На Уманщині вакцинувалися від коронавірусу 1550 осіб

Місяць тому в Уманському районі розпочалася кампанія з вакцинації від COVID-19. На сьогодні щепилися вже 1550 осіб. Про це повідомив директор Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Паланської сільської ради Олександр Новаківський.

Зокрема, 1200 щеплень зробила мобільна бригада Центру, 220 – у пункті щеплення в Дмитрушках, 130 –  у пункті щеплення в Родниківці.

За словами Олександра Новаківського, в першу чергу щеплювали медиків, які працюють у ковідних відділеннях, потім інших медичних працівників, працівників соціальної сфери, людей із зони ризику (старших 65 років), а також залишковими дозами – працівників освіти, державних установ, поліції.

Інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield/AstraZeneca МОЗ збільшив до 12 тижнів. Відповідно, щеплення другою дозою вакцини проти COVID-19 повинно розпочатись не раніше ніж в середині травня для осіб, які були щеплені першими.

При цьому людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших виробничих майданчиках. Такі рекомендації Міністерству охорони здоров’я України надала Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).

Також за березень 2021 року Центром первинної медико-санітарної допомоги зроблено 1318 швидких тестів, з них 383 виявилися позитивними. ПЛР за березень зроблено 178, з них позитивних – 108.

Наразі в Уманському районі діє помаранчевий рівень епідемічної небезпеки. Тож закликаємо ретельно дотримуватися санітарно-гігієнічних правил: правильно носити маски, часто мити руки, уникати скупчень людей.

За інформацією Уманської РДА

Стрічка новин