Практики для ментального здоров’я в закладах освіти  – ще одна форма захисту наших дітей, – Ігор Табурець

Освітній процес сьогодні – це не лише про навчання.  А й про безпеку та ментальне здоров’я.  На цьому наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець під час візиту до мистецької школи-інтернат у Черкаському районі.

Як він зауважив, у цьому  закладі наявні усі ці три складові. 

– Передовсім тут подбали про безпекову інфраструктуру, – додав Ігор Табурець. – Це наш незмінний пріоритет. Заклад працює і розвивається. Тут навчають традиційних ремесел.

Окрім цього, віднедавна у школі діє освітній простір, де учні опановують диджитал-технології. І що важливо – у процесі навчання здобувають навички психоемоційної підтримки.

– Як показує досвід, прості вправи часто найдієвіші при першій допомозі у стресових ситуаціях, – розповів Ігор Табурець. – Упроваджуючи на Черкащині Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», ініційовану першою леді Оленою Зеленською, ми особливу увагу приділяємо саме закладам освіти. Бо практики для ментального здоров’я – це ще одна форма захисту наших дітей.

Нагадаємо, програма ментального здоров’я «Ти як?» покликана знайти джерело сили для кожного українця та сформувати культуру піклування про ментальне здоров’я у складні часи повномасштабної війни та післявоєнний період.

Матеріали щодо самодопомоги та підтримки інших доповнюються на сторінці за посиланням.

Також працюють гарячі лінії психологічної допомоги:

  •         Лінія Національної психологічної асоціації 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні). 
  •         Урядова «гаряча лінія» 1545, з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насиллю – 1547 (цілодобово, дзвінки безкоштовні).
  •         Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» 0 800 210 160 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  •         Лінія емоційної підтримки МОМ – 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні).
  •         Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine 7333 (цілодобово).
  •         Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів 0 800 33 20 29 (цілодобово, дзвінки безкоштовні).
  •         Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні).
  •    Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116111 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні).

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Стрічка новин