Ігор Табурець про реалізацію проектів із відновлення пошкодженої інфраструктури

Пошук джерел фінансування для відновлення пошкодженої інфраструктури – один із пріоритетних напрямів роботи на Черкащині. У цьому питанні обласна військова адміністрація активно співпрацює, зокрема, з Мінінфраструктури. Про це повідомив очільник області Ігор Табурець на брифінгу в медіацентрі ОВА.

За його словами, вже відібрано кілька проектів від регіону до фінансування за рахунок субвенції в межах «Програми з відновлення України». Мова йде про реконструкцію трьох пошкоджених навчальних закладів у Паланській ТГ.

– У межах Фонду ліквідації наслідків збройної агресії до фінансування відібрано багатоквартирний житловий будинок в Умані, – додав Ігор Табурець. –  У нього, нагадаю, 28 квітня поцілила російська ракета. Нині на відновлення з держбюджету спрямовано понад 67 млн грн. А  з бюджету Уманської міськради передбачено співфінансування в сумі 7 млн грн.  Наразі триває процедура укладання договору з підрядником. Уже найближчим часом на об’єкті розпочнуться роботи.

Крім того, в області потребують реалізації й інші пріоритетні проекти, що мають вагомий вплив на життєдіяльність регіону. Зокрема, цьогоріч у межах  Надзвичайної кредитної програми для відновлення України відібрано 2 проекти від регіону. Це  будівництво Центру екстреної медичної допомоги і реконструкція приміщення недіючого дитсадка в Черкасах під житло для ВПО.

Також за рахунок коштів субвенції на проектування, відновлення, будівництво, модернізацію, облаштування, ремонт об’єктів будівництва громадського призначення, соціальної сфери, культурної спадщини, житлово-комунального господарства, інших об’єктів, що мають вплив на життєдіяльність населення в області, будуть реалізовуватися кілька проектів в закладах охорони здоров’я області.

Як наголосив начальник ОВА, реалізація усіх цих проектів буде під пильним контролем робочої групи «Прозорість і підзвітність». Її створено при ОВА як додатковий інструмент контролю та комунікації. 

– Громадяни мають чітко знати, на що спрямовано ресурс громад, а відповідальні управлінці – бути під постійним публічним контролем, – зауважив Ігор Табурець. – Важливо, щоб раціональне використання бюджетних коштів було головним принципом політики кожної громади.

Докладніше про це у відео:

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Стрічка новин