У Черкаській ОДА напрацьовують пропозиції щодо посилення карантинних заходів у зв’язку з «помаранчевою» зоною

Із 12 жовтня Черкащина перейшла в «помаранчеву» зону епідеміологічної небезпеки. У зв’язку з цим, заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова провела нараду щодо контролю за дотриманням санітарно-епідеміологічних норм у громадських закладах і транспорті на території області.

Спільно із представниками ГУ Національної поліції, ГУ Держпродспоживслужби, Управління Укртрансбезпеки, ГУ ДСНС у Черкаській області, Управління цивільного захисту Черкаської ОДА та Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України обговорили вимоги Постанови №1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19.

Зокрема, напрацьовували механізми здійснення контролю за дотриманням вимог карантинних заходів у місцях масового скупчення людей, а також нові карантинні обмеження в області, що матимуть рекомендаційний характер.

Надалі пропозиції розглянуть на засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС.

Нагадаємо, із 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів в областях із «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

•       COVID-сертифікату;
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Ідеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний і залізничний транспорт міжобласного сполучення. Ці правила поки не будуть застосовуватись до міських і внутрішньообласних перевезень.