Ветеранська політика – основа національної безпеки та розвитку людського капіталу, – Ігор Табурець

На Черкащині продовжують реалізовувати ветеранську політику. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.

Як він зауважив, вона  є основою національної безпеки та оборони країни та розвитку людського капіталу. А вже потім – набором програм соціального захисту.

– Викликів багато, тому підхід має бути комплексним, – наголосив Ігор Табурець. – А головне – результативним. Бо йдеться про наших захисників і захисниць. Часу на зволікання і на «потім» ми не маємо. Роль кожної громади в поверненні ветерана є ключовою. Саме там він повинен отримати максимальний спектр послуг.

Як розповів начальник ОВА, після указу Верховного Головнокомандувача «Про невідкладні заходи щодо підтримки ветеранів війни, членів їх сімей» регіон отримує стратегію, рамки ветеранських політик, які мають бути реалізовані на місцях.

– Перше – це розвиток мережі ветеранських просторів, перезапуск інституту фахівця із супроводу, створення умов для надання адекватних і ефективних послуг із фізичної та психологічної реабілітації, – деталізував Ігор Табурець. – Мені не потрібна статистична звітність. Головне – справді дієві команди та надані послуги.

Наразі, за слова очільника області, у територіальних громадах вже створено 33 ветеранських простори у 35 громадах. Там надають такі послуги: інформаційно-консультаційної підтримки, психологічної, правничої допомоги, здійснення фізкультурно-спортивної реабілітації, професійної адаптації та дозвілля.

– Хочу наголосити на тому, що основні бенефіціари ветеранської політики – все ще на фронті, -зауважив Ігор Табурець. – У громади повертаються одиниці. У цей час основними клієнтами ветеранських політик є родини ветеранів, зниклих безвісти та загиблих героїв.

Начальник  ОВА  закликав лідерів громад правильно зрозуміти потреби населення та запропонувати ефективні інструменти їхньої реалізації.

– На першому місці має бути – повага, подяка та пошана, – підсумував Ігор Табурець.

Читайте також: у червні в області відбувся масштабний регіональний діалог «Громади – ветеранам». Напередодні проведення форуму на Черкащині представили пілотний проєкт для родин захисників і захисниць, що серйозно травмувались на війні. У місті Золотоноша для них звели будинок. Перші 10 сімей уже отримали ключі від нових квартир.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах: