«Пряма комунікація сьогодні працює на результат у майбутньому», – Олександр Скічко про допомогу у врегулюванні бюджетних питань громад

В області під головування очільника Черкащини Олександра Скічка продовжує роботу комісія з вирішення проблемних питань, пов’язаних з реалізацією державної політики у бюджетній та податковій сферах. Зокрема, розглянули аналітику Уманської, Драбівської та Кам’янської тергромад.

На зустрічі були представники обласного департаменту фінансів, податкової служби, Держгеокадастру, Пенсійного фонду, Держпраці, прокуратури та інших контролюючих органів області. Обговорили ті проблеми та недоліки, які зашкоджують залученню до бюджетів громад максимально можливих обсягів фінансових ресурсів.

– Прогалини в наповненні бюджетів схожі – це факти недосконалого обліку паїв і заниженої нормативної грошової оцінки земель, неналежного адміністрування та контролю за виконанням податкових зобов’язань орендарями земель, – наголосив очільник ОДА. – Однак є нюанси в їхньому вирішенні. Їх розбирали по кожній громаді окремо. Наведу кілька прикладів для розуміння проблеми. У Кам’янській міській тергромаді середня ставка орендної плати за ріллю становить 10%. При цьому тут є 14 орендарів, які орендують її за ставкою у 4,5% та 5%. Загалом резерви для збільшення надходжень до місцевих бюджетів Кам’янської та Драбівської громад сягають 7 млн грн. А це – ресурс на розвиток цих територій.

Спільно з громадами напрацювали план дій для вирішення виявлених проблемних питань. Заслухати результати домовилися вже восени.

Нагадаємо, засідання комісії відбуваються щомісяця. Розглянуть бюджетоутворювальні перспективи всіх громад Черкащини.