Медична онова для екстренки: автопарк «швидкої» поповнився 22 автівками

Нові автомобілі екстреної медичної допомоги вже прямують у райони. Ключі від 22 машин сьогодні вручив бригадам «швидкої» очільник Черкащини Олександр Скічко. Кожна така онова для екстренки – це врятовані життя черкащан.

Вісім автомобілів придбали завдяки фінансуванню з державного бюджету, 14 – власним коштом обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Загалом спрямували на придбання нового автотранспорту близько 44 млн грн.

– Понад 193 тисячі викликів за рік, «ковідне» навантаження, часто екстремальні умови роботи – це будні наших медиків, які працюють на «швидкій», – зазначив голова ОДА. – Їхня передова – життя і здоров’я черкащан. Тож дякую кожному з них від усієї громади, бо те, що вони роблять – неоціненне. Сьогодні нас зібрав гарний привід – напередодні дня медика частково оновили автопарк. Запевняю, це – не останній такий «транш» до кінця року.

Додамо, в області екстрену медичну допомогу надає КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», до складу якого входить 5 станцій «швидкої» допомоги. Наразі в автопарку установи півтори сотні автомобілів, 56 з яких уже підлягають списанню, адже перевищили строк експлуатації в рази.

Водночас Олександр Скічко нагадав, що будівництво Центру екстреної допомоги на його контролі. Цей проект планують реалізувати вже наступного року.

– Наразі медицина для обласної влади у пріоритеті, – підсумував посадовець. – Адже це – про життя кожного з нас, про нову якість надання медичних послуг. Вручаючи ключі від автівок, не можу не нагадати про ще один масштабний проект, який змінює Черкащину – #ВеликеБудівництво. Завдяки ньому відновлюємо ключові напрямки, а незабаром візьмемося за більш дрібні, але не менш важливі в роботі медиків «швидкої» територіальні дороги.