«Мова – наша зброя», – Ігор Табурець на зустрічі з освітянами Черкащини
Черкащина першою в Україні ухвалила комплексну програму розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя області. Мовні здобутки регіону та результати упровадження програми обговорили на засіданні круглого столу за участі уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя та начальника ОВА Ігоря Табурця.
Область із року в рік демонструвала високі освітні показники з опанування української мови. Упродовж останніх років, до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, Черкащина входила в десятку областей України за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови. Торік майже 70 учнів склали підсумковий мультитест з рідної мови на 200 балів.
– Мова – це зброя проти рашистських загарбників, питання нашої ідентичності та національної безпеки, – наголосив очільник області Ігор Табурець. – Нині в нас всі заклади області провадять освітній процес державною мовою. І це надважливо – популяризувати мову передовсім серед молоді. Ухвалена три роки тому програма передбачає поширення вживання української мови в усіх сферах життя, поглиблення знань про те, якою є наша культура, історичний спадок через низку тематичних заходів, які вже широко проводимо. Переконаний, таких заходів ніколи не буде забагато.
Після початку війни депутати обласної ради підтримали зміни до програми в частині організації безкоштовних курсів, розмовних клубів, навчальних проєктів із української мови для жителів області та внутрішньо переміщених осіб. Таких нині в області перебуваються на обліку понад 150 тисяч вимушених переселенців.
Так, минулоріч тематичні курси з удосконалення мовних норм пройшли понад 1,2 тисячі педагогів області та ще 205 словесників. Участь у волонтерських курсах взяли також 350 учителів прифронтових областей.
Свій високий мовознавчий рівень демонструє й молодь. Торік із 20 учасників фінального етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка від Черкаської області перемогу вибороли 9 учнів, 2 студенти закладів фахової передвищої освіти та 3 студенти закладів вищої освіти. У лютому 2023 року на фінальному етапі конкурсу Черкащину представляли 32 учасники.
Минулоріч у ІV Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика від області вибороли перемогу 2 учасники. Нині у фінальному етапі від закладів освіти Черкащини візьмуть участь 36 учасників.
Педагоги області також розробляють підручники, які отримують гриф МОН. Зокрема, це підручник «Українська література, 6 клас» та додаткові матеріали до нього. Власний посібник із вивчення іноземцями української мови «Welcome to Ukraine. Іntensive course of languages» представили викладачі Черкаського державного технологічного університету. Примірник підручника презентували уповноваженому із захисту державної мови Тарасу Кременю.
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
16:41«Наше здоров’я у ваших надійних руках», – Наталія Кравченко
Заслужене визнання та подяка. Медичну спільноту Черкащини вітали з професійним святом. У переддень Дня українських медичних працівників їм вручили обласні та міські відзнаки. Від імені…
16:41 -
14:37Військові та цивільні медики стали героями нової поштової марки від Укрпошти
Напередодні Дня медика Укрпошта представила новий марковий аркуш із благодійною складовою під назвою «Героїчні професії. Янголи війни». Він включає дві марки — «Медики. На полі…
14:37 -
14:22В Україні розпочали реформу центрів профтехосвіти ДСЗ, щоб збільшити підготовку фахівців за запитом бізнесу
Починаємо реформу центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості, аби вони були сучасним навчальним простором, який допомагатиме бізнесу шукати кваліфіковані кадри. Маємо намір значно збільшити підготовку потрібних…
14:22 -
13:54В Україні вже намолочено понад 22 млн т зернових та олійних
Україні тривають жнива ранніх зернових культур. Вже зібрано понад 19 млн тонн зернових та понад 3 млн тонн олійних. Загалом обмолочено понад 5 871,9 тис.…
13:54 -
13:52Сервіс єПідприємець: як відкрити бізнес “під ключ” за однією заявою
Відкрити чи розширити свою справу можна за однією заявою, заощаджуючи час та уникнувши зайвої бюрократії. Уряд працює над створенням максимально зручних умов для започаткування та…
13:52 -
10:40Жителі Черкащини задекларували право на податкову знижку до повернення з бюджету 15,5 млн грн
Жителі Черкаського регіону поступово декларують право на податкову знижку. Податкова знижка – це можливість повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із доходів у…
10:40 -
10:17СБУ затримала диверсанта рф, який підпалював електропідстанції на Черкащині
Служба безпеки затримала диверсанта, який за завданням розвідки рф вчинив серію підпалів енергетичних об’єктів на Черкащині. Про це інформують в управлінні СБ України у Черкаській…
10:17 -
10:12Державна підтримка оздоровлення дітей: хто може отримати кошти на путівки
Держава виплачує українським родинам гроші на оздоровлення та відпочинок дітей за програмою єОздоровлення. Батьки мають змогу самостійно обрати заклад і придбати путівку. Виплата на одну…
10:12 -
09:21Пів року “Зроблено в Україні”: перша інвестиційна угода за програмою компенсацій від держави готується до підписання
Однією зі складових політики “Зроблено в Україні” є залучення інвестицій у реальний сектор — це зокрема програма компенсацій для проектів зі значними інвестиціями, компенсації за…
09:21 -
09:15Ідентифікація кожні пів року: ВПО-пенсіонери в Ощадбанку повинні підтвердити особу
Це стосується внутрішньо переміщених осіб, які були взяті на облік до 24 лютого 2022 року. Відповідне питання розглянули на нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.…
09:15 -
09:11Більше вибору для учнівства: Уряд затвердив державний стандарт профільної середньої освіти
Кабінет Міністрів України затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти. Стандарт будуть застосовувати в академічних ліцеях (10–12 класи), закладах професійної (професійно-технічної), а також фахової передвищої та…
09:11 -
09:10Загальні бойові втрати противника станом на 26 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.07.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 572300 (+950) осіб ,танків ‒ 8320 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 16050…
09:10