Олександр Скічко про те, чому поки не переходимо на правила життя червоної зони та подальші дії

Голова ОДА Олександр Скічко пояснив, чому Черкаська область поки що не переходить на правила життя червоної зони. Про це, зокрема, йшлося і на засіданні регіональної комісії  ТЕБ та НС.

За його словами, основні показники, які визначають перехід до червоної зони, – завантаженість ліжкомісць (вона в нас близько 38% по області). І забезпеченість ліжок киснем. У нас він – 96 %.

“Це один із найвищих показників в Україні. У Черкасах, Смілі та Умані показник захворювання на ковід зараз перевищений. Тому хочу попросити всіх черкащан, а особливо мешканців цих міст, бути свідомими і дотримуватися карантинних заходів. Наближаються вихідні. Робота всіх ресторанів і нічних закладів має не порушувати карантинні вимоги. Приватні перевізники повинні працювати за тими ж правилами, що й громадський транспорт – перевозити не більше 50% пасажирів від кількості місць для сидіння. За цим стежитимуть керівники ОТГ, мери, патрульна й національна поліція. Протиепідемічні міри в цих сферах точно дадуть позитивний результат і в комплексі ми зможемо втримати епідемічну ситуацію в області та не потрапити до червоної зони. Наше завдання на найближчий час – ще більше наростити кількість ПЛР-тестувань. Вірус посилюється – ми маємо бути до цього готові! Уже сьогодні МОЗ інформує, що в Україні вже третій день поспіль — абсолютний рекорд смертності від коронавірусу за добу. Тому бережімо себе і не забуваймо про безпеку тих, із ким щодня контактуємо! – зауважив у відео на Telegram- каналі керманич області.

Нагадаємо, сьогодні відбулось позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, за результатами якого рекомендували не вводити Черкаську область в червону зону.  Остання встановлена на території Миколаївської області.