Щодня викликів більшає вдвічі, – Ігор Фесун про навантаження «швидких» через COVID-19 в області

Новий штам коронавірусної хвороби «Омікрон» швидко розповсюджується областю. За останній тиждень щодня подвоюється кількість викликів «швидкої» через COVID-19 та підозри. Про це розповів директор Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун на брифінгу в Черкаській ОДА.

З першого лютого в області працює 30 бригад швидкої медичної допомоги, які виїжджають на виклики через COVID-19 та підозри на нього. Почастішали виклики до дітей, хворих на коронавірус.

«Раніше не було такої кількості інфікувань дітей. Збільшилась кількість хворих немовлят, зокрема до року. Госпіталізують навіть місячних дітей», – говорить Ігор Фесун.

Директор обласного центру екстреної медичної допомоги зауважив, що через масову паніку у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції, збільшилася кількість неекстрених викликів.

«Люди панікують, звертаються не до сімейної медицини, а відразу на «швидку». Сьогодні о 9 годині ранку по всій області зі 102 бригад вільні були тільки 2. Основна причина викликів – не екстрені. Ми розуміємо стан людей, ситуацію, тому намагаємося максимально допомогти. Але прошу не панікувати й контактувати, насамперед, зі своїми сімейними лікарями, лікуватися за їхніми рекомендаціями», – сказав Ігор Фесун.