Дошкільна освіта (2019-2020)

У 633 закладах дошкільної освіти (у т.ч. 206 навчально-виховних комплексів) здобувають дошкільну освіту 38 907 дітей. Усіма формами дошкільної освіти охоплено 99 % дітей віком від 3 до 6 (7) років, ЗДО – 97 %. Діти п’ятирічного віку охоплені дошкільною освітою стовідсотково.
У системі дошкільної освіти Черкащини протягом 2019 року для забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти розширено мережу закладів дошкільної освіти (далі – ЗДО), що формувалася відповідно до освітніх запитів населення, створено умови для здобуття громадянами дошкільної освіти.

У 2019 році створено три приватні заклади на 120 місць (два у м. Черкасах – ПРИВАТНИЙ ЗАКЛАД „ХРИСТИЯНСЬКА АДВЕНТИСТСЬКА ГІМНАЗІЯ „ОАЗИС НАДІЇ“ та заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «ОР АВНЕР“) та один м. Умані – приватний заклад дошкільної освіти, товариство з обмеженою відповідальністю „ЦЕНТР РОЗВИТКУ ДИТИНИ ПЕРШИЙ КЛАС“ та відкрито 3 додаткові групи у функціонуючих закладах освіти на 62 місця („Смілянський навчально-виховний комплекс „Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 13“ – 1 група на 22 місця, Лебединський НВК „ЗДО-ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2“ Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади – 1 група на 20 місць та Лебединський НВК „ЗДО-ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3“ Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади – 1 група на 20 місць).

Для забезпечення права на якісну освіту дітей з особливими освітніми потребами в області функціонує 1 ЗДО санаторного типу для дітей з латентною туберкульозною інфекцією, 9 закладів компенсуючого та 39 – комбінованого типу. У закладах виховуються, проходять реабілітацію та корекцію фізичного розвитку 2 388 дітей. На базі ЗДО компенсуючого типу працюють консультативні пункти для батьків, які виховують дітей з порушеннями мовлення, фізичного та інтелектуального порушення, зору. При функціонуючих ЗДО створено 49 інклюзивних груп, в яких навчається та виховується 87 дітей.

У всіх містах та районах області здійснені заходи щодо покращення матеріально-технічної бази ЗДО: проведені косметичні та капітальні ремонти, оновлено твердий і м’який інвентар, придбані сучасні дитячі меблі, модулі, оргтехніку.

 

Основним завданням ЗДО є забезпечення права дитини на здобуття дошкільної освіти, створення сприятливих умови для виховання, навчання, збереження і зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку формувати здоровий спосіб життя (фізичний, психічний, духовний, соціальний),  розвивати творчі здібності та інтереси дітей.