Допомогу мають отримати ті, хто її потребує найбільше, – Лариса Кошова

В ОДА планують відновити співпрацю з волонтерами з підтримки літнім людям у разі запровадження в Україні жорсткого карантину. Нині спільно оновлюють списки самотніх та малозабезпечених осіб, які потребують допомоги найбільше. Як якісно спрацювати у цьому напрямку говорили сьогодні на зустрічі із заступницею очільника області Ларисою Кошовою волонтери та представники обласної влади.

Розпочали таку спільну роботу з надання соціальної та матеріальної допомоги на Черкащині весною, коли, через пандемію коронавірусної інфекції, в державі запровадили жорсткі карантинні заходи. Поновити її збираються в разі запровадження нокдауну вдруге.

– Зараз спільно актуалізуємо списки тих осіб, які потребуватимуть допомоги насамперед, – пояснює Лариса Кошова. – Весною, коли починали цю роботу, ми намагалися охопити якомога більше людей. Інколи траплялося так, що концентрували свою увагу на людях, які мали яку не яку підтримку близьких, натомість недопрацьовуючи з тими, хто не міг отримати допомогу деінде. Тож зараз, діючи на випередження та враховуючи попередній досвід, оновлюємо та актуалізуємо списки тих осіб, які потребують волонтерської допомоги насамперед.

Загалом у цьому напрямку зусилля об’єднують декілька структурних підрозділів ОДА, Черкаський обласний контактний центр та центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, волонтерська ініціатива «Нема самотніх» та ін. Подальші кроки обговорять на нараді наступного тижня за участі усіх залучених сторін.

Нагадаємо, в області діє «гаряча» лінія: 0 800 50 88 76. За цим номером громадяни можуть одержати роз’яснення й допомогу з різних питань щодо ситуації з поширенням коронавірусу.