У 563 закладах дошкільної освіти різних типів та форм власності здобувають освіту 27948 дітей дошкільного віку, в тому числі: у 384 функціонуючих закладах дошкільної освіти – 24759 осіб, у 179 дошкільних підрозділах закладів загальної середньої освіти 3189 осіб.
У консультаційних групах при закладах дошкільної освіти перебуває 62 дітей та 188 охоплено соціально-педагогічним патронатом.
Різними формами дошкільної освіти охоплено 98 % дітей віком від 3 до 6 (7) років. Показник охоплення саме закладами освіти становить 92 %. Діти п’ятирічного віку стовідсотково охоплені різними формами дошкільної освіти для підготовки до навчання в школі.
Показник чисельності дітей у закладах дошкільної освіти з розрахунку на 100 місць становить 71 особа, у тому числі у містах – 82, селах – 53.
З метою забезпечення цілісного входження дитини з особливими потребами (далі – ООП) в загальноосвітній простір, що відповідатиме її потребам і можливостям, в сучасному ЗДО передбачена така форма організації освіти, як інклюзивна. Інклюзивна освіта означає створення умов для отримання, засвоєння і використання знань, умінь і навичок дітьми з ООП в різних видах діяльності разом з усіма однолітками групи. На сьогодні в області у 97 закладах дошкільної освіти функціонує 195 інклюзивних груп для 392 вихованців. У 2023-2024 навчальному році для 84 дітей з особливими освітніми потребами додатково відкрито 43 інклюзивні групи.
В усіх ЗДО створено сучасне, динамічне розвивальне середовище дитячого простору.
У закладах обладнано музичні та спортивні зали, зони психологічної релаксації, міні–планетарії, музеї народознавства, театральні студії, кімнати зображувальної діяльності.
Задля поглиблення міжнародного співробітництва з питань дошкільної освіти налагоджено співпрацю з міжнародним фондом „LEGO Foundation“ в рамках програми „Сприяння освіті“ в Україні.
Педагогічні колективи десяти ЗДО області є учасниками проєкту „Сприяння освіті“ в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Founddation. Вихователі закладів приймають участь у тренінгах по роботі з LEGO – конструкторами, які проводить ТОВ „ЛЕГО Україна“.
Завдяки співпраці з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні 380 закладів дошкільної освіти отримали 828 боксів ,,НУМО відкривай та розвивай“. У рамках реалізації ініціативи ,,Спільно до навчання” 50 боксів з розвивально-дидактичними матеріалами, 356 наборів раннього розвитку.
Від благодійної організації ,,United Help Ukraine“ (США) 40 закладам передані комплекти різноманітних засобів навчання (STEM-конструктори, конструктори LEGO, набори кольорових олівців, засоби для психологічного розвантаження (набір сенсорних кульок, еластичні сенсорні іграшки, дитячий ігровий намет та ін.), ігри на розвиток координації рухів, пізнавальних здібностей, дрібної моторики (пазли, сортери тощо) для оснащення розвивально-ігрового освітнього простору.