Медамбулаторіям області передали 12 легкових автомобілів

Новенькі автівки стануть на службу в 12-ти територіальних громадах Черкащини. Машини придбали у рамках програми Президента України, що спрямована на розвиток охорони здоров’я саме в сільській місцевості. Ключі від них сьогодні передав очільник області Олександр Скічко.

Загальна вартість цих авто – 5 млн 944 тис. грн. Вони пройшли необхідне технічне оформлення. Виїхали автівки у Жашківський, Канівський, Лисянський, Уманський, Черкаський, Чорнобаївський райони. До кінця березня ще в шести амбулаторіях будуть нові службові авто, які вже закуплені, анонсував голова ОДА.

– Я прекрасно розумію, що таке автомобіль для сімейного лікаря в сільській місцевості, – додав він. – Ми будуємо амбулаторії на Черкащині та поступово закуповуємо для них автомобілі. І це позитивні зрушення, які варто відмітити. Взагалі на 2021 рік у нас у пріоритеті медична галузь. Цього року ми подавали кілька проектів, які стосуються медичної галузі в рамках фінансування ДФРР. Ми сподіваємося, що ці проекти пройдуть, адже це стосується наших обласних закладів, зокрема, обласної лікарні і кардіоцентру.

У цілому завдяки програмі підтримки розвитку медицини на селі в області збудували 17 нових амбулаторій, у 5 лікарнях відбувся капітальний ремонт, закупили 55 нових авто. У селах Черкащини почали активно застосовувати телемедицину.

– Поки що для нас передача таких машин – подія, -зауважив Олександр скічко. – А хотілося б, щоб це була норма. І всі територіальні громади, до найменших, мали хороші сучасні якісні авто. Адже йдеться про порятунок життів, коли важлива кожна секунда. Про комфорт лікарів, які працюють по 18 годин на добу. Наші лікарі, як і військові, – на передовій боротьби. Одні захищають цілісність держави на фронті. А інші – життя і здоров’я українців від хвороб та пандемій всередині держави, працюючи нон-стоп і не жаліючи себе. Завдання влади – створити всі умови для вашої праці, шановні медпрацівники.