В області 30% дорослого населення вакцинували проти COVID

Майже 232 тисячі областян вже завершили вакцинацію проти COVID -19. Це 30% від усього дорослого населення Черкащини. Про це на  брифінгу в ОДА повідомила заступниця начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Бондар.

В Україні рівень вакцинації дорослого населення нині 16%. Хоч Черкащина і має  показники вище середнього, але і вони не достатні, аби вплинути на темпи та масовість поширення хвороби в регіоні.

– Держава зробила все можливе, аби кожен мав доступ до вакцин, – зазначила Тетяна Бондар. – У нас в області доступні всі три препарати: CoronaVac, AstraZeneca та Pfizer. Натепер у нас в залишку 209 тисяч доз. Тож запрошую всіх вакцинуватися, аби розірвати ланцюг передавання хвороби і щоб уникнути повного закриття всіх закладів у разі переходу області до червоної карантинної зони.

Просто та доступно можна щепитися у 32 центрах вакцинації, 100 пунктах щеплень при амбулаторіях чи поліклініках. Діють 25 мобільних бригад, які виїжджають до організованих колективів і маломобільних груп населення. Також бригади вакцинують і у відділеннях Укрпошти.

– Закликаю кожного, хто ще не вакцинувався, отримати безоплатне щеплення, – наголосила посадовиця. – Ми забезпечили вільний доступ до вакцин. Адже кожен несе особисту відповідальність за ситуацію, яка нині складається в області.