Олександр Скічко та голови громад-об’єднавців Черкащини обговорили взаємовигідне партнерство
Громади, облдержадміністрація та облрада мають працювати разом. Така синергія зусиль дасть максимально позитивний результат у економічному, соціальному та інвестиційному розвитку. Таке переконання висловив очільник Черкащини Олександр Скічко, спілкуючись з громадами області.
Сьогодні очільники громад Черкащини, голови ОДА та обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та Асоціації тергромад України на розширеному засіданні регіонального відділення Всеукраїнської асоціації ОТГ у Новодмитрівській об’єднаній територіальній громаді налагоджували взаємовигідну співпрацю. По завершенню підписали Меморандум про співпрацю.
– Нині ми зустрічаємося не в облдержадміністрації, а в одній з територіальних громад, і це не дивно, а закономірно, – звернувся до присутніх Олександр Скічко. – Адже зараз саме територіальні громади є безпосередніми суб’єктами усіх процесів, що відбуваються. Вони ініціюють, пропонують інвестиційні проекти, надають інформацію. Зі свого боку, ми теж активно долучаємося. Але нам треба поглиблювати таку співпрацю. На сьогодні важливо і вкрай потрібно знайти баланс і скооперуватися у нашій роботі.
Уже є приклади, коли громади Черкащини збільшили свої надходження в 10 разів після децентралізації. Це питання ефективного управління та менеджменту податків, переконаний голова ОДА. Водночас він зауважив, що в Україні планується низка законодавчих ініціатив, які мають врегулювати та покращити діяльність територіальних громад.
– З-поміж найосновніших законодавчих ініціатив – лісова реформа, за якою податки також будуть збільшені й надходитимуть в бюджети ОТГ, – додав посадовець. – Плануються та розробляються законодавчі ініціативи з унормування податку на землю. Треба вирішити те питання, коли в одній ОТГ податок на землю мінімальний, у когось – середній, а хтось встановив максимальну плату. Зі свого боку як голова ОДА готовий допомогти очільника громад організувати комунікацію з Кабміном, Офісом Президента, адже у нас зараз є така можливість.
Він закликав очільників громад активніше комунікувати з облдержадміністрацією та ініціювати зміни на місцях. ОДА робитиме усі можливі кроки, аби допомогти в реалізації проектів на місцях.
– Я хочу, щоб ОДА була майданчиком, де ми можемо спілкуватися і разом працювати. Це – базова умова позитивного результату, – підсумував Олександр Скічко.
-
15:57«Пліч-о-пліч»: на Уманщині визначили переможців другого етапу змагань
На Уманщині вже визначили 141 переможця територіального етапу змагань шкільних ліг «Пліч-о-пліч». Про це інформують в управлінні освіти і науки Черкаської ОВА. Нещодавно футзальні баталії…
15:57 -
15:53Авторів Черкащини запрошують подавати заявки на видання своїх книг
Власні твори на розгляд експертної ради з питань розвитку книговидавничої справи в Черкаській області можна подавати до 1 травня. Про це повідомляють в управлінні культури…
15:53 -
15:29Міжмуніципальне співробітництво: результати територіальних громад Черкащини у 2024 році
На Черкащині упродовж 2024 року активізували роботу з налагодження міжмуніципального співробітництва територіальних громад області. Результатами проведеної роботи поділилися у департаменті регіонального розвитку ОВА. Так, за…
15:29 -
14:37Гранти на переробку: у 2024 році виробники отримали майже 1,8 млрд грн підтримки
У 2024 році за програмою «Гранти для переробних підприємств» держава виплатила 375 грантів на суму 1,788 млрд грн. Зокрема Міністерство економіки перерахувало 900,9 млн грн…
14:37 -
13:01Не тільки інвалідність: інші цілі проведення оцінювання експертними командами
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 № 1338 впроваджується новий процес оцінювання повсякденного функціонування особи з 1 січня 2025 року на заміну медико-соціальної експертизи. Мета…
13:01 -
10:31Як «Земельний банк» запустив прозорий ринок суборенди державних сільгоспземель
У Фонді державного майна України розповіли про результати втілення проєкту «Земельний банк» за перші три місяці діяльності. За цей період проєкт вже приніс 343,7 млн…
10:31 -
09:1425 тисяч українців навчалися цифрової грамотності в освітніх хабах
Понад 25 тисяч громадян з 22 областей країни пройшли навчання в бібліотеках — Хабах цифрової освіти у 2024 році та опанували цифрові навички. Мінцифра й…
09:14 -
09:12Впровадження нової системи оцінювання повсякденного функціонування особи
Реформа МСЕК та впровадження оцінювання повсякденного функціонування — це не лише зміна застарілої системи, а початок масштабного процесу трансформації державної підтримки для людей з інвалідністю…
09:12 -
09:05Загальні бойові втрати противника станом на 2 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 02.01.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 792170 (+1370) осіб,танків ‒ 9676 (+4) од,бойових броньованих машин ‒ 20056 (+13)…
09:05 -
07:49Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 2 січня
Ніч в області минула з тривогами через ворожі БпЛА. П'ять з них наші оборонці успішно перетворили на брухт. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець.…
07:49 -
16:03Від оборонки та цифрових шлюбів до номінації Time: Мінцифри у 2024 році
Україна на п’ятому місці серед 193 країн за якістю цифрових держпослуг, сервіс Шлюб онлайн у списку найкращих винаходів, за версією TIME, оборонний кластер Brave1 виріс…
16:03 -
13:20Усі пріоритетні видатки профінансовано, – Денис Шмигаль
Під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася нарада щодо виконання державного бюджету та основних показників економічного й соціального розвитку. - Рік завершуємо впевнено. Державний бюджет…
13:20