Гранти для переробних підприємств: стартувала друга хвиля прийому заявок
За перші два тижні приймання заявок на розвиток виробництв переробної промисловості подано 115 заявок на загальну суму 600 млн грн. Серед них виробники харчової продукції, літальних апаратів, картону, одягу та взуття, будівельних матеріалів та сумішей, машинобудівники, а також ті, хто тільки планує створити переробне підприємство.
– Грантова програма підтримки переробних підприємств і на четвертий рік реалізації демонструє стабільно високий попит. Бізнес націлений на відновлення та розвиток, і держава створює для цього необхідні умови. Протягом першої двотижневої хвилі цього року ми отримали 115 заявок на загальну суму 600 млн грн. Водночас за умовами програми підприємства мають забезпечити ще 500 млн грн власних внесків. Якщо всі заявки відповідатимуть вимогам програми, загальний обсяг інвестицій у розвиток переробної промисловості тільки за цей період може перевищити 1,1 млрд грн, – зазначила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Нагадаємо, приймання заявок відбувається постійно – кожна хвиля триває два тижні, а наступна стартує одразу після завершення попередньої. Зокрема, з 1 березня триває друга хвиля подачі заявок. Подати документи можна через платформу Дія.
Як відбувається розгляд заявок?
Крок 1: Подача заявки через портал Дія
Підприємець заповнює форму та відправляє її разом із бізнес-планом проєкту. Зразок заповненого бізнес-плану можна отримати також на платформі Дія, в розділі «Як отримати послугу». Заявка автоматично передається до уповноваженого банку, який ви вибрали при заповненні заявки.
Крок 2: Перевірка банком
Попередній відбір:
- перевірка наявності податкових боргів;
- аналіз кредитної історії підприємства;
- підтвердження, що компанія не веде діяльності у рф чи білорусі.
Оцінка бізнес-плану:
- заявник надає фінансові документи підприємства, бізнес-план та підтверджує наявність співфінансування (50% або 20% залежно від категорії заявника);
- банк аналізує бізнес-план та його реалізацію;
- представник банка відвідує підприємство, щоб перевірити відповідність даних, вказаних в документах.
Крок 3: Розгляд заявки Мінекономіки та Державною службою зайнятості
Фінальне рішення про надання грантів приймається Мінекономіки та Державною службою зайнятості (ДСЗ) протягом 20 робочих днів з дня закінчення хвилі прийому, в яку була подана заявка.
- Заявки ранжуються за пріоритетністю (підприємства у прифронтових областях мають перевагу);
- аналізується економічний ефект проєкту – кількість створених робочих місць, модернізація виробництва, інновації.
Крок 4: Отримання фінансування
- Мінекономіки або ДСЗ публікують наказ про надання грантів;
- підприємство має протягом 10 робочих днів внести свою частку співфінансування на рахунок в банку;
- після цього держава перераховує грантові кошти.
Розрахунковий термін надходження грантових коштів – 1-1,5 місяця після завершення подачі заявок.
Що передбачає програма?
Максимальна сума гранту – 8 млн грн.
Гранти надаються підприємцям, які:
- вже працюють в переробній галузі і планують розширити виробництво;
- планують реалізовувати проєкт з переробки (КВЕД С).
Для фінансування:
- придбання, доставки та запуску нового обладнання;
- розширення та модернізації працюючих виробничих потужностей.
Формат підтримки – співфінансування:
- 50/50 – для більшості підприємств;
- 80/20 – для виробників безпілотників, поліграфії та підприємств у зонах бойових дій.
Умови використання грантів:
- бізнес має створити від 5 робочих місць;
- працювати щонайменше три роки, щоб повернути грантові кошти через податки та збори.
Програма «Гранти для переробних підприємств» є частиною державної політики «Зроблено в Україні», яка спрямована на розвиток виробництва, підтримку внутрішнього ринку та збільшення експорту продукції з високою доданою вартістю.
За інформацією Міністерства економіки України
-
09:45«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: один з фіналів – у Черкасах
Фінальний етап наймасштабніших учнівських змагань України «Пліч-о-пліч» сезону 2024-2025 пройде у червні в 7 легендарних українських містах. Зокрема і в Черкасах. Фінали змагань відбудуться у…
09:45 -
09:29В Україні розширюють можливості підтримки ветеранів у закладах охорони здоров’я
Кабінет Міністрів України прийняв постанову, що дозволить залучати нові категорії фахівців до роботи з ветеранами та учасниками бойових дій під час перебування у медичних закладах.…
09:29 -
09:12Загальні бойові втрати противника станом на 16 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 16.04.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 936210 (+1050) осіб, танків ‒ 10638 (+9) од, бойових броньованих машин…
09:12 -
17:28Політика Героїв: на Золотоніщині провели розширену нараду
Зрозумілі маршрути отримання послуг у сфері ветеранських політик повинні бути розроблені у громадах. На цьому наголосила перша заступниця начальника Черкаської ОВА Наталія Кравченко на розширеній…
17:28 -
16:45Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Представників регіонального бізнесу запрошують на онлайн-зустріч. Цього разу йтиметься про екологічні аспекти ведення бізнесу. Зокрема, говоритимуть про особливості оцінки впливу на довкілля, дозволи на викиди…
16:45 -
16:26Родини загиблих добровольців отримають повну грошову допомогу та офіційний статус
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні закон, який прирівнює виплати родинам загиблих добровольців до рівня виплат сім’ям полеглих військовослужбовців. Відтепер родини цивільних осіб, які загинули,…
16:26 -
16:1515 років тюрми отримав агент фсб, який готував ракетну атаку рф по Черкащині
Завдяки доказовій базі Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав ще один агент фсб, який шпигував на Черкащині. Як встановило розслідування, зловмисник готував…
16:15 -
14:38Компенсації за знищене житло: як реалізувати житловий сертифікат через єВідновлення
У межах державної програми єВідновлення, якщо ваше житло було повністю зруйноване, ви маєте змогу отримати компенсацію у вигляді житлового сертифіката для придбання нової оселі. Якщо…
14:38 -
13:47Працездатні батьки полонених або зниклих безвісти Захисників і Захисниць зможуть отримати відомості з ЄДРВВ
Продовжуємо розширювати можливості для отримання соціальних гарантій родинами Захисників і Захисниць України. Відтепер працездатні батьки полонених та зниклих безвісти ветеранів війни зможуть отримати відомості з Єдиного…
13:47 -
10:45Юні спортсмени Черкащини – з медалями Всесвітніх учнівських ігор
Черкаські школярі показали свою майстерність на Всесвітній учнівській гімназіаді. Зі змагань вони повернулися з нагородами різного гатунку. Про це інформують у Черкаському обласному відділенні Комітету…
10:45 -
10:28Ігри Ветеранів-2025: стартувала реєстрація на регіональні відбіркові змагання
Ігри Ветеранів-2025 стартують. Триває реєстрація на перший етап регіональних відбіркових змагань. Про це інформують у Мінветеранів України. Цього року змагання будуть ще більш драйвовими, а…
10:28 -
10:12«Варто діяти»: стартує конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу
Український ветеранський фонд Мінветеранів розпочинає прийом заявок на конкурс «Варто діяти». За умовами конкурсу ветерани, члени їхніх сімей та рідні загиблих захисників і захисниць України…
10:12