«Ми постійно пропрацьовуємо можливі сценарії розвитку подій», – Ігор Табурець у підсумковому інтерв’ю

Безпекова ситуація на Черкащині стабільна. На цьому наголосив в ефірі «18000: новини Черкас» начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Натепер на рівні області роблять усе можливе, аби стабілізувати ситуацію з енергопостачанням.

– Як бачимо, росіяни змінили тактику ведення війни та вдаються до ракетних обстрілів, аби максимально уразити критичну та цивільну інфраструктуру, – зауважив Ігор Табурець. – Передбачаючи таку зміну стратегії ворога, ми ще з початку осені пропрацювали всі імовірні варіанти роботи з комунальними та іншими профільними службами і підприємствами. Тож натепер маємо стійку систему швидкого реагування. Починаючи з легких варіантів, коли через приліт може бути виведена з ладу одна невелика ланка системи, і до найгірших – якщо росіяни «покладуть» нашу енергосистему на довший час.

Зважаючи на це, в регіоні подбали про необхідні запаси, забезпечили роботу комунікацій і функціонування пунктів незламності.

– Нині на Черкащині діють 176 пунктів незламності, із них 35 – розгорнуті ДСНС, – зазначив посадовець. – Крім того, нам готовий допомагати бізнес. На заправках, в аптеках чи кафе можна буде зігрітися та «зарядитися». Наша область однією з перших закупила значну кількість старлінків і вже передала їх територіальним громадам, аби забезпечити доступ до зв’язку в разі погіршення ситуації. Зима – це великий виклик для енергосистеми нашої країни, враховуючи масовані ворожі атаки на її об’єкти. Зараз погода дозволяє нам мінімально не обмежувати енергопостачання, що також впливає і на проходження опалювального сезону.

Більш детально про ситуацію в області та плани в роботі на наступний рік – дивіться у відео:

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах: