«Вакцина покликана захистити від ризику зараження COVID-19», – Лариса Кошова про імунізацію освітян та маломобільних громадян
Третій етап вакцинації проти коронавірусу розпочали в області. Щеплення CoronaVac нині отримують вчителі, які працюватимуть на зовнішньому незалежному оцінюванні, маломобільні громадяни та їхні опікуни. Сьогодні імунізують першу сотню педагогів Черкас з двох сотень тих, хто братимуть участь у ЗНО.
Перший з освітян, хто вакцинувався, – начальник управління освіти Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Євген Степко. Твердить, таке рішення мало дві причини: суб’єктивну та об’єктивну.
– Це мій свідомий вибір, зумовлений двома факторами. По-перше, хотілося особистого захисту від коронавірусу. Я ним перехворів у легкій формі, але якщо буде пролонгований захист, це дозволить мені себе вільніше почувати. По-друге, – важливо показати вчительській спільноті, яка пріоритетно формує свій світогляд на основі наукових відкриттів, досягнень, практичні дії з реалізації своїх переконань. Вчителі знають, як впливають вакцини на організм, як формується імунітет. Особливо викладачі природничих наук, до яких належу і я. Водночас 200 вчителів Черкас, які братимуть участь у ЗНО, будуть у більш ризикованій ситуації, ніж були до цього, адже комунікуватимуть з ще більшою кількістю людей. Вакцинація ж, на мою думку, зменшить ризик зараження серед освітян, – зазначив він.
Загалом в області планують вакцинувати 1,5 тисячі осіб. Нині списки уточнюють. Кожен, хто отримає першу дозу вакцини, буде вакцинований другою через 28 днів.
– Черкащина – перша область, яка 24 лютого отримала першу поставку вакцини проти коронавірусу, – нагадала заступниця очільника області Лариса Кошова. – Йдеться про 16 200 доз. Їх повністю використали минулого тижня. Зараз запустили в роботу CoronaVac. Коронавірус – це інфекційна хвороба, яка є контагіозною і має широке поширення, перебіг хвороби у тих, хто на стаціонарі – тяжкий. Зокрема у осіб похилого віку, тих, хто має тяжкі супутні хвороби. Хочу звернутися до опікунів та дітей маломобільних громадян, щоб вони вакцинували своїх батьків. Адже ми, постійно контактуючи з іншими людьми, можемо легко перенести захворювання, але для громадян, які мають такі складні захворювання, коронавірус може стати вироком. Може спостерігатися й постковідний синдром, для якого характерні слабкість, утруднене дихання, розлади нервової системи. Тож закликаю робити щеплення, аби захистити своїх близьких.
-
12:07Що таке національний роумінг та як його налаштувати
Національний роумінг в Україні працює з перших місяців повномасштабної війни, допомагаючи залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах. Завдяки цьому українці можуть під’єднатися до мережі…
12:07 -
11:15«Ми всі за одне»: стартувала національна кампанія про суперсилу українців
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки разом з Міністерством культури та стратегічних комунікацій запускають національну кампанію «Ми всі за одне». Вона покликана нагадати українцям про…
11:15 -
11:09Оператори протимінної діяльності зможуть подавати заявку до органів сертифікації через Дію
В Україні спрощують процес сертифікації операторів, які займаються чи планують займатися гуманітарним розмінуванням. Про це інформують у міністерстві цифрової трансформації. Скоро подати заяву про проведення…
11:09 -
10:28Норвегія та Німеччина надають €2 млн грантів на підтримку енергостійкості мікро та малого бізнесу України
У грудні стартує грантова програма «Підтримка енергостійкості мікро та малих підприємств України», що фінансується урядом Норвегії через Норвезьку агенцією з розвитку співробітництва (NORAD) та урядом…
10:28 -
09:151400 приватних домогосподарств області стали енергонезалежними
Курс на енергостійкість. Уже 1400 приватних домогосподарств подбали про власну енергетичну незалежність. Вони встановили гібридні сонячні електростанції. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. І…
09:15 -
08:54Загальні бойові втрати противника станом на 28 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 28.11.24 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 736630 (+1220) осіб, танків ‒ 9450 (+1) од, бойових броньованих машин‒…
08:54 -
08:49Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Щойно говорив із Марком Рютте, Генеральним секретарем НАТО. Вчора відбулась зустріч нашої Ради Україна – НАТО через застосування Росією нової…
08:49 -
17:14“Результат залежить від кожного”, – Ігор Табурець на обласному Конгресі місцевих і регіональних влад
Пріоритетні завдання для Черкащини відпрацювали на обласному засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України. У ньому взяли участь, зокрема, лідери районів і громад,…
17:14 -
16:14«Країна волонтерів»: Укрпошта презентує благодійну марку до Міжнародного дня волонтера
До Міжнародного дня волонтера, що традиційно відзначається на початку грудня, Укрпошта анонсує випуск благодійної поштової марки «Країна волонтерів». Про це інформують у головній пошті країни.…
16:14 -
15:17«Муніципальна няня»: догляд за програмою отримують 2300 дітей
В Україні зростає кількість батьків, які користуються соціальною послугою «Муніципальна няня». Станом на 1 листопада 2024 року послугою скористалися 1877 родин, догляд няні отримують 2300…
15:17 -
15:15Понад 17 тисяч робочих місць створено завдяки державній грантовій програмі
В Україні вже два роки діє грантова програма, що підтримує підприємства переробної промисловості. Завдяки їй створено понад 17 тисяч нових робочих місць. Про це повідомляють…
15:15 -
14:55Національний роумінг: що це та як його налаштувати?
Національний роумінг в Україні працює з перших місяців повномасштабної війни, допомагаючи залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах. Завдяки цьому проєкту українці можуть під’єднатися до…
14:55