні вад дитиною,  її інтеграції в суспільство.

В процесі реалізації проекту молоді інваліди отримали знання:

За професією «Перукар (перукар-модельєр)»вивчали та навчилися:тримати гребінці та ножиці і застосовувати їх в стрижці;користуватися феном та плойкою, електричної машинкою для підстригання, прийомам її тримання, її конструкцію та принцип дії;різновиди бігуді, призначення, правила користування; клімазони, їх будову, призначення та використання; техніку безпеки при використанні електроапаратури; способи миття голови, технологічну послідовність, правила нанесення миючих засобів; правила тримання ножиць і гребінця; операції стрижки, зведення волосся до мінімуму, філірування, окантовку, стрижка на пальцях, градуювання; технологію чоловічої стрижки: «Канадка», «Наголо», «Полька», «Полубокс», «Бокс».

За професією «Кухар»ознайомилися таоволоділи навичками: обробки овочів, грибів, плодів і ягід; обробки картоплі і коренеплодів, очистки картоплі; з умовами збереження обробленої картоплі; обробки цибулевих овочів (цибулі, часнику); прийомів нарізки овочів «Соломка», «Брусочки», «Кружальця», «Шматочки»; обробки капустяних овочів, нарізка капусти «Часточки», «Кружальця»; обробки плодових овочів (кабачків, баклажанів і помідорів). Підготовка овочів до фарбування; обробки зелені, умови збереження зелені; приготування овочевих страв (борщу, овочевих супів); технології приготування борщу.

За професією «Секретар-друкарка»:підготовка та оформлення службових документів; правила складання та оформлення наказів, протоколів, постанов, рішень, статутів, інструкцій, правил, положень, розпоряджень, вказівок; машинопис: розділові знаки, великі літери, цифри арабські та римські; загальні правила оформлення машинописних робіт і зв’язного тексту, абзац, правила нумерації сторінок, заголовки та підзаголовки, правила оформлення виносок; правила оформлення титульного листа; правила написання скорочень, що використовуються в діловому листуванні; друкування текстів через півтора інтервали; українське ділове мовлення: розпорядчі документи, орфографія та пунктуація; друкування текстів на якість і швидкість письма;

У результаті виконання проекту було:

надано можливість молодим інвалідам отримати необхідні знання за спеціальностями: секретар-керівника, перукар-модельєр, кухар;

забезпечення молоді з обмеженими фізичними можливостями та інших окремих груп населення психологічною підтримкою та психологічним супроводом процесу реабілітації;

забезпечення методичною та реабілітаційною допомогою дітей-інвалідів, інвалідів та інших окремих груп населення.

Всього на реалізацію проекту спрямовано 19 982,00 грн. бюджетних коштів(14 611,00 – заробітна плата, 5 371,00 – нарахування на заробітну плату).

  1. „Підтримка лікування“, організація–виконавець – Черкаська обласна громадська організація інвалідів, які живуть з ВІЛ/СНІД „Позитивне життя“, обсяг коштів обласного бюджету – 19 614,00 грн.

31.12.2015 хворих, які перебувають на довготривалому стаціонарному лікуванні в K3 «Черкаськийобласний протитуберкульозний диспансер» ЧОР, привітали зі святами та забезпечилиокрему категорію хворих, що є цільовою аудиторією проекту,найнеобхіднішим – засобами особистої гігієни, продуктами харчування тамедичними масками. Всього роздано 80 наборів (30 жіночих та 50 чоловічих). У тих відділення, де хворі не в змозі були отримати подарунковінабори самостійно, через хворобливий стан, було організовано передачу наборів через черговий медичний персонал обласного протитуберкульозногодиспансеру.

З покращенням гігієнічних та фізичних умов перебування в медичному закладі, емоційного стану пацієнти диспансерубільш відповідально почали ставитися до лікування, виключаючи загрозусвоєму життю та життю оточуючих. Отримали шанс на позитивний перебіглікування, отже шанс на повне одужання, а суспільство отримало значну економію коштів на лікування мультирезистентних формтуберкульозу та виплату пенсій по інвалідності.

За реалізацію проекту «Підтримка лікування» отримали подяку відголовного лікаря КЗ «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер» ЧОР Олійника М.І. та медичного персоналу диспансера.

Всього на реалізацію проекту спрямовано 19 614,00 грн. бюджетних коштів.

  1. „Соціальна реабілітація/підтримка вразливих груп населення м. Черкаси та Черкаського району – учасників АТО та членів їх сімей“,організація–виконавець – Благодійний фонд „ВАМ“, обсяг коштів обласного бюджету – 19 774,00 грн.

Проект направлений на покращення якості життя учасників АТО та членів їх сімей завдяки розширенню доступу до соціальної реабілітації.

  1. Було проведено зустріч з учасниками АТО на обласній координаційній раді в прес-центрі облдержадміністрації, ознайомлено із метою, завданнями, послугами проекту. Розміщено інформацію в соцмережі, інтернетресурсі, оголошення в партнерських організаціях, проведено робочу зустріч в приміщені БФ «ВАМ» з бажаючими отриматипослуги. Було укладено усну угоду про співпрацю (переадресацію) з керівниками всіх ЛПЗ, НУО, цільовою групою в яких є учасники АТО та члени їх сімей. Працювала волонтерська група із учасниківАТО по запрошенню клієнтів проекту. Особливу увагу менеджмент проекту приділив особам, переадресованим з інших НУО, кожному було особисто за телефоновано.Виконавці проекту систематично підтримували зв’язок – телефонували, запрошували на заходи, за яківідповідали. Інформація про реалізацію проекту із запрошенням звучала на обласному радіо, розміщена всоцмережі https://www.facebook.com/fond.vam.
  2. Було організовано та підтримано виконання спортивно-оздоровчих вправ у водному середовищі.Виконання фізичних вправ у воді та вправ розминки в басейні, розтяжки з використанням спеціалізованихметодик і програм; із застосуванням спеціалізованого інвентарю та обладнання на базі центрального стадіону, спорткомплексу «Сокіл». 3 рази в тиждень: перша група із 12 осіб у середу, п’ятницю та неділю о 20:45, a друга група із 12 осіб у вівторок, четвер та суботу о 07:45. Було залучено висококваліфікованого тренерареабілітолога Назаренко Станіслава Юрійовича, який має вищу державну освіту, кваліфікацію магістра фізичної культури, працював в Черкаському районному територіальному центрі соціальної допомоги с.Лозівок (2004-2005), в Академії здоров’я – Профілактично-фізкультурно-оздоровчому центрі пометодиці доктора Бубновського М.С. м.Черкаси, як фізичний реабілітолог (2009-2011), де набув вміння танавики фізичної реабілітації у воді людей з хворобами опорно-рухового апарату, а також фізичної реабілітаціїпо методиці Євмінова. Для надання комплексної спортивно-оздоровчої допомоги в басейні клієнтів проектуфондом було забезпечено інвентарем (жилетами, гантелями, еспандером, лопатками).
  3. Було організовано обстеження для отримання допуску в басейн та супроводу із залученням доактивного та здорового способу життя в лікаря дерматовенеролога на базі Обласного шкірвендиснансеру та вполіклініці по місцю проживання всімейного терапевта, для жінок – в гінеколога. Спостереження за станом здоров’я при проведенні спортивно-оздоровчих вправ у водному середовищі, заміри артеріального тиску перед та після заняттяпроводилося медичною сестрою Столяровою Ольгою Василівною, яка має державну середньо спеціальну освіту: лікувальна справа (фельдшер), досвід роботи в ЧРОЗ «Астра», ООО медцентр «Славутич», санаторії-профілакторії «Едем». Було виявлено тенденцію, що підвищений тиск у клієнтів перед заняттям, в кінці заняття нормалізувався.
  4. Проведено сім тренінгів «Школи успіху» з метою психологічної просвіти та корекції психологічноїповедінки в критичних ситуаціях. Було залучено висококваліфікованих тренерів: психолога Калініченко ІннуВолодимирівну, яка має досвід роботи корекції відношень в сім’ї, психотерапевта Ушкову Марію Олексіївну, фахівця вищої кваліфікаційної категорії, яка має освіту та досвід з позитивної психотерапії, гештальттерапії,психодрами, трансактного аналізу, системної сімейної психотерапії та інших напрямків, сертифікована пороботі з посттравматичними станами. Клієнтами проекту відмічалася висока зацікавленість та бажаннявідвідати такі заняття повторно.
  5. Виконавцями проекту, волонтерами для цільової групи 2 раз в місяць з метою активного відпочинку,розширення комунікації та отримання можливостей проявити свої здібності організовано два вечори дозвілляз харчуванням (приготовлення каші на природі та на базі благодійного фонду «ВАМ» святкування ізсолодощами Дня Святою Миколая та Нового року). Було запрошено волонтерів; учасниць хору ВО «Азот»,які виконували українські пісні, колядки, щедрівки, а також Володимира Радько, який виконував своїавторські та інші пісні з гітарою. Багато пісень було виконано сумісно з клієнтами проекту. Отримано лишепозитивні відгуки та подяки за теплі, домашні умови та можливості поспілкуватися з побратимами тавідпочити.

Результати проекту.

Короткотривалі. Послуги отримали 24 особи (12 учасників АТО та 12 членів їх сімей), яківідвідали більше 7 занять з фізреабілітолотом в басейні – оздоровили себе, а також 7 семінарів – тренінгів зпсихологом, психотерапевтом – покращили свій рівень психологічної грамотності. Було організовано двавечори дозвілля; святкування Дня Святого Миколая та Нового року, на яких наші клієнти активно відпочили,розширили круг комунікації та отримали можливості проявити свої здібності.

Довготривалі.Покращиться стан здоровся та підвищиться рівень адаптації людей, покращиться рівеньпсихологічної грамотності, учасники проекту додатково отримають нову інформацію від новихзнайомств та від працівників фонду.

Оцінка рівня задоволеності

В кінці занять керівником проекту та медсестрою було проведено анкетування на рівень задоволеностіпотреб цільової аудиторії у соціальних послугах та оцінка змін у власному стані. Майже всі учасники проектувідмічали високий рівень задоволеності, покращення самопочуття та появу бадьорості, запитували чи будепродовження чи повторення проекту.

Вплив на організацію

Керівником проекту проводився моніторинг виконання проекту, було вислухано всі погреби цільовоїгрупи. Проводилися робочі зустрічі з виконавцями проекту та корекція їх роботи. Позитивні відгуки, подякита побажання клієнтів проекту продовжити чи повторити проект мотивують адміністрацію організації тавиконавців проекту все зробити, щоб такий проект було продовжено чи повторено в 2016 році.

Всього на реалізацію проекту спрямовано 19 774,00 грн. бюджетних коштів.

Головний розпорядник бюджетних коштів – Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації.

Анонси