1. Якщо медичну маску носити правильно, вона не призведе до нестачі кисню або надлишку вуглекислого газу.
Медичні, або хірургічні, маски – це рівні або плісировані маски, які фіксуються на голові за допомогою зав’язок чи петель. Тривале носіння маски може бути некомфортним. Однак маски не викликають нестачу кисню або надлишок вуглекислого газу.
2. Вживання алкоголю не запобігає COVID-19 і не лікує хворобу.
Вживання алкоголю не захистить від COVID-19. Споживання надмірної кількості алкоголю може збільшити ризик інших проблем зі здоров’ям.
3. Споживання відбілювача або дезінфекційних засобів небезпечне та не допоможе запобігти COVID-19.
Відбілювач та інші дезінфекційні засоби отруйні. За жодних обставин не розпилюйте їх, не пийте та не використовуйте внутрішньо іншими способами. Їх слід з обережністю використовувати лише для дезінфекції поверхонь.
4. Пити метанол або етанол небезпечно, це не допоможе запобігти COVID-19 чи вилікувати хворобу.
Метанол і етанол отруйні. Якщо їх пити, це не знищить вірус COVID-19 в організмі. Це може завдати шкоди здоров’ю або призвести до смерті. Метанол і етанол інколи використовуються в засобах для чищення, за допомогою яких можна дезінфікувати поверхні.
5. Затримка дихання – це не тест на наявність COVID-19.
Якщо ви можете затримати дихання на 10 секунд або довше, при цьому не кашляючи і не відчуваючи дискомфорту, то це не означає, що у вас немає COVID-19 або будь-якої іншої хвороби легень. Найкращим способом перевірити, чи інфіковані ви вірусом COVID-19, є лабораторний аналіз.
6. Часник не запобігає хворобі COVID-19 і не лікує її.
Часник – корисний продукт, який може знищувати деякі мікроби. Але докази того, що він може захистити людину від COVID-19, відсутні. Найкращим способом захисту є дотримання дистанції від інших людей і часте та ретельне миття рук.
7. Молоді люди можуть захворіти на COVID-19.
Вірусом COVID-19 можуть інфікуватися люди будь-якого віку. Усі люди, незалежно від віку, мають виконувати профілактичні заходи, як-от регулярне миття рук і дотримання безпечної відстані від інших.
8. Тепло й вологість не зупиняють поширення COVID-19.
Заразитися COVID-19 можна незалежно від того, наскільки сонячно або волого надворі. Випадки COVID-19 зафіксовано в країнах зі спекотною погодою. Найкращим способом захисту є дотримання дистанції від інших людей і часте та ретельне миття рук.
9. Споживання гострого перцю не допоможе вилікувати COVID-19 або запобігти хворобі.
Перець смачно їсти, але він не може запобігти COVID-19 або вилікувати хворобу. Найкращим способом захисту є дотримання дистанції від інших людей і часте та ретельне миття рук.
10. Препаратів із доведеною ефективністю для лікування або профілактики COVID-19 не існує.
Наразі немає доказів того, що якийсь із наявних лікарських препаратів може вилікувати хворобу COVID-19 або запобігти їй, хоча тривають випробування декількох ліків. Найкращим способом захисту є дотримання дистанції від інших людей і часте та ретельне миття рук.
11. Гаряча ванна не запобігає COVID-19.
Гарячий душ або ванна не впливають на нормальну температуру тіла – вона залишається приблизно однаковою. Купання в дуже гарячій воді може викликати опіки. Найкращим способом захисту є дотримання дистанції від інших людей і часте та ретельне миття рук.
12. Холод і сніг не запобігають COVID-19.
Холодна погода не лікує COVID-19 і не запобігає хворобі. Найкращим способом захисту є дотримання дистанції від інших людей і часте та ретельне миття рук.
13. Вакцини від пневмонії не запобігають COVID-19.
Вірус COVID-19 настільки новий і несхожий на інші, що для нього потрібна спеціальна вакцина. Утім наявні вакцини наполегливо рекомендуються для профілактики пневмонії.
14. Регулярне промивання носу соляним розчином не запобігає COVID-19.
Немає доказів того, що регулярне промивання соляними розчинами захищає людину від COVID-19 або інших респіраторних інфекцій. Є обмежений обсяг даних, які свідчать, що соляні розчини можуть пришвидшити одужання від застуди.
15. Не слід використовувати ультрафіолетові лампи для профілактики або лікування COVID-19.
Не слід використовувати для дезінфекції шкіри або рук ультрафіолетові лампи. Це може подразнити шкіру та завдати шкоди очам. Антисептик для рук на основі спирту або миття рук із милом і водою – найефективніші способи видалення вірусу COVID-19.
16. Мережі мобільного зв’язку стандарту 5G не поширюють COVID-19.
Віруси, серед іншого той, що викликає COVID-19, не поширюються через радіохвилі або мережі мобільного зв’язку. COVID-19 поширюється в багатьох країнах, де немає мереж мобільного зв’язку стандарту 5G.
17. Більшість людей одужують від COVID-19.
Більшість людей, які захворіли на COVID-19, мають слабкі або помірні симптоми та можуть одужати під медичним наглядом. Якщо ви маєте такі симптоми, як кашель, висока температура або ускладнене дихання, зверніться по медичну допомогу. Перш ніж іти в лікарню, зателефонуйте туди. Якщо у вас висока температура і ви живете в регіоні, де є випадки малярії або лихоманки денге, негайно зверніться до лікаря.
18. Старші люди не єдині в групі ризику хвороби COVID-19.
Вірусом COVID-19 можуть інфікуватися люди будь-якого віку. У людей старше 60 років і людей із такими хворобами, як астма, діабет і хвороби серця, вищі шанси на складний перебіг хвороби. Усі мають дотримуватися заходів профілактики, як-от регулярно мити руки та тримати безпечну відстань від інших.
19. Немає доказів ефективності гідроксихлорохіну для лікування COVID-19.
Гідроксихлорохін і хлорохін – це препарати, які використовуються для лікування малярії та інших хвороб. Ці лікарські засоби розглядалися як можливі ліки при COVID-19, але наявні дані свідчать, що вони не зменшують кількість смертельних випадків COVID-19 і не допомагають людям із помірним перебігом хвороби. Гідроксихлорохін і хлорохін лікують малярію та аутоімунні захворювання. Однак застосування їх для лікування інших хвороб або використання без нагляду лікаря може викликати серйозні побічні ефекти, тому його слід уникати.
20. Теплові сканери виявляють гарячку, а не наявність COVID-19.
Теплові сканери виявляють людей із гарячкою, яку може викликати COVID-19. Утім вона розвиватися не у всіх інфікованих. Теплові сканери не можуть визначати інфікованих людей, у яких ще не розвинулася гарячка. Тому що зазвичай в інфікованих температура підвищується протягом 2–10 днів.