Черкаським громадам допомагатимуть об’єднуватися та бути спроможними

 Такі завдання у нового проекту «ПУЛЬС», який реалізують завдяки USAID. Він продовжуватиме роботу, розпочату торік Офісом реформ. Мета – створити сприятливі умови для впровадження децентралізаційної реформи, зміцнити місцеве самоврядування, поглибити демократичні процеси розвитку територіальних громад.

 Для цього в кожному регіоні працюватимуть консультанти з правових та бюджетних питань. Нещодавно у Києві провели семінар, де презентували проекти, в рамках яких працюватимуть експерти: «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС, та «Прозорий, підзвітний, ефективний бюджетний процес на місцевому рівні в Україні (ПБП)». Обидва реалізовує Асоціація міст України.

Виконавчий директор АМУ Мирослав Пітцик наголосив, що сам родом із села, тож добре знає, як важколюдям там наважитися на об’єднання.

– В Україні нез’явилося менеджерів управління містами, тобто тих, хто вміє заробляти кошти тими ресурсами, якими володіє, – сказав він. – Наразі ми маємо допомогти створити спроможні громади. Децентралізація–це новий підхід до управління громадами, вона розпочата і шляху назад вже не буде, потрібно це розуміти.

Прикметно, що на розвиток об’єднаних територіальних громад у бюджеті країни уже передбачили майже 1 млрд. грн.

– Ми працюємо усього два тижні, але отримуємо чимало звернень від представників громад, надаємо консультації телефоном, – зазначає регіональний консультант з організаційно-правових питань у Черкаській області Олена Кулик. – Якщо раніше реформа не викликала у людей інтересу, то сьогодні питання децентралізації і об’єднання територіальних громад обговорються у різних аудиторіях. Проте, органам місцевого самоврядування не вистачає фахових обгрунтувань для вирішення питань децентралізації в різних галузях господарювання. Сподіваємося, що новий проект допоможе ці прогалини заповнити й пришвидшити процес децентралізаці їв області. Ми маємо лише три об’єднаних громади , хоча в деяких регіонах таких громад вже  більше двадцяти.

З питань просування децентралізації можна звертатися до регіональних консультантів Офісу реформ за адресою:

м. Черкаси, бульв. Шевченка, 185, каб. 147:

– консультант із бюджетних питань Олексій Педаш, тел. 066 7787302;

– консультант із організаційно-правових питань Олена Кулик, тел.0673538477;

– консультант із взаємодії зі ЗМІ Ірина Гришко, тел. 067 7419829.

Анонси