“Міфи про купівлю-продаж землі не справдилися”, – нотаріус Неллі Побіянська про ринок землі

Минуло 100 днів із дня відкриття ринку землі в Україні. Це означає, що кожен отримав право на відчуження свого майна. Приватний нотаріус Звенигородського районного нотаріального округу Неллі Побіянська розповіла про власний досвід укладання договорів на купівлю-продаж землі.

«Можу сказати, що все, чим лякали власників земельних ділянок, зокрема щодо укладання угод про купівлю-продаж землі, виявилося неправдою», – сказала Неллі Побіянська, додавши, що законодавець заклав доволі багато ефективних механізмів у цій сфері.

Держгеокадастр надає достатню кількість відомостей, щоб відслідкувати консолідовану кількість земельних ділянок в одних руках, щоб виконати вимогу законодавства про недопущення понад 100 га землі в одні руки.

Законодавець, коли запустив ринок землі, зняв ще одну важливу соціальну напругу. Він дозволив укладати договори в дарування в межах членів сім’ї. Тепер людина може при житті подарувати землю своїм дітям чи іншим членам родини. При цьому законодавець заклав такі механізми, що цією змогою не можуть скористатися шахраї.

«Звертаюся до всіх тих, хто орендує земельні ділянки, має право користуватися ними, якщо ви маєте договори, які не внесені до Державного реєстру речових прав, проведіть інвентаризацію земель. Це допоможе нотаріусам при посвідченні договорів відчуження земельних ділянок максимально забезпечити права, інтереси, реалізацію всіх законних прав власників земельних ділянок, осіб, наділених правом добувати надра, правом користування, оренди тощо», – каже Неллі Побіянська.