«Голоси дітей»: На Черкащині вшанували пам’ять маленьких українців, які загинули внаслідок війни

У  День пам’яті дітей, загиблих в результаті збройної агресії рф проти України, у  Черкасах та Умані, з ініціативи першої леді, відбулася всеукраїнська акція «Голоси дітей». Вона присвячена пам’яті маленьких українців, чиє життя забрала війна.

Як зауважив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець, в Україні за час війни загинуло 485 дітей.

– І це не точна кількість: через бойові дії не можна достеменно підрахувати, – пояснив він. – 6 діток із нашої Умані…  За кожним обірваним чи скаліченим дитячим життям стоїть злочин російської держави-окупанта та її армії. Ці злочини не мають строку давності. росія обов’язково відповість за них.

На захід були запрошені близькі загиблих. Зокрема, Марина Пронько з доньками. Вони, рятуючись від обстрілів, переїхали з Харкова до Умані. Тут 28 квітня вдруге кровожерна війна їх наздогнала.

Очільник області разом з рідними загиблих  розсвісили на деревах дзвіночки, які символізують голоси вбитих дітей.

– Болить за кожну дитину, – наголосив Ігор Табурець. – За кожного янгола. Вічний шрам для України. Наші діти взагалі не мали пізнати війну. Ми хотіли і хочемо для них іншого. І виборюємо для них інше! Тримаймось! Борімось! Заради дітей!

Довідково:

Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії заснувала Генеральна Асамблея ООН. Він відзначається щороку 4 червня. Україна приєдналася до відзначення цієї дати у 2021 році.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

 

Стрічка новин