«Здоров’я кожного в пріоритеті для держави», – Олександр Скічко про запуск приймального відділення в Уманській лікарні

Сучасне приймальне відділення екстреної медичної допомоги відкрили в Уманській міській лікарні. Це перше з восьми таких відділень, які запрацюють на Черкащині. У планах, аби кожна лікарня області була осучаснена та облаштована необхідним обладнанням. На цьому наголосив голова ОДА Олександр Скічко.

Ремонт та облаштування відділення вартував 5,5 млн грн у межах програми Президента України “Велике будівництво”. Сюди придбали УЗД-апарат, томограф, рентген- обладнання. До відділення прийматимуть осіб, яких доставили бригади швидкої медичної допомоги, направили на госпіталізацію лікарі лікувально-профілактичних закладів або які звернулися самостійно.

Участь у відкритті взяли очільник Черкащини Олександр Скічко, голова Уманської міської ради Ірина Плетньова, керівник Уманської РДА Ігор Миклащук та народні депутати України Антон Яценко з Артемом Нагаєвським.

Очільник області відзначає, що Уманське відділення є показовим для всієї області. Його відкрили першим із запланованих на Черкащині. Саме у таких відділеннях проводитимуть оцінку стану, вживатимуть невідкладні заходи і прийматимуть рішення щодо подальших дій з прийнятим на лікування пацієнтом.

– Нині ми відчуваємо, що медична галузь для держави у пріоритеті, вона піклується про збереження та підтримку здоров’я своїх громадян, – зазначив Олександр Скічко. – Відкрите відділення виконане відповідно до брендбуку. Тут пацієнти можуть розраховувати на захист і відновлення свого здоров’я. Всі ми знаємо, у якому стані наші лікарні, втім поступ у цьому напрямку уже відчуваємо. У планах – зробити всі лікарні з такими приймальними відділеннями. Звісно, це питання часу, але головне – ми почали рух у цьому напрямку і маємо підтримку держави.

У цілодобовому режимі у відділені чергуватиме лікар з невідкладних станів (лікар-терапевт) і лікар травматолог-ортопед, медичні сестри, лаборант, молодший медичний персонал. Відділення розташоване на 1 поверсі терапевтичного корпусу, оснащене централізованою системою подачі кисню.

Загалом Уманська міська лікарня обслуговує майже 240 тисяч жителів тутешніх населених пунктів. У нововідкритому відділенні прийматимуть і жителів сусідніх областей. Крім того, саме в цьому регіоні пролягають дві траси, де, на жаль, трапляються аварії. Тож саме тут потерпілим надаватимуть невідкладну допомогу.

Нині ж в лікарні чекають на ангіографічне обладнання. Це буде вже другий такий апарат на Уманщині. Протягом місяця запустять центр чоловічого здоров’я.