Дошкільна освіта (2021-2022)

У 621 закладі освіти різних типів та форм власності виховується 34 183 дитини дошкільного віку, в тому числі: у 421 функціонуючому закладі дошкільної освіти – 29 952 особи, у 178 структурних підрозділах та
дошкільних відділеннях закладів загальної середньої освіти 3 916 осіб, у дошкільних групах 4 інтернатних закладів – 82 особи, у 18 закладах позашкільної освіти – 233 вихованці.


З метою забезпечення особистісного зростання кожної дитини в області функціонує 5 центрів розвитку дитини – 412 осіб, 14 експериментальних майданчиків при функціонуючих закладах дошкільної освіти – 1 830 осіб, 44 заклади дошкільної освіти працюють за пріоритетними напрямками (духовно-моральний, музичний, гуманітарний, художньо-естетичний, фізкультурно-оздоровчий тощо). У консультаційних групах при закладах дошкільної освіти перебуває 225 дітей та охоплено соціально-педагогічним патронатом 541 особа.


Різними формами дошкільної освіти охоплено 99 % дітей віком від 3 до 6 (7) років. Показник охоплення саме закладами освіти становить 97 %, цей показник один із найкращих в Україні. Підготовкою до навчання в школі діти п’ятирічного віку охоплені стовідсотково різними формами дошкільної освіти.
Відповідно до моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів за 2020 рік Черкаська область посідає ІІ місце за показниками чисельності дітей у закладах дошкільної освіти з розрахунку на 100 місцях (94 особи), за 3 квартал 2021 року цей показниками становить 85 осіб, що свідчить про
зменшення наповнюваності груп.


З метою зменшення наповнюваності груп у закладах дошкільної освіти області у 2021 році видано ліцензію на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти двом приватним закладам дошкільної освіти у м. Черкаси на 70 осіб.

В усіх закладах дошкільної освіти створено сучасне, динамічне розвивальне середовище дитячого простору. В закладах обладнано музичні та спортивні зали, зони психологічної релаксації, міні–планетарії, музеї народознавства, театральні студії, кімнати зображувальної діяльності.

Задля поглиблення міжнародного співробітництва з питань дошкільної освіти налагоджено співпрацю з міжнародним фондом „LEGO Foundation“ в рамках програми „Сприяння освіті“ в Україні.

Педагогічні колективи десяти ЗДО області стали учасниками проєкту „Сприяння освіті“ в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Founddation. Вихователі закладів були учасниками тренінгів по роботі з LEGO – конструкторами, які
проводило ТОВ „ЛЕГО Україна“.

Анонси