Вікторія Шепіль про толерантну взаємодію із ветеранами та ветеранками
Екологічне ставлення, взаємодія та підтримка наших захисників і захисниць. Актуальні рекомендації зібрали в посібнику «Люди з досвідом війни. Гідність та взаємодія». Презентувала цей довідник в області регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Шепіль на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Посібник створили на основі рекомендацій «Довідника безбар’єрності». Ним послуговуються під час проведення заходів комунікаційному кампанії «Досвід ветеранів вартий поваги».
– Як екологічно спілкуватися з ветеранами? Як висловити підтримку? Як виявити повагу та вдячність? Як взаємодіяти роботодавцю на робочому місці? – всі ці питання потребують відповіді і вони є у посібнику «Люди з досвідом війни. Гідність та взаємодія», – наголосила Вікторія Шепіль. – Ветерани не очікують, що ми розумітимемо, через що вони пройшли у боях та які випробування долають на шляху до цивільного життя. Навпаки, кажуть, вони йшли захищати країну, щоб якомога менше людей пройшли через весь біль війни. Тож найменше, що ми можемо зробити, – бути чуйними до наших захисників і захисниць. Вони будуть вдячні за емпатію та просту людяність.
У межах комунікаційної кампанії «Досвід ветеранів вартий поваги» проводять тренінги та воркшопи для надавачів послуг, фахівців із органів місцевого самоврядування, лікарів, фахівців соціальної сфери, фахівців ЦНАП та Пенсійного фонду.
– Наразі ми вже провели 15 заходів на обласному рівні, а впродовж лютого-березня каскадним методом організували 50 заходів у громадах для понад 2000 фахівців, які будуть використовувати здобуті знання в комунікації з ветеранами, – зауважила Вікторія Шепіль. – Ми розуміємо, що все більше людей, які нас захищали на передовій, повертатимуться до цивільного життя. І нам треба правильно та комфортно налагоджувати комунікацію.
Вона додала, що заходи та події – важливий елемент соціального життя для громадян. І вони мають бути організовані з урахування потреб усіх категорій.
– Організатори заходів – конференцій, виставок, будь-яких публічних зустрічей – дуже хочуть бачити серед своїх учасників людей із досвідом війни, – зауважила Вікторія Шепіль. – І ми вже зараз можемо напрацювати рішення, які подарують усім запрошеним комфорт. Такі рекомендації забрані у «Гайді безбар’єрних подій».
«Гайд безбар’єрних подій» уклали в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». При підготовці посібника послуговувалися матеріалами з «Довідника безбар’єрності» та Альбому безбар’єрних рішень. Представила на загал «Гайд» перша леді під час засідання Ради безбар’єрності.
Проект доступний у форматі книги, яку можна завантажити, та у форматі розділу «Довідника безбар’єрності». Його шукайте тут.
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15