Державна підтримка енергоефективності

Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України з жовтня 2014 року запроваджено програму державної підтримки населення до переходу на альтернативне опалення, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 № 1056 «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження».
Програма спрямована на стимулювання населення, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (далі – ОСББ)  та житлово-будівельні кооперативи (далі – ЖБК) до впровадження енергоефективних заходів із залученням провідних державних банків: «Державний ощадний банк України», «Державний експортно-імпортний банк України», публічним акціонерним товариством акціонерний банк «Укргазбанк» і публічним акціонерним товариством комерційний банк «Приватбанк»
Механізм забезпечує відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів у багатоквартирних та одноквартирних будинках за такими напрямками, у таких розмірах:
20%суми кредиту (але не більше 12 тис грн) – механізм заміни газових котлів для населення;
35%суми кредиту (але не більше 12 тис грн для субсидіантів та не більше 14 тис грн для всіх інших) – для фізичних осіб для впровадження енергоефективних заходів.
40%суми кредиту (але не більше 14 тис грн в розрахунку на одну квартиру) – для ОСББ та ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.
Якщо в складі ОСББ є отримувачі субсидій, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів, за такою формулою (але не більш як 14000 гривень в розрахунку на одну квартиру багатоквартирного будинку за одним кредитним договором):
P = 40% х (Nз – Nс)/Nз + 70% х Nс/Nз,

де Р – розмір відшкодування, відсотків;
Nз – загальна кількість квартир багатоквартирного будинку;
Nс – кількість квартир багатоквартирного будинку, в яких зареєстровані (фактично проживають) фізичні особи, яким в установленому законодавством порядку призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Якщо в складі ОСББ є отримувачі субсидій, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів.

Більш детальну інформацію можливо дізнатись за посиланням:  http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya

Держенергоефективності запровадило інтерактивну карту місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів

http://saee.gov.ua/uk/programs/map

 

03

Сергій Савчук: Цієї осені вдвічі зросла популярність Урядової програми з енергоефективності серед ОСББ

 

Увага! У Держенергоефективності створено Call-центр 

У Держенергоефективності створено Call-центр для надання населенню, ОСББ та ЖБК роз’яснення щодо отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів.

Фахівці Call-центру надаватимуть консультації про порядок отримання компенсації за кредитами, взятими на придбання твердопаливних або електричних котлів, енергоефективних матеріалів та обладнання.

Call-центр працює щоденно з 09:00 до 17:30 (крім вихідних та святкових днів), перерва – з 13:00 до 13:30. Отримати консультації можна за тел.: (044) 296-71-60, 559-24-95, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua, energoefect2@saee.gov.ua, energoefect3@saee.gov.ua

Нормативно-правова база

Постанова Кабінету Міністрів України від 01.03.2010 № 243 «Про затвердження Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки»

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/243-2010-п

Постанова Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 № 1056 «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження».

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1056-2011-п/paran3#n3

Постанова Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 № 231 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 р. № 243 і від 17 жовтня2011 р. № 1056»

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/231-2015-п/page
Безымянный

Пропозиції від АТ ,,Ощадбанк“

Пропозиції від АТ ,,Укрексімбанк“

Пропозиції від АБ ,,Укргазбанк“

Калькулятор

Інструкція до калькулятора

Державна підтримка енергоефективності: фокус на житлові будівлі

Як отримати компенсацію тіла кредиту на придбання твердопаливного або електричного котла

Калькулятор для розрахунку вартості та економіі від модернізації багатоквартирного будинку із залученням кредиту ОСББ

Необхідність впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності в житловому секторі та механізм їх державної підтримки

Анонси