Обласна лікарня поповнилася обладнанням для діагностики та лікування легеневих захворювань

Майже на мільйон гривень гуманітарної допомоги передали благодійники обласній лікарні. Це – надсучасне обладнання для діагностики захворювань гортані та верхніх дихальних шляхів, а також засоби індивідуального захисту.

Відеофіброларингоскоп фірми «Карл Шторц» – необхідне поповнення для обласної лікарні. Він дає можливість діагностувати та лікувати хворого засобами відео- та фотофіксації завдяки якісному зображенню.

– Точність діагностування дозволить скоротити термін лікування та підвищити його ефективність,– каже головний лікар обласної лікарні Олександр Дудник. – У разі складних випадків, фахівці зможуть колегіально ухвалювати рішення, ознайомившись з фото- та відеоматеріалами обстеження пацієнта. Таке ж обладнання особливо необхідне при наданні допомоги хворим на COVID-19. Тож його активно зараз застосовуватимемо.

Вартує таке медичне поповнення близько 600 тисяч гривень. Його наявністю можуть похвалитися не так багато обласних лікарень. Крім того, благодійна організація “Благодійний фонд «МХП-Громаді» в рамках спільного проекту бізнесу, влади та громадськості “Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19” передав лікарні й засобів індивідуального захисту на 300 тисяч гривень. Це – маски, рукавички, комбінезони.

Загалом, завдяки підтримці соціально відповідального бізнесу, зокрема «МХП», Черкаська обласна отримала обладнання на понад 5 млн грн: ШВЛ, кисневі концентратори, монітори пацієнта. Це обладнання зараз допомагає у лікуванні хворих на коронавірус. Також лікарня продовжує отримувати ЗІЗи для медичного персоналу.

– Підтримка бізнесом медичної галузі у цей період – неоціненна, – зауважує начальниця обласного управління охорони здоров’я Лариса Кошова. – Пандемія коронавірусу мобілізували та об’єднала нас усіх. Завдяки благодійникам та «Спільнодії Черкащини», наші лікарні вже пів року отримують обладнання, засоби індивідуального захисту для медичних працівників. Відеофіброларингоскоп – ще один крок до покращення якості надання медичних послуг на Черкащині. Якість діагностики, призначення ефективного лікування, скорочення перебування на стаціонарі – все те. Що визначає високий рівень медичного обслуговування.