«Балансуємо на межі» – Олександр Скічко про епідситуацію в області

Черкащина ще лишається в «помаранчевій» карантинній зоні. Втім негативна динаміка до збільшення захворюваності на COVID-19 зберігається. Про епідситуацію в області розповів очільник ОДА Олександр Скічко.

– Намагаємося балансувати на межі, втім негативна тенденція зберігається, – відзначив він. – З кожним днем наповненість ліжок зростає. Втім зараз бачимо, що людей, які свідомо йдуть до центрів вакцинації, більшає. Вдячний кожному за цей відповідальний вибір у протидії поширенню коронавірусу.

Посадовець додав, що за потреби в області додатково розгортатимуть ковідні ліжка. Але потужності системи охорони здоров’я обмежені кількістю саме медиків.

– Ми можемо перепрофілювати всі лікарні під ковідні, але в такому випадку будуть страждати інші хворі, ми ж шукатимемо розумний баланс, – наголосив Олександр Скічко. – Ще раз закликаю кожного зробити свідомий вибір на користь вакцинації. Натепер це єдиний спосіб запобігти тяжкому перебігу хвороби. За підрахунками, в нас в області у вересні-жовтні серед  госпіталізованих ковідних хворих – 98% невакциновані.

Нагадаємо, у вересні завантаженість ковідних ліжок у лікарнях області становила 7%, натепер – уже понад 52%.

Стрічка новин