«Мова – наша зброя», – Ігор Табурець на зустрічі з освітянами Черкащини

Черкащина першою в Україні ухвалила комплексну програму розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя області. Мовні здобутки регіону та результати упровадження програми обговорили на засіданні круглого столу за участі уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя та начальника ОВА Ігоря Табурця.

Область із року в рік демонструвала високі освітні показники з опанування української мови. Упродовж останніх років, до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, Черкащина входила в десятку областей України за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови. Торік майже 70 учнів склали підсумковий мультитест з рідної мови на 200 балів.

– Мова – це зброя проти рашистських загарбників, питання нашої ідентичності та національної безпеки, – наголосив очільник області Ігор Табурець. – Нині в нас всі заклади області провадять освітній процес державною мовою. І це надважливо – популяризувати мову передовсім серед молоді. Ухвалена три роки тому програма передбачає поширення вживання української мови в усіх сферах життя, поглиблення знань про те, якою є наша культура, історичний спадок через низку тематичних заходів, які вже широко проводимо. Переконаний, таких заходів ніколи не буде забагато.

Після початку війни депутати обласної ради підтримали зміни до програми в частині організації безкоштовних курсів, розмовних клубів, навчальних проєктів із української мови для жителів області та внутрішньо переміщених осіб. Таких нині в області перебуваються на обліку понад 150 тисяч вимушених переселенців.

Так, минулоріч тематичні курси з удосконалення мовних норм пройшли понад 1,2 тисячі педагогів області та ще 205 словесників. Участь у волонтерських курсах взяли також 350 учителів прифронтових областей.

Свій високий мовознавчий рівень демонструє й молодь. Торік із 20 учасників фінального етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка від Черкаської області перемогу вибороли 9 учнів, 2 студенти закладів фахової передвищої освіти та 3 студенти закладів вищої освіти. У лютому 2023 року на фінальному етапі конкурсу Черкащину представляли 32 учасники.

Минулоріч у ІV Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика від області вибороли перемогу 2 учасники. Нині у фінальному етапі від закладів освіти Черкащини візьмуть участь 36 учасників.

Педагоги області також розробляють підручники, які отримують гриф МОН. Зокрема, це підручник «Українська література, 6 клас» та додаткові матеріали до нього. Власний посібник із вивчення іноземцями української мови «Welcome to Ukraine. Іntensive course of languages» представили викладачі Черкаського державного технологічного університету. Примірник підручника презентували уповноваженому із захисту державної мови Тарасу Кременю.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах: