Черкаський район

Загальні відомості про район

Черкаський район розташований у східній частині Черкаської області. Він простягнувся смугою уздовж  правого берега Дніпра на 76 км і шириною до 25 км, займаючи площу трохи більше, ніж 1,6 тисяч квадратних кілометрів.
Територія району знаходиться на Придніпровській височині. Поверхня низинна, подекуди покрита лісами, поступово уступами знижується до Дніпра.На північному заході району високий і вузький Мошногірський кряж. З східного боку від нього у південно-західній частині району знаходиться Ірдинсько-Тясминська низина з величезним Ірдинським болотом, у якому значне місце займає торф’яне Ірдинське родовище, площа якого 4792 га з середньою товщиною торф’яного шару 2,75 м. Річки Дніпро і його притоки Рось, Вільшанка і частково Тясмин – обрамовують територію району. Район безпосередньо межує з Канівським, Корсунь-Шевченківським, Городищенським, Смілянським, Кам’янським, Чигиринським районами, по Дніпру– з Золотоніським та Чорнобаївським районами. Особливості рельєфу, кліматичних умов і грунтів визначають рослинний і тваринний світ місцевості. Район лежить у південній лісостеповій зоні. Ліси займають 62,6 тис. га. Цією особливістю Черкаський район вирізняється серед інших районів області.Найбільший лісовий масив– Черкаський бір, що розкинувся на правому березі Дніпра біля Черкас.
Населення станом на 01.11.2017 – 75,2тисяч осіб, у тому числі сільського –74,4тисячосіб, міського – 0,8тисячосіб. Національний склад населення району одноманітний: 96,4 % українці, 2,9 % – росіяни, 0,2% – білоруси, 0,5% – інші нації.
Густота населення – 47 чоловік на 1 квадратний кілометр.
На території району розташовані 39 населених пунктів, з них35– сіл, 3 – селищ, 1– селище міського типу: Ірдинь.
Місцеву владу району, крім районної державної адміністрації та районної ради, представляють 21 сільська рада та 2 об’єднані територіальні громади: Білозірська сільська територіальна громада, яка включає с. Білозір’я, смт Ірдинь; Степанківська сільська територіальна громада, яка включає с. Степанки, с.Бузуків, с.Хацьки.
Найбільшими селами району є Червона Слобода, Білозір’я, Руська Поляна, Мошни.
Територію району вздовж і впоперек перетинають автошляхи, які єднають обласний центр з містами і районами Черкащини, зокрема, Смілою, Золотоношею, Каневом, Чигирином. Довжина автомобільних доріг загального користування–361,8 км,з них дороги державного значення– 180 км, місцевого значення– 181,8 км (обласних – 160 км, районних – 21,8 км). Пролягає тут також відрізок залізниці зі станціями «Черкаси» та «Білозір’я».

 

Місцезнаходження райдержадміністрації

вул. В’ячеслава Чорновола, 157
м. Черкаси
Україна, 18003
тел. (0472) 64-33-33
E-mail:cherkaskaRDA@ukr.net

Більш детальну інформацію про район Ви можете дізнатися на веб-сайті Черкаської райдержадміністрації перейшовши за посиланням
cherkassyrda.gov.ua

Анонси