Черкащина щоденно живе із графіками погодинних відключень електроенергії, – Ігор Табурець

Графіки погодинних відключень щодня діють в області. Як адаптується життя на Черкащині до постійних відключень електроенергії в ефірі «Українське радіо Рось» розповів начальник ОВА Ігор Табурець.

Наразі графіки погодинних відключень електроенергії потрібні енергосистемі нашої країни після ворожих атак, відзначив посадовець. Якщо й таких відключень виявляється замало, тоді застосовують ще й аварійні.

– Економія електроенергії зараз має бути правилом життя кожного з нас, – наголосив Ігор Табурець. – Щодо того, чому в когось світло вимикають постійно, а в когось – ні. Пояснюю ще раз: навіть сусідні будинки можуть бути підключені до різних трансформаторних підстанцій. Якщо десь світло не вимикають взагалі, то, ймовірно, цей будинок на лінії, з якої живиться об’єкт критичної інфраструктури.

Між тим, лікувальні заклади регіону в режимі відключень світла працюють безперебійно. На рівні області це питання відпрацювали завчасно, подбавши про резервні джерела живлення у випадку надзвичайної ситуації.

– Усі генератори справні, паливо маємо про запас, – запевнив очільник області. – Моніторимо ситуацію з енергозабезпеченням лікарень у режимі 24/7. Заклади освіти області теж перелаштовують свою роботу, відповідно до графіків відключення електроенергії.

На сьогодні частина шкіл, що працюють офлайн, мають генератори. Решта – регулюють графіки навчання і формати. Адаптують і дистанційне навчання до нових умов. До речі, в Міносвіти зараз розробляють механізми пристосування онлайн-освіти до блекаутів.

Послухати весь ефір можете тут:

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах: