Дотримуймось карантинних заходів! – Людмила Кравченко на брифінгу щодо епідситуації в області

Із початку пандемії вірусологічною лабораторією протестували методом ПЛР 219 922 жителі області, методом ІФА – 26400 черкащан. Про це повідомила сьогодні в ОДА головна санітарна лікарка області Людмила Кравченко.

Середня кількість тестувань цими методами – 45,7 % тестувань на 100 тис. населення впродовж останнього тижня.

– У цілому діагноз коронавірусної інфекції COVID-19 лабораторно підтвердили в 47 004 осіб, поміж яких майже 3,5 тисячі – працівники медустанов, – зазначила Людмила Миколаївна. – За останню добу протестували 537 жителів регіону, у 122 виявили РНК вірусу SARS-CoV-2. Найвищі ж рівні захворювання реєструють в Умані, Лисянському районі, Уманському, Чигиринському, Смілянському. Водночас зауважу, що порівняно з минулим тижнем показник захворюваності на COVID-19 зменшився із 136,8 до 128,7 на 100 тисяч населення. Так, зменшення показника захворюваності фіксують на 18 адмінтериторіях Черкащини, а збільшення – на 8.

Людмила Кравченко зауважила, як інформують в Управлінні освіти і науки ОДА, нині в закладах загальної середньої освіти на самоізоляції перебуває 29 класів, хворіє 21 учень, 22 вчителі й працівники шкіл, направили на самоізоляцію 761 учня та 53 викладачі й працівники.

– Не зважаючи на те, що рівень захворюваності, порівняно з початком епідемії, зменшився, це не означає, що ми не повинні дотримуватись вимог карантинних правил. Дотримання всіх протиепідемічних заходів є основою профілактики захворювання. Дотримуймось соціальної дистанції, носімо маски, використовуймо дезінфекційні засоби. Бережімо один одного, – наголосила керівниця обласного лабцентру МОЗУ.