«Щодня в області COVID-19 діагностують у майже пів тисячі людей», – Лариса Кошова

Коронавірусна хвороба на Черкащині з кожним днем нарощує темпи. Про це на брифінгу розповіла заступниця голови ОДА Лариса Кошова.

Лише за вчора COVID-19 лабораторно підтвердили в 532 людей.

Медичну допомогу хворим на COVID-19 надають у восьми закладах. З початку цього тижня розпочали лікувати пацієнтів із коронавірусом у Черкаській та Уманській районних лікарнях. Загалом в області розгорнуто понад 1700 ліжок. Наразі їхня завантаженість становить 36%.

«Основним способом захисту від цієї хвороби є вакцинація. У нашій області наявні всі види вакцин, які є на території України. Pfizer, AstraZeneca та CoronaVac є в достатній кількості», сказала Лариса Кошова.

Також заступниця голови зауважила, що протипоказів вакцинації від COVID-19 немає, крім одного – алергічної реакції на перше введення вакцини. Також тимчасовим протипоказом є гостре захворювання – ГРВІ, підвищення температури до понад 38 градусів. Людина після одужання від гострої респіраторної інфекції або іншого гострого стану через 10-14 днів може вакцинуватися.

В області вже завершили курс вакцинації від COVID-19 понад 216 тисяч людей.

Нагадаємо, на Черкащині працюють 100 пунктів щеплень і 32 центри вакцинації, а також 25 мобільних бригад. Зокрема, у відділеннях Укрпошти.