«Фіксуємо тенденцію до збільшення одужавших», – Людмила Кравченко про поширення COVID-19 на Черкащині

З початку року в області спостерігається тенденція до збільшення кількості одужуючих та зменшення випадків нових заражень. Упродовж останньої доби одужали 183 особи, а захворіли – 140. На цьому у ході брифінгу в ОДА наголосила керівниця обласного лабцентру Людмила Кравченко.

Втім, відзначила вона, нехтувати заходами безпеки не варто. Оскільки приклад підвищення рівня захворюваності на Івано-Франківщині свідчить, що поки пандемія не відступає. За прогнозами науковців, вона протримається ще близько двох років.

– З початку року в області протестували методом ПЛР 23 308 осіб, у 8 230 випадках виявили коронавірус, – каже Людмила Кравченко. – Найбільше випадків у Черкасах, Умані, Смілі, Каневі, Смілянському, Черкаському, Звенигородському районах. За останню добу провели 400 ПЛР-тестувань, з яких 140 – позитивні. Додам, що також уже зареєстрували 38 випадків повторного інфікування.

Найбільше підтверджених випадків COVID-19 у віковій групі 40-59 років, смертей від хвороби – 60-79 років. Найменша захворюваність серед дітей до 17 років.

Від ускладнень коронавірусної інфекції померли 605 осіб. 9 – за останню добу. Серед медичних працівників – 18 осіб.

– Хоч зараз і фіксуємо тенденцію до зменшення захворюваності, втім забувати про карантинні обмеження не слід, – підсумувала Людмила Кравченко. – Носимо маски в громадських місцях, дотримуємося соціальної дистанції, обробляємо руки санітайзерами. Бережімо себе!